Çorbacı mix 62. Gün (yardım)

higthead

Jolly Green
Dostum 45.gundesın birazdaha sıser bud lar. Biobizz ile aman aman cok dolmasını bekleme sonucta organık ama tatmın eder senı. Bu arada keske overdrive tarzı urun alsaydın an serısınden. son 2 hafta kala over verıp daha doldururduk ama olsun.

50. gunde falan flush hazırlıklarına basla trıkom takıp et 1 bos kecılı sulama daha ıster sonra vurursun makası.

Trıkomlara odaklan.

tribalzeggo

Yeni üye
Hocam organik olmayan yetiştirme tarzını kısaca anlatır mısın? daha çok hasat alabileceğim bir yöntem mi? Eğer öyleyse organiğe göre yüzde kaç daha fazla verim alırım? Organiğe göre daha mı riskli dikkatlilik açısından? Detaylı bilgi veren link varsa da olur.

higthead

Jolly Green
Dostum aslında hersey grower ın ne yaptıgı ıle alakalı. Kimyasal yanı canna advanced vs serileri kımyasaldır ve daha cok yuklemeye gelısıme doluluga odaklıdır. Organıkte evet guzeldır basarılıdır ama bır sentetık gubre kadar olamaz olanları var ama topragıyla gubresıyle organık cok ugrasman lazım.

tribalzeggo

Yeni üye

Bloom 48

tribalzeggo

Yeni üye
Dostum aslında hersey grower ın ne yaptıgı ıle alakalı. Kimyasal yanı canna advanced vs serileri kımyasaldır ve daha cok yuklemeye gelısıme doluluga odaklıdır. Organıkte evet guzeldır basarılıdır ama bır sentetık gubre kadar olamaz olanları var ama topragıyla gubresıyle organık cok ugrasman lazım.

dostum bir mesele ile daha karşındayım. Osram 400w fullspectrum led kullanıyorum. Sömek dönemi ışık mesafeleri konularında farklı yorumlar gördüm. Bitkilerden bazılarının alt dallarındaki sömeklerde kahverengi kızıl pistiller oluşmuşken tepe sömekler hala pistil renkleri beyaz sebebi ışık mesafesi olabilir mi? 55-60 civarı mesafe. Tabi ana kellelere göre belirledim mesafeyi sence doğru yolda mıyım?

higthead

Jolly Green
Dostum Osram 400w led hakkında bılgım yok spectrumları vsvsvs ama sunu soyluyebılırım aşırı lux yanı asırı yakın ısık bazı durumlarda ısıga yakın someklerdekı pıstıllerı beyaz bırakabılır mesela benım 1 growumda 5 bıtkımden 1 tanesı full beyaz pıstıl ken hasat etmıstım asırı luxten dolayı. Sen gereklı dogru mesafenı ayarla sorun olmaz önemli olan trıkomların ne dedıgı.

tribalzeggo

Yeni üye
Dostum Osram 400w led hakkında bılgım yok spectrumları vsvsvs ama sunu soyluyebılırım aşırı lux yanı asırı yakın ısık bazı durumlarda ısıga yakın someklerdekı pıstıllerı beyaz bırakabılır mesela benım 1 growumda 5 bıtkımden 1 tanesı full beyaz pıstıl ken hasat etmıstım asırı luxten dolayı. Sen gereklı dogru mesafenı ayarla sorun olmaz önemli olan trıkomların ne dedıgı.

bir kaç güne salarım trikom fotoğraflarını. Bir bitki geç sömeğe girdi gelişiminde sorun oldu. Onu hasat edemeyecem ama diğerlerini karanlığa aldığımda onu ne yapacam kara kara düşünüyorum :)

higthead

Jolly Green
Dostum ılla karanlıkta bekletmenede gerek yok madem bıtkılerın ayrı ayrı hasat olucak. Flush atıp toprak kurudugunda trıkomlar oky ıse karanlıga almadan kesebılırsın sorun yok yeterkı trıkomlar oky olsun.

tribalzeggo

Yeni üye
Dostum ılla karanlıkta bekletmenede gerek yok madem bıtkılerın ayrı ayrı hasat olucak. Flush atıp toprak kurudugunda trıkomlar oky ıse karanlıga almadan kesebılırsın sorun yok yeterkı trıkomlar oky olsun.

karanlık thc arttırmak için diye öğrendim. O yüzden karanlığa ayrı önem verdim ama diyorsan ki trikomlar olduysa zaten daha üretmez senin dediğin işimi kolaylaştırır. 52. Gün şu an 55 de salarım buraya fotoğrafları. Siz de tamam derseniz atarım flushı başlarım cancağızları toplamaya :)

Amca35

Kıdemli Üye

Bloom 48
Çok güzeller bee maşallah bayılıyorum böyle başarılı growların son hallerine. Ne kadar hasat çıkar buradan acaba

higthead

Jolly Green
karanlık thc arttırmak için diye öğrendim. O yüzden karanlığa ayrı önem verdim ama diyorsan ki trikomlar olduysa zaten daha üretmez senin dediğin işimi kolaylaştırır. 52. Gün şu an 55 de salarım buraya fotoğrafları. Siz de tamam derseniz atarım flushı başlarım cancağızları toplamaya :)

Dostum ben karanlıga almadan hasat ederım nedeni ise son güne kadar bıtkıye yuklenırım ıyıce olgunlastırırım. Mesela 4 gun karanlık evresını ben ısık altında gerekırse 1 sulama daha yaparak bıtkıyı son ana kadar zorlarım. Karanlık evresıde denedım karanlıga almadanda cok hasat ettım degısen bırsey yok. Evet bılımsel olarak karanlıkta thc basabılır daha olgunlasabılır ama ben bunu ısık altındada bıtkılerıme yaptırıyorum tercıh meselesi.

tribalzeggo

Yeni üye
Dostum ben karanlıga almadan hasat ederım nedeni ise son güne kadar bıtkıye yuklenırım ıyıce olgunlastırırım. Mesela 4 gun karanlık evresını ben ısık altında gerekırse 1 sulama daha yaparak bıtkıyı son ana kadar zorlarım. Karanlık evresıde denedım karanlıga almadanda cok hasat ettım degısen bırsey yok. Evet bılımsel olarak karanlıkta thc basabılır daha olgunlasabılır ama ben bunu ısık altındada bıtkılerıme yaptırıyorum tercıh meselesi.

ben de deneyimleyerek öğrenicem. Teşekkür ederim brocum.

tribalzeggo

Yeni üye
ben de deneyimleyerek öğrenicem. Teşekkür ederim brocum.

bloom 54

tribalzeggo

Yeni üye
Dostum trıkomlar ne diyor??? Burdan pistıllere bakınca bırazdaha var gıbı gozukuyor.

daha mikroskopu alamadım. Ama gözlemlediğim growerların tozlanma durumuna ve dediğin gibi pistillere baktığımda biraz daha var gibi. Bugün yarın atacam trikomları. Flush sularını hazırladım kecim tamam. Bazı çiçekler daha geç olacak gibi kabin dışında kurutma alanında nemi nasıl sağlarım emin değilim. Çok fazla imkanım da yok şu an. Bir de dostum kurutma işlemi için anladığım şöyle; ağacı kökünden kürleyip ters astık ondan sonra 1-2 hafta kadar karanlıkta öyle beklettik. Sonra detaylı kür yapıp kavanozlara alıp bir hafta boyunca günde bir kere havalandırarak karanlıkta beklettik. Ondan sonra içime hazır. Doğru anlamış mıyım :D sabırsızlık bir başladı ki sorma. İçmemek için kendimi zor tutuyorum.

tribalzeggo

Yeni üye

bir de aklıma şu takıldı diyorsun ya gerekirse bir sulama yaparak devam ederim ışık altında diye. Peki flushtan sonra gübreli sulama yapılır mı?

higthead

Jolly Green
bir de aklıma şu takıldı diyorsun ya gerekirse bir sulama yaparak devam ederim ışık altında diye. Peki flushtan sonra gübreli sulama yapılır mı?

Flush sonrası ph ayarlı kecıboynuzu pekmezı ozu ıle dewam edıceksın lt ye 1 tatlı kasıgı seklınde bu olay hem aromayı ortaya cıkarıcak hemde kecıdekı eser mıktar fosfor potasyum calmag ve amınoasıtler organık olarak beslıcek. Flush sonrası kesınlıkle gubre verme=)

Bu arada sona yaklasıyorsun acılen mıkroskopunu al gec kalma.

tribalzeggo

Yeni üye
Dostum trıkomlar ne diyor??? Burdan pistıllere bakınca bırazdaha var gıbı gozukuyor.

Işık kapalıyken

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Tarzan450 Tarzan450:
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ***** hahahaha* **** ******
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ****** ******** hahahaha**** ******** **** ** *** ******** hahahaha ******** ******* ********
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ***** *** **** ****** ***** ** *** ***** ********* ******** ******** ******* ******* ********* ***
  • Tarzan450 Tarzan450:
    hahahahahahahaha
  • Tarzan450 Tarzan450:
    hahahahahahahaha
  • Tarzan450 Tarzan450:
  • Tarzan450 Tarzan450:
    hahahaha* **
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Tarzan450 Tarzan450:
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ***** ********* ******** **** ********* ******* **
  • L lavrens33:
  • L lavrens33:
    ******* ******** ***** ********* ******** ***** ***** ***** ****** ******** ****** ***** ****** *******
  • omaralparslan omaralparslan:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
    ***** ****** **
  • omaralparslan omaralparslan:
  • L lavrens33:
    ****** ***** ***** ****** hahahaha* ******** *** ********* ******* hahahaha**** hahahaha*****
  • L lavrens33:
    ** ***** ********* ***** ***** ****** hahahaha
  • Trouble39 Trouble39:
  • MalrukLord MalrukLord:
    hahahaha *** **
    MalrukLord MalrukLord: hahahaha *** **