Çift bitki için bu led uygun mu?

AtakanK

Yeni üye
Herkese selam kankalar..Ben çok Fakir biriyim ?..yakında elime g13 haze tohumlar geçecek.Gerçekten maddi olarak sıkıntılıyım.O bakımdan tecrübeli arkadaşlardan akıl almak ve öyle sipariş vermek istiyorum.
Çift bitki için aşağıdaki led yeterli olur mu? Verim olarak iş yaparmı? İncelerseniz sevinirim..

300W Full Spektrum Grow Led

reaL

Üye
Kanka param yok ama el becerim var diyorsan çinden cob led alıp kendine 500w ışık yapabilirsin.

cob led 50w'lardan 10 tane al : https://tr.aliexpress.com/item/Hydroponice-AC-220V-20w-30w-50w-led-grow-chip-full-spectrum-380nm-840nm-for-indoor-plant/32720760568.html

10 tane eski işlemci fanı bulman lazım ama soğutucu olmadan çok ısınır.

OtomatikCigara

Yeni üye
Kesinlikle tavsiye ederim taa Çinden 1 hafta içinde elime ulaştı ben 700 watt yaptım 3 farklı rengi harmanladım.3 gün de işçiliği sürdü ama kesinlikle değer.Değerlendirmelisin kanka

Cvp: Çift bitki için bu led uygun mu?

AtakanK' Alıntı:
Herkese selam kankalar..Ben çok Fakir biriyim ?..yakında elime g13 haze tohumlar geçecek.Gerçekten maddi olarak sıkıntılıyım.O bakımdan tecrübeli arkadaşlardan akıl almak ve öyle sipariş vermek istiyorum.
Çift bitki için aşağıdaki led yeterli olur mu? Verim olarak iş yaparmı? İncelerseniz sevinirim..

Valla kanka bunlari toplam 2000 liraya aldim fullspectrum dediler ama ciceklenmede fullspectrum uzatti hasat zamanini resmen ekildiginden beri bugun 117. Gun hala hazir degil cicekler 2 adet var bu arada super lemon haze

https://i.imgur.com/sKG4PDU.jpg

https://i.imgur.com/Fw6qTES.jpg

AtakanK

Yeni üye

reaL' Alıntı:
Kanka param yok ama el becerim var diyorsan çinden cob led alıp kendine 500w ışık yapabilirsin.

cob led 50w'lardan 10 tane al : https://tr.aliexpress.com/item/Hydroponice-AC-220V-20w-30w-50w-led-grow-chip-full-spectrum-380nm-840nm-for-indoor-plant/32720760568.html

10  tane eski işlemci fanı bulman lazım ama soğutucu olmadan çok ısınır.
Çok teşekkür ederim.. Kulağa çok mantıklı geliyor.Peki burada renk yayan özelliklerinden hangisi işime gelir? Büyüme ve sömeklenme döneminde hangisi? Ve bu işlemci fanlarını ucuza kaptçak bir yer biliyor musun? Kesinlikle bu yöntemi uygulayacağım ?✌?

Nobodyisperfect' Alıntı:
AtakanK' Alıntı:

Valla kanka bunlari toplam 2000 liraya aldim fullspectrum dediler ama ciceklenmede fullspectrum uzatti hasat zamanini resmen ekildiginden beri bugun 117. Gun hala hazir degil cicekler 2 adet var bu arada super lemon haze

https://i.imgur.com/sKG4PDU.jpg

https://i.imgur.com/Fw6qTES.jpg
İlgilendiğin için çok teşekkürler kanka..fakat 2000 tl param yok malesef?

OtomatikCigara' Alıntı:
Kesinlikle tavsiye ederim taa Çinden 1 hafta içinde elime ulaştı ben 700 watt yaptım 3 farklı rengi harmanladım.3 gün de işçiliği sürdü ama kesinlikle değer.Değerlendirmelisin kanka

Evet bende buna baya heyecanlandım..bu yöntem gayet makul gibi.Tavsiye edeceğin ek özellikler varmı? Mesela renk için seçenekler var altında.çiçeklenme ve sömeklenme vs dönemi için hangisini sipariş vereyim..O fanları nereden temin ederim ve nasıl montaj yaparım.çok memnun olurum

reaL

Üye
kanka  çiçeklenme için: 450-455nm büyüme için: 370-780nm almalısın.
işlemci fanlarını ucuza kapatmak istiyorsan bilgisayarcıları gezmen lazım eski fanlardan uygun fiyata verirler sanırım.

chip led i alüminyum sogutucuya arasına termal macun sürüp şekildeki gibi monte edebilirsin. led driversız çalısır ve 220v vermelisin.
fanlar 12v ile çalışır birtanede adaptör alıp ledleri aralarında paralel,fanlarıda aralarında paralel bağlaman lazım.

1487471419226-jpg.2251727

Kanka 2000 tl para degil soyledigim 
2000 lira verdim ama bi boka yaramadi demek istedim Buyumuyor somekler ledde

AtakanK

Yeni üye

reaL' Alıntı:
işlemci fanlarını ucuza kapatmak istiyorsan bilgisayarcıları gezmen lazım eski fanlardan uygun fiyata verirler sanırım.

chip led i alüminyum sogutucuya arasına termal macun sürüp şekildeki gibi monte edebilirsin. led driversız çalısır ve 220v vermelisin.
fanlar 12v ile çalışır birtanede adaptör alıp ledleri aralarında paralel,fanlarıda aralarında paralel bağlaman lazım.

O zaman çiçeklenme için 10 adet büyüme için 10 adet farklı renk tonlarında cob led sipariş veriyorum..doğrudur değil mi?

just4uu

Yeni üye

1 tane auto bitki için bu 450-455 , 370-780 lik 50w ledlerden nasil bir dizilim yapmam gerekiyor? Tek bir tanesini almak mi yoksa 2ondan 2 ondan almak mi ? Kafam çok karıştı bu konuda kankalar

mcmurphy

Yeni üye

reaL' Alıntı:

Peki autolar için hangisinden sipariş vermek gerekir kanka? 1000w yapmak istiyorum, 1000w ile kaç bitki büyütebilirim?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
    +1
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
    S SuperKafa: ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** *********...