İlk Grow, Büyük Hedef ve İMDAT VALFİ / GÜNCELLENDİ 22.05.2020

akrozom

Yeni üye
Merhaba Weedist Dostlar,

Uzun zaman sonra köfteci kardeşlerin fırsatçılığından da sıkılarak kendi söküğümü kendim dikeyim niyetiyle yola çıkıyorum. İlk Grow'um olacak. Çok heyecanlıyım ve çok stresliyim. Umarım stres bulaşıcı değildir de çiçeğime bulaştırmam.

Efendim, 3 saksılık, yüksek verim elde edebileceğim; bir kerede eşim ve benim senelik ihtiyacımızı karşılayacak bir sistemin inşaası için psikolojik olarak hazırım. 

Kafamda deli sorular var ama bi çırpıda acele etmeden yavaşça klavyenin tuşlarını eskiteyim istiyorum. Sizden ricam bu konularda bilgisi olan dostların tavsiyeleri, yönlendirmeleri ve motive etmeleri J

Ben, şahsım, (ah tayyip ah) her konuyla ilgili güncellemeleri yapıyor olacağım. (Almayı düşündüğüm ürünün bilgisi, denk geldiğim bir çözümün paylaşımı gibi)

Öncelikle bu konudaki yaklaşımım şu:
Ucuz mal alacak kadar zengin değilim. Ekonomik sıkıntım yok o yüzden fark ettirecek her kalemde en iyisini almak isterim. Örneğin Işık, Filtre, Tohum

Ekonomik olarak sorunum yok. Derdim hobby edinmek ve başkasına olan göbek bağımı koparmak istemek. Hepsi bu. Bu bağlamda mümkün olan en optimal sonucu en güvenli yoldan elde etmek istiyorum. Kendi işimi yaptığım için ve muhalif kimliğim olduğu için uğraşılması kolay bir profilim. Bu bağlamda güvenlilik öncelik olmak üzere verimlilik esas diyebilirim.

Konumuz Grower olmak derken adım adım ilerlemek ve sormak isterim. Sonrasında zaten herşeyi etraflıca konu konu işleyeceğim. Adım adım kurulum, Adım adım yetiştirme gibi j

Neyse gevezeliği kesiyorum..  İsteklerim şöyle: 

-3 kök istiyorum.
-minimum 900 gr hasat istiyorum. 

-güvenli olsun istiyorum. (elektrik faturası öyle aman aman dikkat çekmesin vs)
-lezzetli olsun istiyorum.

Gerekenler:

1) Mekan : İstanbul'un göbeğinde bir apartmanın ara katında ikamet ediyorum. Arka'da bir giyinme odam var ve orada 2 farklı opsiyonda GROW yapabilirim. Birincisi 60cm X 100cm X 200cm(h) ölçülerinde bir yer. Burada 2 kök yetişmez ise 130cm X 100cm X 200cm(h) olan ikinci bölmeyi değerlendirebilirim. Tercihim ilk küçük alan için. Öncelikle hangisini seçmem lazım bilemedim. 
GÜNCELLEME: 130 X 100 X 200 olan bölmeyi tercih ettim. 

2) Kabin : Yukarıdaki bölmelerden hangisini tercih etmem gerek bilmiyorum. Bü yüzden kabin ölçü tavsiyesine de ihtiyacım olacak. Link ile destek olacak arkadaşlara şimdiden hürmetler şükranlar.

GÜNCELLEME: HULK marka Kabini aldım. 2 Kök'ten 3 Kök'e Geçmeyi düşünüyorum. Ölçülerim 100 X 100 X 180 (h) LİNK 1350TL

3) Filtre : 
A) Apartmanda olmam sebebiyle minimum koku olsun diyemeyeceğim. Hiç koku olsun istemiyorum. Filtre'nin en iyisini almak isterim. Bu şu demek değil. Ekonomik sıkıntımız yok ama gidip de gereksiz yere lüzumsuz büyüklükte bir filtre almanın heveslisi değilim.

B) Kabin dışı ama oda içi için ise evoparatif klimanın hava girişlerine panel ile karbon filtre yapmayı planlıyorum. Evoparatif klima dışarıdan havayı çekip haznesi içinde ıslattığı peteklerin içinden geçirerek ortamdan çektiği havayı nemli ve serin olarak ortama verme prensibi ile çalışan bir alettir. Açık alanı bulunan cafelerde görmüş olabilirsiniz. ŞURADAN görseline ulaşabilirsiniz. Bu işe yarar mı bilmiyorum ama prensip olarak kabinden sızacak kokuyu filtrelemek için kullanılabilecek bir sistem gibi duruyor. Prensip olarak benzer işlevsellikte gibi.

GÜNCELLEME: 
-Araştırmalarım sonucu set olarak satılan ürünlerin maalesef pahalıya geldiğini farkettim. Filtreyi GROWSAN marka aldım. GrowKent sitesinden. [font=Montserrat, sans-serif]HM Karbon Filtre 467m3/s - 125mm Umarım yeter. 455TL
-Evoparatif Klimam Mevcut. Bunu GROW'a başladığımda modifiye etmeyi düşünüyorum.

4) Led (IŞIK) :  Bu konuda aliexpress'ten getirtilen malzemeler ile yapılan sistemleri, yönlendirmeleri okudum. Özellikle bir üstad var ki, konusunu okuyunca HELAL BE ADAM dedirtti. Müsadenizle kendi ışık sistemini yapmak isteyecek arkadaşlar için o konunun LİNK'i BURADA.. Eline emeğine sağlık redCliffe..! İlk önce redCliffe'nin sistemini inşa edeyim dedim sonra tohumdan sonraki en önemli etken olan ışık işini ustalara bırakayım diye karar aldım. Işık sistemini hazır olarak çözeceğim. Belirlediğim birkaç firma var. PlatinumLED, ViparSpectra, BestVA,KingLed vs. 

Beni hedeflerime çok elektrik yakıp dikkat çekmeden ulaştıracak optimum LED'i almak istiyorum. Her dönemde kullanabilmeliyim. Watt olarak hangi değeri seçmem gerek bir ön bilgim var ama tam anlamıyla emin olamıyorum. Aşağıda birkaç link verdim dostlar. Bunları bilen üstadların yorumları esirgememelerini rica ederim.

https://platinumgrowlights.com/product/p300/[/font]
PlatinumLED P300 - 450W - 369$
PlatinumLED P450 - 600W  - 539$https://platinumgrowlights.com/product/p300/
PlatinumLED P600 - 800W - 659$

ViparSpectra P2500 - 600W - 290$ (Su Soğutmalı)
ViparSpectra v450 - 450W - 140$ 

[size=large]BESTVA - 1000W - 1000W - 130$
[/size]

[size=small][size=large][size=small][size=medium][size=small][size=large][size=small]Bu ve benzeri birçok model araştırdım ama PAR değerlerine bakınca PlatinumLED kendi klasmanında diğerlerine minimum 2 kat fark atmış durumda. [/size][/size][/size][/size][/size][/size][size=small]Isı konusunda ise inanılmaz mucizevi bir şekilde ISINMIYOR.[/size]Hal böyle olunca pahalı da oluyor tabi. Bu konuda ciddi tavsiyelere ihtiyacım var. Şimdilik hedefim PlatinumLED P300 yada P450 almak. Çok ses yapar mı bunlar? Çok mu abartmış olurum? Bunlar bana elektrik olarak aylık ne kadar yansır bilmiyorum. Hesaplamayı da bilmiyorum :([/size]

GÜNCELLEME: LED ile ilgili olası gümrük problemleri sebebiyle elden getirilebilirliği araştırırken e-bay'de bir ilana denk geldim. Sanırım İSRAİL'den elden getirteceğim. Uçakların yeniden seferlere başlamasını beklemek durumundayım maalesef. Almaya karar verdiğim model PlatinumLED P600 (800W) Kabinim için fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum. LED'i büyük tercih etme sebebim ilerde daha büyük bir kabine geçme ihtimalim. Bu arada 2 kök hayalimden 3 kök hayaline geçtim. Madem LED'i büyüttük, dimi ama?

GÜNCELLEME #2: LED konusunda kararsız kalıp ek gümrük vergileri de gelince yurtiçinden 240W 55000 Lümen Quantum Board aldım. Özellikleri:

--504 adet samsung lm301h (lm301b modeline göre daha pahalı ve daha parlak olan chipler)
--24 adet Cree 660nma kırmızı chip(epistar kırmızı ledlere göre verim ve kalite olarak çok daha yüksek olan kırmızı chipler)
--ayrı bir açma kapatma anahtarına bağlı 8 adet Lg 395nm Uv chipler
UV(ultraviole):.çiçeklenme döneminde özellikle son 2 hafta kullanımı önerilir polen üretimini zorlamaktadır.
--ayrı bir açma kapatma anahtarına bağlı 8 adet adet Cree 730nm Ir chipler
--Meanwell marka HLG-240H-48B modeli driver(driver led ömrü ve verimlilik için çok önemlidir Meanwell ise en iyi driver markasıdır)
--Dimmer anahtar içerir(Işığın seviyesi hassas bir şekilde ayarlanabilir düşük watt düşük ışık kullanılabilir erken dönemlerde enerji tasarrufu ve ışık stresini önler)
--Bağlantı noktaları su geçirmez özel bağlantılarla bağlanmıştır tamamen güvenlidir.
--Yükseklik ayarlı ipleri, çelik telleri, karabinaları, kanca ve somunları herşey eksiksiz dahildir.

[size=small][size=medium][size=small]5) Toprak & Gübre & Sulama : Hangi toprağı seçmeliyim arkadaşlar? Hangi dönemde hangi gübreyi seçmem lazım? Nereden bulurum? Ne kadar kullanmam lazım? Hangi aralıklarla hangi gübreleri kullanacağım? Bu konuda tabiki Tohum'un da çeşidi fark yaratacaktır.
[size=large]
GÜNCELLEME: 
[/size][/size][/size][/size]
[size=small][size=medium][size=small][size=large]
Saksı olarak:

[size=small][size=medium][size=small][size=large][size=small]3 Adet Delikli Saksı 4 lt. 16,5TL x 3 = 49,5TL[/size][/size][/size][/size][/size]

[size=small][size=medium][size=small][size=large][size=small]3 Adet Delikli Saksı 12lt. 25TL x 3 = 75TL[/size][/size][/size][/size][/size]
[size=small][size=medium][size=small][size=large][size=small]Eğer gerekli denilirse 3 Adet'de son evre için 3 adet 20lt yada 26lt Saksı alacağım.[/size][/size][/size][/size][/size]
[size=small][size=medium][size=small][size=large]
Toprak olarak:

[size=medium]Biobizz Toprak Light Mix 20 Litre
Biobizz Toprak All Mix 50 Litre
Bunları aldım fakat, yetmeyecektir. 
[/size][/size][/size][/size][/size]

Burada bikaç sorum olacak: 
-[size=medium]BioBiz Toprak All Mix ile takviye mi yapayım yoksa CoCo ile karıştırmak daha mı mantıklı olur?
-3 kök için de 3 farklı boy Saksı kullanmayı planlıyorum. 4lt. 12lt. ve 20lt. 
Boy seçimlerim ideal midir? 20lt'yi 26'ya da çıkarabilirim yada 3. saksıya geçmem 12lt'de kalabilirim.
[/size]3 Saksı değişimi çok mu olur? Bazı sitelerde 2 ideal deniliyor. Bazısında 3. Ben kararsız kaldım. 

Gübre olarak: 
[size=small][size=medium][size=small][size=medium]BioTabs Stasrter Kit. https://www.growkent.com/urun/biotabs-starter-kithttps://www.growkent.com/urun/biotabs-starter-kit
Advanced Nutrients Grow-Micro-Bloom 1'er Lt.
Advanced Nutrients Connoisseur Grow A-B pH Perfect 500 mLt.
[size=medium][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients [size=medium]Connoisseur Bloom A-B pH Perfect 500 mLt.[/font][/font][/size][/font][/size]
[font=Montserrat, sans-serif]Advanced Nutrients Voodoo Juice 1Lt
[size=medium][font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font]
[font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients Iguana Juice Bloom 1Lt.
[/font]
[font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font][font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients [size=medium][font=Montserrat, sans-serif]Iguana Juice Grow 1Lt.
[/font]
[/font][/size]
[font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font][/font][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients Rhino Skin 1Lt.[/font][/font][/font]
[/size]
[font=Montserrat, sans-serif][size=medium][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font][/font][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients Nirvana 1Lt.[/font][/font][/font][/size]
[font=Montserrat, sans-serif][size=medium][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font][/font][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients Carboload 1LT.
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=medium][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font][/font][/font][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients B-52 Fertilizer Booster 1Lt. [/font][/font][/font][/font]
[/font][/font][/size]
[/font]
[/size]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]Advanc[/font][/font][/font][/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif][font=Montserrat, sans-serif]ed Nutrients Overdrive 1Lt.

GÜNCELLEME #2:

[/font][/font]
[/font]
[/font]
40kg Organik Solucan Gübresi Satın aldım.. Nasıl kullanacağım? Kullanmalı mıyım? Hangi evrede ne kadar toprakla karıştırmalıyım? Bunları bilmiyorum..
[size=small][size=medium][size=small]
6) Tohum : Öncelikle yüksek mahsül hedefim için Feminize tohum düşünüyorum. Nereden bulurum. Nasıl getirtirim? Gümrükte sıkıntı çıkar mı? Sorunsuz ülkeye sokmak için taktik var mı? Risk almadan yetiştireyim. Yani ne idüğü belli olmayan bir ürün yetiştirmek istemiyorum. 3 ay sonra "ya bu ne ****" dedirtmesin bana. Emeklerimiz boşa gitmesin.
[/size][/size] 
[/size]
GÜNCELLEME: 
KushSeed'den 5 tane [size=medium]Tangie Feminized  ya da Shining Silver Haze [size=medium] almayı düşünüyorum. Havalemizi yaptık. Beklemedeyiz. Tavsiyenize göre Sativa ağırlıklı Feminized kız yetiştirmek istiyorum. Auto istemiyorum.[/size][/size]
[size=small]
7) Havalandırma & Filtreleme Pompaları : Tamam filtre ile havayı içeriden çekeceğiz, bir de çekmeden önce içeri taze hava vermemiz lazım. İçeriden havayı çeken motor içeri hava üfleyenden daha güçlü olması gerektiğini anladım. Karbon Filtrenin onu zorlayacağını öğrendim. S&P diye bir marka ön plana çıkıyor çekiş pompasında. Bana tavsiye edeceğiniz kabin için hangi modelleri kullanmalıyım dersiniz? 
[size=large]GÜNCELLEME:

-Filtremden yukarıda bahsetmiştim. Filtremin ucunda ise S&P TD-350/125 takılı olacak. Onu da Atmosfair Market'ten adım. 741TL
[/size][/size]
[size=small]-Yine kabin içine hava basması için S&P Mini Fan serisinden [size=small]Soler Palau TDM - 300 Mini Aksiyel Fan aldım. 203TL

8) Güvenlik : Olmazsa olmazlar nelerdir? Başkımızı yakmamak için illa ki şuna dikkat et dediğiniz ne var?

9) Yasal Durumlar :  Ola ki başımızı yaktık, bunun bi taktiği var mı? Dava dosyalarını okuyorum. 2 kök'e kadar "Abi ben içeceğim kadarını kendim yetiştirmek için bu yola girdim" dediğinizde denetimli serbestlik söz konusu. Var mı kötü tecrübe eden yada tecrubesini paylaşan birisine denk gelen? Mevzuat nedir? 

[size=medium]10) Nem ölçer:
Xiamoi'den Blurtooth'lu nem ölçer aldım. Kızları sürekli kontrol için rahatsız etmemek için bluetooth'lu Xiamo benim hoşuma gitti. Kabin kapalıyken de kontrol edebiliyorsunuz. Miss. 115TL'ye hepsi burada.com'dan aldım.[/size][/size][/size]

[size=small]11) Buhar & Nem Makinesi: Loobex'in hem sıcak hem soğuk buhar yapan 6lt kapasiteli kumandalı ikinci el bir modelini aldım. Hepa ve Karbon Filtresi var.  LBX-1111 modeli. Piyasada 600TL felan. Ben sıfır kutusunda ama ikinci el fiyatına 300TL'ye bitirdim işi. 

12) Kabin içi Vantilatör: Mandallı 10" çerçevesiz 24V bir vantilatör buldum aldım. 69TL n11.com'dan aldım. Kabin içi dallar kuvvetlendirecek hava akışını sağlayacak bir vantilatör olduğunu düşünüyorum. Gerçi henizelime ulaşmadı. Yorum yaparım geldiğinde.
[/size]
13) PH Ölçer: Yahu bu konuda çok bilgim yok. Lütfen bana ideal güzel kullanışlı bir alet önerir misiniz?

GÜNCELLEME: Hanna 98130 model çoklu ölçüm aleti alındı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.. İleride editleyeceğim ve gelişmeleri yazıyor olacağım..

***Lütfen TAVSİYELERİNİZİ ve ELEŞTİRİLERİNİZİ yazmayı unutmayın.. 

Vira bismillah..!

akr0z0m

Cakir07

Yeni üye
RE: İlk Grow, Büyük Hedef ve İMDAT VALFİ

Güzel Bi konu olmuş bunların hepsini bende merak ediyorum özellikle koku sıfıra ınıyormu karbon filtre ile bide güvenlik konuları neler yapmak lazım fan sesleri duyulurmu gece sessizliğinde tecrübeli arkadaşlar Bi destek verirse sevinirim

Kanka

Administrator
Yönetici

Kanka kendı goruslerımle yorumlıcam nesnel yargılar olmayabilir . 
Öncelikle kendını neden 2 kökle sınırlı tutuyorsun , madem rıskı mınımuma ındırıceksın , 2 kök yapıp 200 gr alıp sonra tekrar hasat yapıcagına ,
3 kök yap 600 rakamına kendını yaklaştırmış ol .
Apartman dairesinde isen karbol filtre şart olucak , dıger komsunla olan mesafenı bılemıyorum tam.
Elektrik faturasını cok dert etme kanka senın dışında bırısı goremıyorsa , çok uçuk rakamlar ödeyenlerde var henuz bu sebeple bırsey olduğuna ben şahsım adına şahit olmadım.
Toprak gubre konusunda forumda bunlarla ılgılı konular vardır , gubrelerı genellıkle 1 sulama gubrelı 1 sulama gubresız verılıyor , gubrelerın resmı sıtesınde genelde oluyor nasıl kullanılacagı veya forumda bununla ılgılı konu vardır. 
Tohum sıparısını buralardan verebılırsın https://degenetica.org - https://st.kushseed.net/
Olmazsa olmaz nedır sorusunun cevabı şu kanka , ana besını ne bu bıtkının , ışık , su , ışığı doğru verdın mı , ph sıne dıkkat ettın mı , zaten su akar yolunu bulur.
son sorun olakı başını yakarsan allah korusun . Benım bıldıgım yanlışım varsa duzeltılsın lutfen , 19 köke kadar sıkıntı yok , lakin 19 kokten 2 kilo dan fazla alırsan sıkıntı var. evde çıt çıtlı poset , hassas terazi bulundurursan sıkıntı var. 
Hasatın bol olsun :)

Mudur

Yeni üye

Kanka zenginim dedigin için sana bir marka soylicem onu arastir Black Dog Led ama Telos 010 da güzeldir

Ü

Üye silindi 16208

Guest

2 kök 600gr az taktik versene.

EJDEERYAAA

Yeni üye

2 köke 600 gr ucuk bir hayal 
130x100x200 olan kabini tercih et 2 kök orda daha rahat yetişir kabin olarak 100x100 ölçülerinde bi kabin al hulk marka iyidir
Işik konusunda yeni çıkan quantum board ledleri araştir
Fatura hesabi forumda mevcut onuda oku dostum simdiden dumanin bol olsun

akrozom

Yeni üye
Cvp: İlk Grow, Büyük Hedef ve İMDAT VALFİ

Alıntılayarak cevap verme kısmı çalışmadı, enteresan.. 
Nick etiketlemeyi bilmediğimden umarım kişiler takip ediyordur..

-Rabbit13, tavsiyeler için teşekkür ederim. Bu RoyalQueenSeeds'den Feminized tohum sipariş edip 1 kökten 470gr. alan arkadaşım var. ViparSpectra su soğutmalı 2500 kullanıyor. Bahsettiğim gibi optimal kuruluma sahip. Sanırım oradan ben de tohum sipariş edeceğim. Türkiye'ye göndermiyorlar. Hollanda'dan bir arkadaştan rica edeceğim. 
       2 kökten minimum 600 hedefim zaten ilk hasat için geçerli. AutoFlowering Seeds kullanmayı düşünmediğim için verimlilik esasına göre hareket edeceğim. Yetiştirmesi zor olsa da Feminized Seed kullanmayı ve daha çok hasat almayı umuyorum. Burada konuları takip ediyorum. Gün ve gün paylaşım yapıp üstadların yönlendirmesi ile, bir nevi paylaşıma katılan dostlarla beraber yetiştireceğiz kızlarımı. 
       Karbon Filtreyi her türlü kullanacağım. Ek tedbir olarak,kabinin bulunduğu odaya sinecek kokuyu da evoparatif klimayı modifiye edip çözme hayalim var. Eğer aktif karbon kokuyu temizliyorsa, bu teorim işe yarayacaktır. Odaya her girişimi BOXER'la yapıp, gerekirse diye içeriye görev uniforması ayarlayacağım. JJ çıkarken yine BOXER stayla devam. 
        "Olmazsa olmaz nedır sorusunun cevabı şu kanka , ana besını ne bu bıtkının , ışık , su , ışığı doğru verdın mı , ph sıne dıkkat ettın mı , zaten su akar yolunu bulur.
son sorun olakı başını yakarsan allah korusun . Benım bıldıgım yanlışım varsa duzeltılsın lutfen , 19 köke kadar sıkıntı yok , lakin 19 kokten 2 kilo dan fazla alırsan sıkıntı var. evde çıt çıtlı poset , hassas terazi bulundurursan sıkıntı var. "
         Bu konuda gerçekten net bilgisi olan kişilerin yardımına ihtiyacım var. Evde kek, sansebastian cheese kek, yemek , ekmek ve kendi biramı yapmak gibi hobilerim olduğu için hassas terazim var. Geri kalan hiçbir unsur TİCARET yaptığımı gösterir nitelikte değil. Lakin 1 kişinin yıllık tüketimine göre hesaplanan miktardan daha az bile olsa bir miktar ürün yakalatırsan nolacak? Bu yasal sınırlar nedir? 

-Mudur Kardeşim, zenginim demedim ya.. 2-3 saksılık güzel bir sistem kurmak için yeterince param var demek istedim. Öyle ucuza kaçacağım diye yanlış birşey yapmak istemem. Zamanımın çalınmasını istemem, risk almak istemem demeye çalıştım. Dün köfteci bir arkadaş 5'liği 1000'e saydı bize. yani gr 200TL vermiş oluyorum dışarı. İyi bir sistem 10 bin tutsa zaten 200gr'a denk gelir tamamı. Kötü bir sistem de 3'e 4'e gelecek zaten. Aradaki fark için değmez risk almaya. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim J  Önerdiğin markaları inceleyeceğim. Şu an'a kadar PlatinumLed'den daha iyi verisi olan LED'e denk gelmedim.

2 kökten 300gr hayal değil arkadaşlar yapmayın. 1 kökten dünya kadar hasat kaldıran var. 

akr0z0m

KARABAYRAK

Yeni üye

Yasal boşluk hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum 1000gr diyorlar. yani tanıdığım  var 1000 gr Skunk ile yakalandı narkotiğe 3 ay ceza evi ilk mahkemede çıktı dışardan aldı cezayı bunun gibi emsallerde çok aslına bakılırsa...
ancak yaşadığın yerdeki savcıya, hakime, senin ifadene, inandırıcılığına bağlı bir durum aslına bakılırsa çok profösyonel olman lazım.. tabi allah korusun bu en kötü senaryoda zaten senin anlattığın kadarıyla olay buralara asla gelmiyecek diye düşünüyorum

kankokan2000

Yeni üye

beklentilerin gerçekçi değil.1 çiçekten 475  kuru aldım diyen adamı görmek isterim.çiçek bakmayı bırak tartmayı bildiği şüüpheli..alanın 2 kızlık büyük olan
yazın yapğacaksan led set kullansan bile ısı sorunun olur.sürücü kablolarını uzun bağlayıp başka odada tutarsan.aktif yerine pasif heatsinklere para ayırırsan sıcaklık sorunun düşer.hiç grow yapmamış biri ilk grovunda altyapısı iyi bile olsa senin istediğin rakamı göremez.bu arada hasatın olunca içim miktarın dehşet artar onu da hesaplamalısın

Narkotik

Üye

Önereceğim Tohum Blue Dream ve Cheese olur verim istiyorum diyorsan da Led ışığı bi kenara koy ve HID sistem kur onun yerini hiçbir şey dolduramaz elektrik faturası da dikkat çekemez kimse lan kesin bu herif Esrar yetiştiriyor demez kanka. uygun karbon filtre ise mekana giren hava ile çıkan havanın hesabıyla bulunuyordu konusu mevcut zaten 2 kökten 1 kilo da alırsın 100 gram da iyi besle suyunu tuzunu eksik etme 1000watt HID daya bitkiye veg süresini biraz uzun tut seni memnun eder ayakta boşaltır

KARABAYRAK

Yeni üye

birkaç bilgi vermek istiyorum yasal boyutuyla tabi bu en kötü senaryoda.. inşallah bu duruma gelmemen dileğiyle. Yaşadığım yer itibari ile çok içli dışlı süreler geçirdim bu durumla çok insan girdi çok insan çıktı ticaretten.. yasal sınır hep 1000gr olarak söyleniyordu ama 1000 gr ile illahaki bi içeri girer çıkarsın ilk mahkemede salınan tanıdıklarım var ancak ticarete dair hiçbirşey bulunmuyordu bu durum aslına bakılırsa yaşadığın bölgedeki savcı, hakim, narkotik, senin ifaden, gibi durumlarla değişiklik gösterebilir.
evde esrar yetiştirmek hertürlü cezaya tabii bakıldığı zaman ama bunu minimuma indirmenin yollarıda var ama bu yollarda hertürlü savcı ve hakim. Bir mahkeme salonu göreceksin.
iki kök yapacağım diyorsun bu hertürlü artı ceza almazsın ama ticarete dair sıfır olman lazım yani zipli poşet ve hassas terazi kesinlikle olmaması lazım senin inandırıcılığının bir ekstra tarafı daha var işin gücün var ot dan para kazanma gibi bir niyetin olmaması lazım.. çalıştığın iş mesleğin bu konuda yardımcı olacaktır ben ottan gelecek paraya muhtaç değilim e getirmen lazım aslında. inkar etmemelisin evet yaptım içmek için yaptım olmalı herzaman ve saçma bahaneler üretmemelisin herzaman en kötüsünü düşünüyor insan. ama alakan yok senin içiciyim ben kafası hertürlü narkotik senden örnek alcak bu süreçte idrarında kannabinoid bulunması önemli... cezasına gelelim ticari unsur bulunursa 4 seneden 12 seneye kadar çıkarabiliyor hakim ama en kötüsü bu bir kaç araştırma notu falan bulunsun organik tarım hakkında hatta bir iki tane dometis salatalık dahi ekebilirsin işe yarar diye düşünüyorum mesela ben kenevir ipini çok seviyorum liflerden ip yapmayı falan öğrenebilirsin tabi bu işin biraz kolpası... ama mahkemeler inanın çok saçma ilerliyor çok saçma şeylerden ceza da yiyebilirsin çok salakça bir sebeple narkotikten bile salınabilirsin... birde hasadını toplu biryerde tutmaya çalış sonda farklı farklı durmasın saklama kolay ulaşılabilecek biryerde olsun. mutfak bangosuna koy demiyorum ama ekstradan gizleme çabasına girme...  tabi böyle birşey olacak değil İNŞALLAH yaşamazsın ama yinede bilmekte fayda var

kankokan2000

Yeni üye

yakalanırsan satmak için uyuşturucu madde ekmekten suçlanacaksın.ek delillere göre değerlendirilir dosya.genel geçer bir içici miktarı yok.kiloyla yakalanan içici muamelesi görür daha azı ticaret görülebilir.şahsın dosyası ve ek deliller belirleyicidir.tartı kilitli poşet bunlar satış emaresidir evde tutma.apartmanda en büyük sorun koku karbon filtre tak kesin uygun hacimde.fanın filtreden geçmemiş hiç hava atmamalı dışarıya yoksa hiç anlamı yok.ıışıklık gibi apartman boşluklarına vereceksen bil koku aşa çöker yukarı çıkmaz.yani karbon şart.ilave jel kullanabilirsin.ozon jenarötörü işine yarar ama sürekli kullanırsan çiçeklerin zayıf kalır

akrozom

Yeni üye

harika açıklamalar, teşekkür ederim ilgilenen zaman ayıran her dosta.. 

1 kökten 400 küsür ürün hasat alan arkadaş şu anda amsterdam'da yaşıyor. şu yollar açılsa hazır işler de durağanlaşmışken onun yanına eğitime gitme isteğim de var. Neyse konumuz bu değil.

Peki feminized tohumu nereden bulabilirim? Şu an için kargolarda sorun var deniliyor. 

akr0z0m

Narkotik

Üye

20 mayısta gelecek tohumlar bende verdim parasını bekliyorum

akrozom

Yeni üye

nereden aldın narko? 
bu arada imkan olsa da ŞU TOHUM 'dan alsak.. 

Ekran-Resmi-2020-05-02-01-31-37.png

akr0z0m

Ü

Üye silindi 14336

Guest

Sitenin sponsorundan sipariş vermiştir kanka muhtemelen tıpkı bizler gibi :D

akrozom

Yeni üye

karbon filtre önecerek kimse yok mu?
hava taşıyıcı pompa önerecek kimse yok mu?

akr0z0m

akrozom

Yeni üye

Biraz ilerleme kaydettim.

[font=Montserrat, sans-serif]HM Karbon Filtre 467m3/s - 125mm[/font]
[font=Montserrat, sans-serif]BioTabs Starter Kit[/font]
[font=Montserrat, sans-serif]Advanced Nutrients Grow Micro Bloom 1 L[/font]
[font=Montserrat, sans-serif]Advanced Nutrients Connoisseur Grow A-B pH Perfect 500 ml[/font]
[font=Montserrat, sans-serif]Advanced Nutrients Voodoo Juice 1 L[/font]
[font=open_sansbold][size=large][font=open_sansbold]Soler Palau TD-350/125 Silent Yuvarlak Kanal Tipi Fan

Aldım..[/font]
[/font][/size]

Sırada kabin, LED, Toprak vs almak var..

thadcastle46

Yeni üye
RE: İlk Grow, Büyük Hedef ve İMDAT VALFİ / GÜNCELLENDİ 08.05.2020

Kanka sistem gayet güzel otıruypr, birbirind uyumlu. 100 lük kabin 240w ışık 3 bitki çok uygun. Saksıları 20 litre al, toprağı light mix yap. Gübrelerdem iguanaları çıkar, zaten connolar var. Ayrıca gübrelerden fiyat vs gibi hoşuna gitmeyeni çıkarabilirsin. Bende an conno bütün seri var, genelde millet tang takvimine göre gidiyor, arada fark varsa bile sen ben gibi küçük growerlara o kadar farketmez, yani hepsini alacam diye uğraşma, ben aldım ve tecrübelerime göre böyle. 900 gramı da aklından çıkar imkansız, öyle veya böyle hasatı alman yeterli olacak ilk seferde, kendi malımızı içek yeter lo, zaten zehir olacak zejirrr

RE: İlk Grow, Büyük Hedef ve İMDAT VALFİ / GÜNCELLENDİ 08.05.2020

Belirli bir alandan alacağın hasat miktarı sabittir. Alan artmadığı sürece 3 kökte eksen 5 kökte eksen alacağın hasat aynı olur. Ben o yüzden minimum kökten en fazla hasatı almayı hedefledim. Bu kararımdaki en önemli etkenlerden biri de yakalanma vs. durumları. Bu arada Hollanda daki arkadasın yaş hasat gramajını söylemiş olabilir çünkü sarfettiğin rakamlar gerçekten kuru hasat için oldukça fazla. Yaş hasat sonrası uygulanan kurutma ve curing sürecinde gramajın yaklaşık 2/3 ünü kaybettiğini okudum çoğu yerde. Bu arada gelişimi merakla bekliyorum büyük ihtimalle aynı sürelerde başlayacağız yetiştirmeye. Şimdiden bol hasatlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ** ****** ******** ******** ***** ***** ****** * **** **** * hahahaha hahahaha ** *******
    +1
  • A ax-b:
    **** hahahaha****** hahahaha** hahahaha****
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ********* ******** ******** ******** **** hahahaha****** hahahaha** hahahaha****
  • A ax-b:
  • E Einsatz:
    +1
  • A ax-b:
    +1
  • B bandaleros:
    ******** ********* ***** ***** **** ***** *** ****** ***** hahahaha *
  • E Einsatz:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • E Einsatz:
    **** ** ********* hahahaha ****
  • B bandaleros:
    *** *** ********** hahahaha*** ******
  • E Einsatz:
    *** ******** *** **** *** hahahaha **
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • B bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** ** ** ** ******* ** ** ** ******* *** ******** ** *** *** ***** * ***** hahahaha*****
  • E Einsatz:
    *** ********** ******* ******* hahahaha** *** ********** hahahaha **** ******** ****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** ** ****** hahahaha* ******* ***** hahahaha** ******* **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha* *** ******* *********
  • E Einsatz:
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: *******