Öğrenci İşi Kabin(Yaptık Oldu)

Sharpnes4

Yeni üye
selamlar kankalar 2 grow yapmıştım öncesinde çok keyifli olmasada almıştım birşeyler biraz korkak birazda acemiydim çok aceleye getirdik aradan zaman geçti taşındık falan filans neyse konuya gelelim sıkmıyayım çok

147cm yükseklik 80 cm en 47-50 cm derinlik Klasik Küçük boy bezdolap Normalde yükseklik 1.70 falan oluyor ama ek uzatma demirlerini takmadım.. sebebini yazıcam
Bu arada yeterki imkanınız olsun arkadaşlar 2. el Bez dolap falan çok rahat bulursunuz 40-50 liraya / Pvc borular ile bile düşündüğünüz veya mecut yeriniz kadar bir kabin yapabilirsiniz tek olay START VERMEKTİR!! sonra her şey şekillenir.

Kabin gövdesini taktık / Görselle göstermicem bunu klasik gövde aw
Alt zemine 2cm kalınlığında köpük koydum köpük bulabildim onu koydum daha sağlam bi malzeme daha iyi olabilir..
Dolabın çevresini Kartonla kapatıyoruz. Buda çok kolay Sıcak slikonla rahatlıkla yapabilirsiniz SLİKON TABANCASI YOKSA ''ÇAKMAK YARDIMI İLE YAPABİLİRSİNİZ''
Karton bulmakta çok kolay ben Büyükçe Tv kartonu buldum onunla yaptım ama A101/BİM/ŞOK Gibi marketlerde 5Ltlik su paletlerinin arasında duran Kartonlarda işinizi görecektir.
Sonrasında kabinin iç kısmını folyo,mylar,raf içi/üstü folyo.
sonra zaten birtek havalandırma kısmı için yer kesmeniz gerekiyor.
YAPMIŞ OLDUĞUM KABİNİN FOTOSU

Sharpnes4

Yeni üye
GÜNCEL
Kabinimi an itibari ile tamamlamış sayıyorum kendimi (saksı ve karbon filtre kaldı yalnızca)
Aşağıda ki fotoğlardan Update' i anlarsınız diye düşünüyorum.
Growa yakında başlıcam onun için ayrı bir konu açmayı planlıyorum
Hepinizi beklerim :)

Sharpnes4

Yeni üye
Knk içini kapladığın sey ne adı veya link varmı ?
Brom ucuzlukcu, milyoncu olarak geçen yerlerden temin ettim ürünü "raf içi, dolap içi, tezgah üstü (folyo) olarak geçiyor. Arkasında köpük gibi birşey var ince bir yapıya sahip, tek başına olduğunda telefonun Flashını bile geçiriyor! Ona göre ürünü temin ediniz fakat benim uyguladığım sistemde hava giriş fanı haricinde hiç bir ışık sızıntısı olmamaktadır buda bilginize.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A AmanBee:
    *** ***** ********* **** *** ******* ** ******** ** ******* ** *********** ******** **** *********** ******* **
  • A AmanBee:
    dready**********
  • deyorke deyorke:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • deyorke deyorke:
    ******** ***** *** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • deyorke deyorke:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** *** **** ****** ***** ********** ********** **** ****** ****** *** **********
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • K Keyifcihtiyar:
    *** ***** **** ***** dready* *********** ******* ****** ********** ******* ***** ******* **** ****** dready****** ***** ***** *
  • deyorke deyorke:
    *** ******** ********* ******** ***** dready**
    +1
  • deyorke deyorke:
    ** **
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ***** ***** ****** ********** ****** ** *** *********** ***** ******* ****** ******** ******* ********* ****** ****** ********** **** ****** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ** **
  • K Keyifcihtiyar:
    ***** ******* ***** dready******* ********
  • deyorke deyorke:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** *** *** dready ******
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** **** **** *** **** ***** *********** ********** **** ******* *** **** ***** **** ** dready ***** ****** ****** *** *** ****** ******** ****** *******
    +1
  • K Keyifcihtiyar:
    ********* ***** *
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ****** ******* ***** dready ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ******* **** dready***** **** *******
  • K Keyifcihtiyar:
    ****** ****** ****** ** **** dready********* ***** *
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ******** ***** ***** ****** ********** ****** ** *** *********** ***** ******* ****** ******** ******* ********* ****** ****** ********** **** ****** dready*** ******* ********* ** ** ***** dready*
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ****** ****** ** **** dready********* ***** *****
    Nazim_Red Nazim_Red: ****** ****** ****** ** **** dready********* ***** *****