ilk deneme growu alaskan yardımlarınızı bekliyorum

weedfeed

Yeni üye
Merhaba burda çok güzel konu başlıkları ve konuları okudum ama sulama vs gibi eksiklikler kafamda var sıcaklık dengelerımle alakalı daha henuz almadıklarım var tohumlarımı topragın altına koydum beklıyorum bu arada konuyu acmak istedim grow kelimelerinizin bazılarını anlamıyorum malesef :) bu yeni olmamla alakalı olabilir bu yüzden sizden ricam biraz daha anlaşılabilir kelimelerle yardımcı olmanız genelde erkek forum ve ben algılamıyorum :) şimdiden teşekkür ederim :) !!

80*80*180 KABİNİM
LED KULLANMAYI TERCIH ETTİM 1 ADET DAHA EKLEYECEĞİM ŞUAN 40W LIK 4 ADET VAR
( ELEKTIRIK FATURASI BIRAZ KORKUTTU ILK DEFA DIYE )
2 ADET ALASKAN THUNDER TOHUM
CAN SUYUNU VERDİM BEKLEMEDEYİM İÇERİSİ ŞU ŞEKİLDE ;

SORULARIM ONCELIKLI ?

NE KADAR ZAMANDA SULAMALIYIM SUAN ISLAK GOZUKUYOR AMA :/ CAM VAR YAN TARAFTA HEMEN ACIP HAVALANDIRABILIYORUM DERECEYI SUAN ICIN TAM OTURTMADAN COK ACMAMAYA CALISIYORUM TOHUM HALINDEYKEN ODA ISININIDA ARTTIRMAYA CALISIYORUM ICERISIDE DAHA SICAK MI OLMALI 27LERE MI CIKARTMALIYIM HELP !WhatsApp Image 2021-01-10 at 12.36.30.jpegWhatsApp Image 2021-01-10 at 12.36.31.jpegWhatsApp Image 2021-01-10 at 12.36.30 (1).jpeg

Hausted

Üye
Sıcaklıklığın yaklaşık ideal değerde bu dönemde esas olarak nem değerini %70-80 civarında tutmaya çalışmalısın. Işıkların ne kadar iyi bilmiyorum fakat bu tarz ışıklandırma ile çok yüksek verim alamazsın. Eğer yapabiliyorsan en ucuz alternatif olan cob lede geçmeni tavsiye ederim.

Hausted

Üye
Işığı değiştirerek doğru bir adım atmışsın. Sıcaklık ve nem doğru ideal değerlerde. Toprak ne kullanıyorsun? Bu saksılarla sona kadar gidemezsin 11-15litrelik saksıların hazır mı?

weedfeed

Yeni üye
Işığı değiştirerek doğru bir adım atmışsın. Sıcaklık ve nem doğru ideal değerlerde. Toprak ne kullanıyorsun? Bu saksılarla sona kadar gidemezsin 11-15litrelik saksıların hazır mı?
selam saksılarım hazır değil topragımıda light mix e gecicem topragım cook kötüymüş malesef :/ normal toprak kullanmıştım gübreli balcık gibi oldu arkadaslarında yardımıyla suan sürekli bi drenaj olusturuyorum sulama olayımı cozemedım ne zaman sulamam gerekıyor su durumda nem ve sıcaklıgı hep bu sekılde tutmaya calsııyorum saksılarımı bıraz buyuyunce degıstırıcem sadece köke gitmesin cok uzun süreçli olmasın büyüme diye geçirmek istemedim

El_Takashi

Kıdemli Üye
selam saksılarım hazır değil topragımıda light mix e gecicem topragım cook kötüymüş malesef :/ normal toprak kullanmıştım gübreli balcık gibi oldu arkadaslarında yardımıyla suan sürekli bi drenaj olusturuyorum sulama olayımı cozemedım ne zaman sulamam gerekıyor su durumda nem ve sıcaklıgı hep bu sekılde tutmaya calsııyorum saksılarımı bıraz buyuyunce degıstırıcem sadece köke gitmesin cok uzun süreçli olmasın büyüme diye geçirmek istemedim
Çay bardağının yarısının yarısı kadar versen yeter onlara , o şimdi sudan çok nem ister , üstünü pet şişeyle örtüp 2-3 delik açarsan daha güzel sonuçlar alırsın ben taşasıya kadar öyle yapıyorum ve çok hızlı gelişim gösteriyor,toprağa elinle sok nemliyse verme kanka bu kadar basit , o bardakları da alttan bi yerden ekstra del hava alsın , 1 hafta içinde de büyük saksılara geç en az 13 lt olsun.

kanka sulamaya çok dikkat et, toprağın kurumasına yakın su vermen lazım. Bahçe toprağı olduğu için de hemen kurumayacak, parmağınla kontrol etmeden su verme ve light mix'in mevcutsa bir an önce geç ki gelişimde sıkıntı olmasın. Şu an en kritik süreçtesin, çok dikkatli olman lazım. Nem en az %80 olmalı bu dönemde. %90 ideal.

Elektrik faturası konusunda da tribe girmene gerek yok. 900-1000-1500 lira ödeyenler var. Ağzın sıkı ve dikkat çekmeyip, şikayet olmadıktan sonra sıkıntı olmaz. %99 şikayetten patlıyor grow.

Fide döneminde ideal sıcaklık 20-24 arası.
Nem %80 %90
ideal ışık 40-50w
Bitki ışık mesafesi 8-10 cm

Son düzenleme:

weedfeed

Yeni üye
kanka sulamaya çok dikkat et, toprağın kurumasına yakın su vermen lazım. Bahçe toprağı olduğu için de hemen kurumayacak, parmağınla kontrol etmeden su verme ve light mix'in mevcutsa bir an önce geç ki gelişimde sıkıntı olmasın. Şu an en kritik süreçtesin, çok dikkatli olman lazım. Nem en az %80 olmalı bu dönemde. %90 ideal.

Elektrik faturası konusunda da tribe girmene gerek yok. 900-1000-1500 lira ödeyenler var. Ağzın sıkı ve dikkat çekmeyip, şikayet olmadıktan sonra sıkıntı olmaz. %99 şikayetten patlıyor grow.

Fide döneminde ideal sıcaklık 20-24 arası.
Nem %80 %90
ideal ışık 40-50w
Bitki ışık mesafesi 8-10 cm
benım degıstırdıgım ısıkta ısınma oldugundan 40 cm dıyorlar dıye ısıgı bıraz mesafelı tutuyorum yaklastırıyım mı acbaa 14 gun oldu suan gelısım cok az aslında yanı buyumedı bıtkı daha gerce ben tohumu topraga attım dırek oylelı bır 14 gun normal mı surec evet sulama genelde ınsanların yasasdıgı problem benım ısınmam ve nemde hıc sıkıntı yok cok guzel oturdu o sıstemım sadece sulama sıkıntım vardı arada altındakı kaba koyuyorum serum seklınde kendı emsın dıye az az atıyorum nem sureklı cok yuksek evet kurumuyor

weedfeed

Yeni üye
Çay bardağının yarısının yarısı kadar versen yeter onlara , o şimdi sudan çok nem ister , üstünü pet şişeyle örtüp 2-3 delik açarsan daha güzel sonuçlar alırsın ben taşasıya kadar öyle yapıyorum ve çok hızlı gelişim gösteriyor,toprağa elinle sok nemliyse verme kanka bu kadar basit , o bardakları da alttan bi yerden ekstra del hava alsın , 1 hafta içinde de büyük saksılara geç en az 13 lt olsun.
13 lt saksıya suan gectıgımde dırek köke gitmicek mi yani sürecimin 20.günleri gibi mi nasıl geçiyim çünkü daha hala küçücük acaba ısıgı mı uzak tutuyorum ısık mesafem ne olmalı su surecte bı arkadas yaklastır demıs cob led sogutmalı ısıgım ama guvenemedım yakar mıyım bır de

@weedfeed tohum filizlenmeye başladığı günü ya da ertesi günü baz al.
Tohumu toprağa attın, 4 gün sonra filizlenmeye başladıysa 5. günün değil, 1. günündür.

Işık konusu ise; sanırım yüksek watt veriyorsun, yüksek watt'ı çok yaklaştırma bitkiye.
Diyelim ki 60-80 cm yakınlaştırdın bitki olumsuz tepki verirse uzaktan ver.
Bebeğin kendini toplayıp gelişmeye başladığı zaman yavaş yavaş yakınlaştır.

Gözlem çok önemli, ne istediğini bilip onu anlaman, isteklerine karşılık vermen...
Bunları iyi yaptığın zaman iyi bir anne olup vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirebilirsin.

Yeni resim varsa gönder, bakalım.

weedfeed

Yeni üye
MESELA BU ALTTA KALAN YAPRAKLARIN RENKLERI FALAN GUZEL DURMUYOR YENI CIKAN USTTEN IYI AMA ALTTAKI KOTU GOZUKUNCE BEN SIKINTI MI VAR DIYE PANIKLIYORUM :)

Ayhan

Administrator
Kullandigin toprak kotu. All mix bir toprak kullanmayi dene. Torf ile cok iyi basarilar elde edemezsin. Havali bir toprak ile ama cok iyi sonuclar elde edersin eger sulamayi iyi yaparsan. Yani toprak kurudukca sulama yaparsan iyi sonuclar elde edersin.

weedfeed

Yeni üye
@weedfeed tohum filizlenmeye başladığı günü ya da ertesi günü baz al.
Tohumu toprağa attın, 4 gün sonra filizlenmeye başladıysa 5. günün değil, 1. günündür.

Işık konusu ise; sanırım yüksek watt veriyorsun, yüksek watt'ı çok yaklaştırma bitkiye.
Diyelim ki 60-80 cm yakınlaştırdın bitki olumsuz tepki verirse uzaktan ver.
Bebeğin kendini toplayıp gelişmeye başladığı zaman yavaş yavaş yakınlaştır.

Gözlem çok önemli, ne istediğini bilip onu anlaman, isteklerine karşılık vermen...
Bunları iyi yaptığın zaman iyi bir anne olup vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirebilirsin.

Yeni resim varsa gönder, bakalım.
tamamdır ekledım hemen resımlerı 10.gün olarakta not aldım o halde ama bana yine de biseyler ters gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • C clackster:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** *** ******* ***** hahahaha ******** ***** ***** ********** ** ** *** **** *****
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
    M merto1835: ** ****** ******* *********