ÜSTADLARIN BİLGİSİNE İHTİYACIM VAR

• Konbuyu başlatan Üye silindi 26895
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 26895

Guest
Tang mı tagn mı her neyse o arkadaşın verdiği listeyi satın aldım ama listenin artık bir işe yaramadığını öğrendim. Elimde şu anda bulunan gübreler bunlar:

Biobizz bio-bloom
AN Sensi bloom A
AN Sensi bloom B
AN Carboload
AN Overdrive

Eksiklerim nelerdir ne eklemem çıkarmam gerekiyor? Kızlarım şuan 12. Günündeler ve çok ufaklar. Gübrelemeyi nasıl ve hangi periyoda göre yapmam gerekiyor? Yardımcı olacak üstadların mesajlarını bekliyorum.

pupilla

Üye
Aldıklarına ek olarak AN Sensi Grow A - B , AN B-52 , Sensi Cal-Mag ve Bud Factor X ekle listene ve AN nin gübre takvimininde yazan değerlerin yarısına göre başla dostum.

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Aldıklarına ek olarak AN Sensi Grow A - B , AN B-52 , Sensi Cal-Mag ve Bud Factor X ekle listene ve AN nin gübre takvimininde yazan değerlerin yarısına göre başla dostum.
Üstad carboload tabloda yazmıyor tabloda değişik değişik isimler var senin söylediklerinin dışında ne yapmam lazım?

İki farklı liste var hangisini dikkate alacağız?

https://ibb.co/XFfpzJ4

Moderatör tarafında düzenlendi:

pupilla

Üye
Dostum Bud Candy - Carboload(ikisininde içeriği hemen hemen aynı) diye yazıyor tabloda görememiş olabilirsin. Bu sana yazdıklarım en temel ihtiyaç duyacağın gübreler ..

(tutku)

Üye
Sensi bloom yazmış sın sensi grow yaz calmag yaz b52 nirvana big bud ve koklendirici ekle voodoo biobiz bloom bu seriye karistir ma

Ü

Üye silindi 26895

Guest

pupilla

Üye
2 veya 3 Sulamadan birinde sadece Calmag ekleyerek gidiceksin . Bitki zaten sana ne ihtiyacı olacağını belli edecek..

Ü

Üye silindi 26895

Guest
2 veya 3 Sulamadan birinde sadece Calmag ekleyerek gidiceksin . Bitki zaten sana ne ihtiyacı olacağını belli edecek..
Üstad bu gübreleri birlikte verirken karıştırabiliriz değil mi? Mesela aynı anda verilecek gübreleri karıştırınca sorun olur mu?

pupilla

Üye
Grow ve bloom gübrelerinde önce part a sonra part b ekliyorsun Ph'ı ayarlanmış suya. Calmag dışında hepsini karıştırabilirsin ben hiç sorun yaşamadım. Cal mag sadece su ile veriliyor içerisine bir şey eklenmeden.. Bitki yetiştiriyorken en önemli şey (ışık , nem , hava sirkülasyonu yeterli seviyedeyken) vericeğin su miktarı ve gübre miktarı. Bitki zamanla neye ihtiyacı oldugunu veya neyin fazla oldugunu sana yapraklardan söylüyor.

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Grow ve bloom gübrelerinde önce part a sonra part b ekliyorsun Ph'ı ayarlanmış suya. Calmag dışında hepsini karıştırabilirsin ben hiç sorun yaşamadım. Cal mag sadece su ile veriliyor içerisine bir şey eklenmeden.. Bitki yetiştiriyorken en önemli şey (ışık , nem , hava sirkülasyonu yeterli seviyedeyken) vericeğin su miktarı ve gübre miktarı. Bitki zamanla neye ihtiyacı oldugunu veya neyin fazla oldugunu sana yapraklardan söylüyor.
Sağolasın üstad.

Ü

Üye silindi 18784

Guest
PH ayarlanmış su derken? AN serisi pH perfect teknolojisine sahip kendi ayarlıyor pH ayrıca gübre ekledikten sonra ayarlanır pH.

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Sen gübre ekledikten sonra ayarla kardes Ph ı ben böyle yapıyorum , çünkü ph perfect tam anlamıyla calısmıyor. İleryelen dönemlerde bitkide eksiklik fazlasıyla oluyor..
sende böyle ayarla kardeş pH’ı bravo. pH’nı ayarladığın suyu gübre ekleyince pH değişmiyor mu sanıyorsun hey Allahım ya .

Ü

Üye silindi 26895

Guest
@pupilla @KaptanSavyo beyler ph perfect aldığım gübrelerin sadece 1 tanesinde var. Onunda normali yok diye mecbur kaldığım için aldım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    S sumugan: *****