İkinci malzeme lakin oto

kısırlıı

Yeni üye
Merhabalar öncelikle .
Daha önce yetiştirdiğim zkittles bitki FEM bir bitkiydi . Hataya yer vardı ve sıfır bilgi ile başlayıp yetiştirdim tabi ortalarda kral @muadip yardimima yetişti düzelttik ettik felan . Şimdi kendime lsd oto tohum sipariş ettim fakat periyodlarini ve neler yapmam gerektiğini pek bilmiyorum . Elimde 15 lt saksı 200 w ışık 60x60 kabin ve biogrow gübresi mevcut . Tohumları bir hafta bardakta büyütüp mu saksıya geciyim yoksa patlama yaptıktan hemen sonra mı ?
Işık kaç saat ve hangi haftalarda kaça düşürmeliyim ?
Normal çiçeklenme süresinden önce çiçeklenme ye alabilirmiyim kafasını koparıp yada ışık saatleri ile oynayıp ?
Kabine 2 tane ekecegim küçük olduğu için .
İlk growda yaptığım hatalar
Esnetme yapmadım ve bu kabine 5 tane ektim sonradan 2 sini çıkarmak zorunda kaldım ve çiçeklenmeye çok geç aldım . Tabi 5 lt saksıda çabası gübre skalasi sizce nasıl olmalı by @muadip

Fısfısss01

Kıdemli Üye
Kankacım merhaba autolarda saksı değişimi önerilmiyor ışık 20/4 hasat bitimine kadar kalabilir erken ciceklemdirmene gerek yok zaten max 1ay sonra çiçeğe kendi girecek sen istesen de istemesen de yeniysen büyük ihtimal stres yasıcak ve 1aydan önce çiçeğe girmesi çok muhtemel autolarda kelle alma veya lst önerilmiyor stres yasattıgı için . Sana önerim ph ayarlı su / fazla gübre verip çiçeği strese sokmak / çok sulamak / çiçeği havasız bırakmak / ışık mesafesi ve sıcaklığa dikkat etmek bu dediklerime çok dikkat et yoksa auto bitkin 2haftaya kalmaz çiçeğe girer ve bodur bi bitki olur çok düşük verim alırsın yine tadı çıkar da daha çok almak varken neden düşük alasın

respectx

Üye
Merhabalar öncelikle .
Daha önce yetiştirdiğim zkittles bitki FEM bir bitkiydi . Hataya yer vardı ve sıfır bilgi ile başlayıp yetiştirdim tabi ortalarda kral @muadip yardimima yetişti düzelttik ettik felan . Şimdi kendime lsd oto tohum sipariş ettim fakat periyodlarini ve neler yapmam gerektiğini pek bilmiyorum . Elimde 15 lt saksı 200 w ışık 60x60 kabin ve biogrow gübresi mevcut . Tohumları bir hafta bardakta büyütüp mu saksıya geciyim yoksa patlama yaptıktan hemen sonra mı ?
Işık kaç saat ve hangi haftalarda kaça düşürmeliyim ?
Normal çiçeklenme süresinden önce çiçeklenme ye alabilirmiyim kafasını koparıp yada ışık saatleri ile oynayıp ?
Kabine 2 tane ekecegim küçük olduğu için .
İlk growda yaptığım hatalar
Esnetme yapmadım ve bu kabine 5 tane ektim sonradan 2 sini çıkarmak zorunda kaldım ve çiçeklenmeye çok geç aldım . Tabi 5 lt saksıda çabası gübre skalasi sizce nasıl olmalı by @muadip
bir üstte ki kankam tüm sorulara oldukça güzel cevap vermiş. fakat kelle alma olayında iyi diyen de var kötü diyen de var, bunu kendin tecrübe etsen en mantıklısı olur bence. sanırım kankam hst yazacağına yanlışlıkla lst yazdı çünkü otolarda lst verimi arttırma konusunda oldukça etikili ve kullanmak kesinlikle senin yararına olacaktır.

Fısfısss01

Kıdemli Üye
bir üstte ki kankam tüm sorulara oldukça güzel cevap vermiş. fakat kelle alma olayında iyi diyen de var kötü diyen de var, bunu kendin tecrübe etsen en mantıklısı olur bence. sanırım kankam hst yazacağına yanlışlıkla lst yazdı çünkü otolarda lst verimi arttırma konusunda oldukça etikili ve kullanmak kesinlikle senin yararına olacaktır.
Kanka yanlış biliyorsam affola ben autolarda tüm eğitimler strese sokabilir diye biliyorum lst de dahil ondan öyle dedim ama suan kendim yeni auto ektim 2 tane bi tanesine lst artı topping deneyip gidecem dediğin gibi bazı şeyleri denemek lazım yorumun için sağ ol kankam

respectx

Üye
Kanka yanlış biliyorsam affola ben autolarda tüm eğitimler strese sokabilir diye biliyorum lst de dahil ondan öyle dedim ama suan kendim yeni auto ektim 2 tane bi tanesine lst artı topping deneyip gidecem dediğin gibi bazı şeyleri denemek lazım yorumun için sağ ol kankam
estağfurullah kankam stres mutlaka ki oluyor, bunu bir nevi bilerek yaşatıyoruz bitkiye ama burada temel mantık stres-verim dengesi topping bu konuda tecrübesiz birisi için bir tık daha riskli oluyor fakat lst rahatlıkla uygulanabiliyor ve adı üstünde düşük stress eğitimi ve daha az riskli ama bence burada ki asıl kritik nokta bitkinin o eğitimi kaldırabilecek kadar sağlıklı olup olmadığı ve bence tecrübeli ile acemiyi ayıran nokta da burası.

Fısfısss01

Kıdemli Üye
estağfurullah kankam stres mutlaka ki oluyor, bunu bir nevi bilerek yaşatıyoruz bitkiye ama burada temel mantık stres-verim dengesi topping bu konuda tecrübesiz birisi için bir tık daha riskli oluyor fakat lst rahatlıkla uygulanabiliyor ve adı üstünde düşük stress eğitimi ve daha az riskli ama bence burada ki asıl kritik nokta bitkinin o eğitimi kaldırabilecek kadar sağlıklı olup olmadığı ve bence tecrübeli ile acemiyi ayıran nokta da burası.
Diline sağlık kankam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    *** ****** *** ****** ******* *** ********* ********* ******** ******** ****** ***** **** ****** * ***** ** **** **** ******** ***** ** ******* ***** **** ***** ***** ******* ***** *****
    * ***** ***** hahahaha***** hahahaha** ** *** ******* **** *** ****** hahahaha ******** **** ** ***** hahahaha* *****
  • Night owl Night owl:
    ****** ***** ********* **** ** ****** hahahaha ********** ****** ****** ****** ******* **** ******* ***** ****** *** ****** ** ******* ******* ***** ***** ***** ***** ****** ** ** ****** ********** ******* ***** ********** ***** ***** ****** *** **** **** ***** ******* ****** ***
    +1
  • C CHaRaMBoL:
    ** ** ***** *** hahahaha **** ********** ***** ******* *** ****** ******* ** ******** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    **** ********** ******* ***** **** ****** *** ******* hahahaha* ***** ******** ** ***** ******* ****** *** ** ******* ******** **** **** ******** ********* ******* *** ***** ****** ****** hahahaha **** ******* ********* **** *** ****** *** ****** ******* *** ********* ********* ******** ****
    hahahaha** ********** ********** ******* ***** **** ****** *** ******* hahahaha* ***** ******** ** ***** ******* ****** *** ** ******* ******** **** **** ******** ********* ******* *** ***** ****** ****** hahahaha **** ******* ********* ****
  • Avare Avare:
  • S sinarit:
  • S sinarit:
    ****** hahahaha ****** hahahaha* ******
  • E endnyz1:
    ***** ** ******** *** ** hahahaha* ******* ******* *** ******** *** ****** *********
  • E endnyz1:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* **** **** **
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ** ******* **** **** **
    ** *** ********* ******* ** ******* ******* *** * **** ** ** ***** ** ***** * *** **** ** ******
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** ** ****** hahahaha ******* ***** ****** *** ********
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ****** ****** ****** ******