İlk Deneyim - %100 Organik Outdoor

RickSanchez00

Yeni üye
Selam Brolar, daha önce nasıl başlayacağım konusunda detaylı yazmıştım. Maalesef hepsini tam olarak yapamadım. Balkona kurduğum ufak bir serada growuma başladım.
Toprağım önceden fermante ettiğim bitkisel atıklardan oluşan bir toprak, içerisine hemen hemen toprak kadar perlit koydum, odun külü serptim ve 5 kg kadar solucan gübresi ekleyerek karıştırdım. Saksılarım normal düz kova. Alt kısımları delik ve en altında çakıl taşı var.
Mayısın 3 ünde tohumlarımı doğrudan toprağa dikme durumunda kaldım. 5 çorbacı 5 Bruce banner auto tohumumu toprağa atıp damla sulama sistemi kurup il dışına çıktım. Yaklaşık 1 hafta sonra geldiğimde saksıların içi vıcık vıcık su olmuştu. Buna rağmen 1 auto ve 1 çorbacı tohumu hala yaşıyordu. Baş göstermişlerdi. Aradan 10 gün geçtikten sonra diğerlerinden bir hareket olmayınca 2 bitkime odaklandım.
Şuan topraktan çıkalı yaklaşık 1 ay oldu. Henüz ciddi bir gübreleme yapmadım. İlk haftalarda haşlanmış yumurta suyuna yumurta kabuğu, tarçın ve çay karışımını 1 gün dinlendirip üzerine su ilave edip verdim. 20.gününde fazla sulamadan olsa gerek yapraklarda yanmalar meydana geldi. Bunun üzerine 1 hafta su vermememe rağmen toprak nerdeyse kurumadı. 27.gün az miktarda solucan gübresini sulandırıp verdim ve şuan tam 30 günlük.
21. gününde auto tohuma Topping yaptım. 24ünde de çorbacı tohumuna yaptım. Bu biraz erken oldu gibi fakat böyle böyle öğrenicez. Ufaktan bi LST yaptım ikisinede. Bugünde autonun fan yapraklarından 4 tanesini kestim. Toprak kuruyunca hayvan gübresinden şerbet yapıp vermeyi düşünüyorum. Autoda 2-3 tane kıl görünmeye başladı. Şuan boyu 25 cm civarı. Umarım iyi bir hasat alırım. Bitkilerin şu şekilde ;

YORUM ve ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

Kanka organik gidiceksen veg için güvercin şerbeti yap alovera destekle
Blom için yarasa gübresi dicem imkan yoksa balık artıklarından da yararlanabilirsin çok başarılı tavsiye ederim

Fırlama

Üye
3 haftalık bitkinin büyümesi iyi, bir iki haftaya iyi gelişim gösterir. Fakat saksıda olan bitkiye nasıl yakmadan verilir gübre emin değilim. Tam bu zamanlar azot ,potasyum özellikle kalsiyum vermeni öneririm.

RickSanchez00

Yeni üye
3 haftalık bitkinin büyümesi iyi, bir iki haftaya iyi gelişim gösterir. Fakat saksıda olan bitkiye nasıl yakmadan verilir gübre emin değilim. Tam bu zamanlar azot ,potasyum özellikle kalsiyum vermeni öneririm.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    W whocanstopme: ****** *** ** +1