İLK GROW! İLK HEYECAN!

Speed

Üye
@Speed kanka duylar icin kullandigin tahtaların ebati kaca kac ?
İki kısa kenar 60 cm. üç uzun çıta 106 cm. ve her uzun çıtanın üstünde 4 tane olmak üzere toplamda 12 duy var. Uzun olanlar kabinim için ideal oldu ama 60 cm. olan çıtaları biraz daha kısa tutsaydım daha iyi olacaktı. Kabin eni 64 cm. olduğu ve torchlar da büyük olduğu için kabinin iki uzun kenarına gelen torchlar biraz dışarda kaldı.

Kanka

Administrator
Yönetici
şu yaprakları bı budada bıtkıyı görek ya :D buyuk yapraklara bak morarmışsa dalı al morarmamış yarısı morsa mor olan yerden al gıtsın bıtkı kendıne gelir

ıhk07

Yeni üye
Hocam bende yeni başlayacağım da sana zahmet ışık linkini alabilir miyim, bir de o 9 duy u nereye bağladın acaba direk prize mi. Şimdiden teşekkürler

Speed

Üye
Hocam bende yeni başlayacağım da sana zahmet ışık linkini alabilir miyim, bir de o 9 duy u nereye bağladın acaba direk prize mi. Şimdiden teşekkürler
Benim torchların markası "Neos" noas değil bak. Google'a neos led yaz siteyle iletişime geç bayilerine yönlendiriyorlar. Bayilerden fiyat al, (hepsinden al çünkü farklı fiyat çekiyorlar) bilgi al ona göre karar ver.

Speed

Üye
@Speed kanka kabini özenerek yaptım ayni kabinden aldım ilk yardim battaniyesi ile kapladım. tohumlarım sponsordan 3x blue dream auto ve 3x nothern lights auto. toprak klasman potgrond H, 10 litre perlitim var saksilar kumaş 15 er litre dediğin gibi 1 cm perlit koyacağım saksıların zeminine ve %20 perlit karisimi yapacağım. isiklarim torch 60w 6400 k cata marka 7000 lumen 3 tane çiçekte ise 3 adet daha koyacağım 3200 k
aklima takılan bir durum var karbon filtre ve fana bütçem yok suan ilerleyen zamanda alabileceğim sizce ne kadar götürür beni karbon filtresiz ve fansiz (mini vantilatör calistiracagim) @Speed @Kanka @higthead

https://ibb.co/XyMcNZ9 (kabin)
https://ibb.co/wdRDphX (torch led)
Kanka öncelikle hayırlı olsun. Biraz daha perlit satın al o yetmez. Fansız iki hafta karbonsuz da çiçeğe kadar idare edersin. Ama idare edersin. Durumu kotarırsın da olsa daha iyi olur tabi. Ama ne olur ne olmaz ekipmanlarını tamamlayarak başla bir aksilik çıkar, planladığın zamanda alamazsın falan sana sıkıntı olur. Ve ne yap et havanlandırma sistemini düzgün kur. En basiti ve önemsizi en başta havanlandırma gibi geliyor insana ilk ödün vereceği şey de o oluyor genelde ama büyük yanılgı. Düzgün bir havalandırma sistemim ve karbon filtrem olmasaydı şimdiye dek muhakkak büyük bir problem yaşayacaktım. Dr karbon ile iletişime geç onlar daha iyi yardımcı olacaklardır. Şuan alışveriş yapıp yapmaman önemli değil şaşırtıcı derecede ilgileniyorlar :D gece 12'de yaz gene ilgileniyorlar. Enteresan adamlar

Speed

Üye
Evet. Duyları bağlantısını yapıp çıtaya dizdim. Fişi de prize takıyorum. Ama ışıkların fişini farklı prize takıyorum.

Kanka orda bi hata yaptım ben auto genetikleri direkt ana saksıya almak gerekiyormuş. Öylesi daha sağlıklıymış. Benimkileri de söylemiş olayım yine de 1 gün falan kaldılar pet bardakta.
Kanka bilgi için teşekkürler. Son sorum şu 4 tane ışıkla başladın. Diğerlerini ne zaman ekleme yapıp taktın?

Kanka 4 değil 3 ışıkla başladım. Diğerlerini de net hatırlamıyorum ama 10-14. Günler arası biraz serpildiklerinde ekledim.
Kanka cevapların için çok teşekkürler. Ben de 2 kere çöp ettim tohumları. Bitki çadırın da hps ışık olunca sıcaklık düşmüyor. Nem sorunu bir türlü çözülemiyor. Artık tohum atıp denemekten vazgeçtim. Çünkü başarısız oldukça aşırı stres oluyorum
Şu an 600 W tam septrum led aldım. Led, nem makinesi giriş fanı ve rüzgar yapması için vantilatörleri çalıştırıp en doğal ortamı yakalamak için deneyler yapıyorum. İstenilen düzeyi yakaladım. Şimdi bol bol formu okuyorum. Herkesin bir yoğurt yiyişi var ama ben ortak bir değer bulana kadar bilgileri birleştiriyorum. Hayatım da domates bile yetistirmedim:)

Sen de ilk defa yetiştirdiğin için ve gayet başarılı olduğun için cevaplarını önemsiyorum. Kanka sana son sorum şu;

İlk yedi gün kızlarına 20ml su verdin. Peki bunu hergün mü yoksa toprak kurudukça mı verdin? Bitkinin ortalama kaç cm etrafından verdin?

Speed

Üye
Kanka cevapların için çok teşekkürler. Ben de 2 kere çöp ettim tohumları. Bitki çadırın da hps ışık olunca sıcaklık düşmüyor. Nem sorunu bir türlü çözülemiyor. Artık tohum atıp denemekten vazgeçtim. Çünkü başarısız oldukça aşırı stres oluyorum
Şu an 600 W tam septrum led aldım. Led, nem makinesi giriş fanı ve rüzgar yapması için vantilatörleri çalıştırıp en doğal ortamı yakalamak için deneyler yapıyorum. İstenilen düzeyi yakaladım. Şimdi bol bol formu okuyorum. Herkesin bir yoğurt yiyişi var ama ben ortak bir değer bulana kadar bilgileri birleştiriyorum. Hayatım da domates bile yetistirmedim:)

Sen de ilk defa yetiştirdiğin için ve gayet başarılı olduğun için cevaplarını önemsiyorum. Kanka sana son sorum şu;

İlk yedi gün kızlarına 20ml su verdin. Peki bunu hergün mü yoksa toprak kurudukça mı verdin? Bitkinin ortalama kaç cm etrafından verdin?
Kanka o iş biraz karışık oldu. Ben ilk başta pet bardağa aldım ve bardağın altı da delikti artı pet bardağın altında da su birikintisi vardı :D toprak deliklerden bardağın içine su çekmiş ve hayli su vardı bardağın içinde. Sonra tohumlar auto olduğu için ve auto tohumlara saksı değişikliği yapmak iyi olmayacağı için direkt ana saksıya almak istedim ardından kullanacağım toprakla saksıyı doldurup filizleri ana saksıya aldım ama saksıya doldurduğum torf nemliydi, bardaktaki toprak ıslaktı. Dolayısıyla kuruması bir haftayı buldu o yüzden haftada 20 ml vermiş gibi göründü. Ölçebildiğimi yazdım toprak ne kadar su çekti bilmiyorum.
Nasıl sulanacağına da gelince filizin gövdesine su değdirmeden (minik bir daire oluştur orayı sulama), yaprakların etrafını çok az geçecek şekilde daire çizerek sulamanı tavsiye ederim. Eğer varsa 5 cc bir enjektörle basitçe yapabilirsin. Hem verdiğin miktarı ölçmen kolay olur hem de küçük miktarlar vermende rahatlık sağlar.

Speed

Üye
GÜNLÜĞÜMÜZ GÜNCELDİR! YORUMLAR DEĞERLİDİR. HERKES FİKRİNİ, GÖRÜŞÜNÜ, ELEŞTİRİSİNİ, İÇİNDEN GEÇENİ YAZABİLİR.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** hahahaha*** ** ** ********* *** ***** ******** ***** ******** *** ****** ******** ** *** ******* **** ** ******** ***** *** ******* ***** **** *** ***** *** ******** ****** ***** ******** ** **** *** *** **** ********
  • muadip muadip:
    *** ******** ** **** ******* ******* ********* *** ***** hahahaha* *** **** ********* ** ******* ******* ******** ******
  • C clackster:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** ***** ***** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** * ***** ********** ******** ***** ******* *** ***** *** *** ****** ******* hahahaha***** *** ****** ********
  • C clackster:
  • muadip muadip:
    *** **** ********** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
  • muadip muadip:
    * **** * hahahaha* *** ***** *** ********** ********** ******
  • C clackster:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
    bandaleros bandaleros: ***** *** ********...