Üstlerde kuruma var yardım

Uaslan

Yeni üye
Arkadaşlar tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

acemiceday

Müptezel
Kanka merhaba, ph oranına dikkat ediyormusun? Lamba nedir ve yuksekligi nedir ?
Fotolarda birşey kestirmek çok zor gibi, ya benim gözlerde sorun var yada sanki bulanık anlasilmaz görünüyorlar.
Sulama da gübre oranına dikkat ediyormusun ve boş dolu mu suluyorsun ph oranlı?

Uaslan

Yeni üye
PH ölçmeden yapıyorum bir dolu bir boş sulama yapıyorum üst taraf fazla uzadı ışık görmüyor fazla

hava akımın az ve ışığa yaklaşan bölümlerde yanma var diye gördüm ben
ışığı az yükselt ve hava akımını sağla agaç fan vurdugunda sallansın

forever17

Yeni üye
Selam, dostum ışık ve sıcaklık kaynaklı stres gibi ; ortam sıcaklığını düşürmen ve ışığın çiçekle olan mesafesini arttırman yeterli olacaktır

Bitki hastalıklarını alttaki sayfadan kontrol edebilirsin

acemiceday

Müptezel
İlk ve son olacak galiba reis yapamıyor gibiyim
Bu şekilde düşünme lütfen. Sadece onlarinda canlı olduklarıni ve ihtiyaçları olan kadar herşeyi vermek veya sağlamak lazım olduğumu anlamak lazım. Daha fazla ışık, zamansız daha yakın ışık fazla gübre veya su v.b inan yardımı olmuyor.
Benim 8.5 knya aldığım kabin setinde 3 Auto bitki ektim, ilk 14 gün harikaydı gelişimleri. Ne zaman yapilmamasi gereken hataları hepsini sırayla yapmaya başladım işler karıştı. Söküp yeni Grow a başlayacaktım ve senin gibi yapamam diyordum.
Sonra sorunum için konu açtım bir arkadaş geldi verdigi tavsiyeler ile düzelmeye başladı bitkiler, hatalarımı anladım . Sonra farklı tecrübeli kankalarda yazmaya tavsiye vermeye başladılar sagolsunlar. Hatalarımı ve onun verdiği tavsiyelerini eksikliklerimi not alıyorum önemsiyorum. Forumu okuyorum burada çok güzel paylasimlar var inan.
Bak senin derdine çözüm olmaya çalışan bir çok kankalar da var.
Bitkilerimin hasati az olacak ama bana kazandırdığı tecrübe çok büyük. Sen büyük bir tecrübe edindim emin ol. Not almayı kendini gelistirmeyi unutma.
İkinci Grow umu bir photo genetik tohumla yapacağım. Daha kolay olacaktır başlangıç için.
Sen ihtiyaçları kadar gözlemleyerek ver herşeyi, kurcalama kabinde onları çok, uyku zamanlari vs bırak kendi başlarına. İnan onlar zaten büyüyorlar ve doğa geregeni yapiyor.

- Sana alman gereken bir not söyleyebilirim, kabin içini yansıtıcı film ile kaplamak gibi. Bir kanka yazmış farketmiş siyah renk seninkisi ve ışığı çeker bitkilerine zarar elektirik harcama zarar vs.
- Bitki gelişimi aşamalarına gore Işık döngüsü mesafe ayarlari
v.b...

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **