Üstadlarla başlangıç

C

Canna

Guest
Dostum su anda yazdigim gibi bir hastalik belirtisi olarak görmedim, pigmentler bir nedenden beyaz olmus, eger yayilirsa o zaman bakariz caresin, sen yarin her ihtimale karsi aktardan neem yagi al (tesbih agaci tohumu yagi), elinin altinda bulunsun

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka ph doğru kontrol ettiğine emin misin? Sürekli farklı ph ayarında vermenden dolayı dalgalanma yapıyor beslenmekte sıkıntı çekiyor. Ph metreni kontrol et. O yaprak yaraları artmaya devam ederse bilgilendir bizi. Toprağın ph bozulduysa aspirinli suyla flush atacaksın kaldığın yerden devam edeceksin

GlockGen5

Müptezel
Ph kalibrasyon yaparken ec metre de olduğu gibi eğer yanında gelen ph ayarlı suyun sıcaklık derecesi de 25c olarak ayarlayıp ph kalibrasyonu yapmam gerekiyorsa yanlış yapmışımdır, onun dışında doğru yaptım kalibrasyonu daha hiç 6.3 o araları vermedim genelde 5.98 ila 6.1 arası veriyorum @OttoMan47

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
Ph kalibrasyon yaparken ec metre de olduğu gibi eğer yanında gelen ph ayarlı suyun sıcaklık derecesi de 25c olarak ayarlayıp ph kalibrasyonu yapmam gerekiyorsa yanlış yapmışımdır, onun dışında doğru yaptım kalibrasyonu daha hiç 6.3 o araları vermedim genelde 5.98 ila 6.1 arası veriyorum @OttoMan47
Şuan en önemli besinlerden (biri) callmag. 6.5 en uygun aralık, genel besin alımı da en uygun ortalama budur. 6.5 yapmaya gayret göster gelişmeleri yine paylas

C

Canna

Guest
@OttoMan47 baksana dostum su yapraklardaki beyazlar sariya dönmeye baslamis, bitki azot cekiyor diyecem ama daha cok kücük bitki azot cekmeksi icin, karsilikli yapraklarda var 1 bitkide ama bir saksininda en alt fan yapragin da var sararma., yani bitkiye dagilmiyor, sadece büyük fan yapraginda var. Geldimi gübrelerin, bob

C

Canna

Guest
Onu bos ver o dogru degil, benim yayinladiklarimi kullan ve cannada bos sulama yok.

C

Canna

Guest
Dostum bak sana link gönderdim , orada giris EC degerleri var, toprakta max. cikis EC 2000 ppm eger o degere yaklasirsan flush atmalisin, ama su anda senin cikis degerlerin cok düsük olur, 1. veg dönemi miktarlari ile basla , 1 hafta sonra büyük saksilar aldiktan sonra 2. veg dönemi miktarlarina gecersin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready*
  • O Omnibuw:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready* ***** ****** ***** ******* ***** **** ** **** ***** *********** **** ***** dready**** *** ** ***** ***** ********** *** ********** ********* ****** ***** ****** ********* **** ******* ******* ******** **** ****** ********* ****** **** ****** ****** **** ********* ** *** ****** ***** ******** ** ********** ***** *********** *** **** *** **** *** * ***** **** *********** ********* ********* ******* ***** ******** *** ******* ***** **** dready** ** *********** **** ********
    O Omnibuw: ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* *****...