Çok Merak Ediyordum..

Ü

Üye silindi 22921

Guest
1kg dan az yokmu ya

Smokycat

Müptezel
potasyum silikat ne işe yarar

Kushweed

Yeni üye
Kardeşimin Haziranda Türkiye'ye gelme şansı olursa genetik tohum getirteceğim ve 2 tane ayrı %100 yerli ve milli malzemelerle deneme yapacağım, aslında bu denemeyi tecrübeli bir grower yapsa daha sağlıklı olurdu, ben yetiştiricilikte zerre kadar tecrübem olmadığı gibi bilgilenmeye bile yeni başladım sayılır.

Mesela ev bitki besinlerinde çok tutulan "Tropikal" diye yerli bir marka var, 3 lü besin seti de var ve fiyatı 28 TL, bizim konuda ne kadar işe yarar diye kullanan var mı bilmem, forum aramasına Tropikal yazdım sonuç vermedi, düşünün onları kullanıp da sonuç alan olursa NA kullanan arkadaşlar NA içip intihar ederler herhal..:)
Geçen sene bu zamanlar bimde satılan bitki besini vermiştim. İlk growumdu ve güzel sonuç almıştım. Şimdi biobizz aldım. Fark olacak mı göreceğiz...

Smokycat

Müptezel
130tl ye aldığım set 3-4 sezon yetiyor. Çok bitki yetiştirenler için haklısın yerli daha uygun olur.
Büyük olasılıkla doğrusun, benim şaştığım şey yerli üreticilerin konuya uyanmamış olması, Biobizz seti 150 TL şu anda, aynı karışımın yerlisini yapıp söz gelimi 100 TLgibi fiyatlasalar deli satar bence..

Mesela silikonu 1kg. (780 ml) olarak satıyorlar 60 Tl sına, 250 ml olanını 25 TL sına satsa gene çok satar, 250 ml ile 1000 litre su yaparsın, AN nin çok daha düşük silikat oranlı 250 ml ürünü 88 TL, önerileri her sulamaya 1 ml/litre ve bu 250 litre su yapar, halbuki yerli olanda 4 litreye koyuyorsun 1 ml silikatı, fiyat farkını görüyor musun, arada uçurumlar var. Birilerinin bizim üreticileri biraz gıdıklaması lazım..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready**
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** ***** *** *** ***** *********** ***** ***** dready* ****** ********* ** ********** ********** ****** ******* ***** ********* ******* ******* ****** ********
  • B Bomberx:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready******* ******** *********** *****
  • kralartur01 kralartur01:
    dready****** ****** *** **
  • kralartur01 kralartur01:
  • B Bomberx:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** *********** **** ********* ***** ******* **
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ******* ****** ******* **** *********** ***** ******* ***** ***** *** ***** **********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • S serdar1122:
    *********** ******** ******* ********** *** ******* ***** *********** *** *** ******** *** ******** ******
  • Q qimliqsiz:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Y YatoSama:
  • S serdar1122:
    ***** dready****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ** **** *** ********* ******* ****** ***** ******** *********** ********* ****** ********** dready* ********* ********* ** ******** *** *** ********** *** ***** *
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ** **
  • S serdar1122:
    ******* ****** ***** ****** dready****
  • K Kolpa.:
    ********* **** ****** **
  • B bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K Kolpa.:
    ***** ********* ****** ****** ******* ***** ******** ***** **** ********* *** ****** ****
    K Kolpa.: ***** ********* ****** ****** ******* ***** ******** ***** **** ********* *** ****** ****