Çiçeklenmeye ne zaman girelim kankalar, yorumlarınız nedir?

nnsantns

Yeni üye
Genetik: White widow max x4
bublegum bud x1 msnl seed 'den temin ettim

Işık: Kendim topladığım 750 cob led

Sıcaklık: 25-29 arası
Nem: 50-60 tutmaya çalışıyorum.
Ph: 6.0-6.5
Gübre: Biobizz grow - acti vera - alg a mic - calmag - root juice
Toprak: Monkey light mix
Kabin: 120x120x180 ışıklar 50cmde duruyor

Kankalar selamlar öncelikle hepinize, süpersiniz yemin ediyorum hayatımda ilk defa bi forum takip ediyorum, acayip keyiflisiniz. Bu forumun varlığını bilmeden giriştim growa. Eksiklerimi tamamlıyorum sayenizde, cansınız. Bi bok da bilmiyormuşum o ayrı mesele :D

İlk filizler çıktığında dandik bi ışığın altına koydum hepsini. Yaklaşık 1 ay kaldılar böyle, hayat mücadalesinin içine doğdular resmen. Sonrasına sayenizde edindiğim bilgilerle kısa bi süre içersinde toparladım.
18/6 ışık periyodunda, ph ayarlanmış su vererek devam diyorum growa. Yukarıda belirttiğim belirttiğim gübreleri takvimine uygun kullanıyorum. Hafta da iki kez sulama yapıyorum. Toprak nemliyken su verdiğim oldu acemi acelesiyle. Aşağıda göreceğiniz gibi saksının etrafında küf oluşmuş. Bir de bi bitkimin yaprakları yenmiş gibi duruyor. İçeride sinek gördüğüm oldu ona da sinek bandı aldım koydum. Şükür başka sıkıntı çekmedim şimdiye kadar.
Haftada 1 kere grow gübresi 1 kere de calmag veriyorum. 2 kez topping yaptım ve stresi önlemek için alg a mic kullandım ( 1 aylık can çekismesi sonrası için özellikle).
Tohumları 13 ekimde toprağa atmıştım. Bi hafta sonra çıktılar zaten. bi ay kadar minnak kaldılar. Son 4 haftadır gerektiği şekilde ilgilenebiliyorum. Tam olarak kaç haftalık denir bunlara bilmediğim çiçeğe ne zaman sokucam onu kestiremiyorum. Sizin değerli yorunlarınızı da bekliyorum bu konuda. Resimlere bakıp gördüklerinizi duymak çok isterim genel durumla ilgili.

Yesil088

Üye
Msln çok kaşarlık yapıyor haberiniz olsun gelirse gelir gelmezse paranız yanıyor takip felanda atmıyorlar doğru düzgün iletişime geçemiyorsun 10 mail at 1 ine dönerler belki dilin varsa oda.

750w cob led ne kadar fatura sokuyor kanka sana

nnsantns

Yeni üye
Msln çok kaşarlık yapıyor haberiniz olsun gelirse gelir gelmezse paranız yanıyor takip felanda atmıyorlar doğru düzgün iletişime geçemiyorsun 10 mail at 1 ine dönerler belki dilin varsa oda.

750w cob led ne kadar fatura sokuyor kanka sana

Valla kanka Bi kere alışveriş yaptım gayet de memnun kaldım. Dediğin doğrudur bilemem tabi. Bişeyler girip çıkmadan da öğrenemiyorsun.

+200 yansıdı faturaya geçen ay ama tam bi aylık değil. Bu ay bakıcaz artık yazarım kanka yine.

S

silas

Guest
Photo bitki yeterlli veg büyüklüğüne ve dal sayısına ulaştığında çiçeğe sokulur. Senin bitkilerin biraz vakit kaybetmiş ve photo bitki yaparken olmazsa olmaz topping kelle uçurma eğitimini geciktirmişsin. Bitkin yeterli büyüklükte ve dal sayısında değil, 1 kez daha hepsine topping attıktan sonra, 2. kezde sadece en uzun olan ve hızlı uzayan tepe filizlerine topping atarsan bitkini çiçeklenmeye sokabilirsin bu da 1 aya falan tekabül eder. Işığını 10 cm yukarı al. Gelişimleri iyi gübreyi abartma, o saksıların kenarındakiler küf değil besin tuzları kafaya takacak bir durum değil normal. Gübreyi abartma grow gübresi ve calmagla devam et, ph'a çok dikkat et. PH'ı neyle düşürüyorsun?

nnsantns

Yeni üye
Photo bitki yeterlli veg büyüklüğüne ve dal sayısına ulaştığında çiçeğe sokulur. Senin bitkilerin biraz vakit kaybetmiş ve photo bitki yaparken olmazsa olmaz topping kelle uçurma eğitimini geciktirmişsin. Bitkin yeterli büyüklükte ve dal sayısında değil, 1 kez daha hepsine topping attıktan sonra, 2. kezde sadece en uzun olan ve hızlı uzayan tepe filizlerine topping atarsan bitkini çiçeklenmeye sokabilirsin bu da 1 aya falan tekabül eder. Işığını 10 cm yukarı al. Gelişimleri iyi gübreyi abartma, o saksıların kenarındakiler küf değil besin tuzları kafaya takacak bir durum değil normal. Gübreyi abartma grow gübresi ve calmagla devam et, ph'a çok dikkat et. PH'ı neyle düşürüyorsun?

Biobizz in ph down ürününü aldım arıtma cihazından çıkan su ile agacım.Suyun ph'ı 8.2 falan geliyor,6,3-6,2 ye düşürüyorum.
Kızları çok erken çimlendirdim, sistemi daha kurmamıştım.Bildiğin travmaları var, şükür toparlayıp bu hale kadar geldiler.
Sence çiçeklenmeye sokmadan bi flush atayım mı? Saksıdan çıkan bitki kökleri için herhangi bir şey önerir misin? Onun dışında dediğin gibi yapıyorum üstat vakit ayırdığın için teşekkür ederim. Kazasız belasız.

S

silas

Guest
her yani bir biobizz vakası görüyorum o ph düşürücüyü kullanma çöp

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • S serdar1122:
    **** ***** hahahaha*
  • Coke Coke:
    ********** ***** ***** *** hahahaha ****** ****** ******* * ******* ***** hahahaha ***** ****** ********** ******* ****** hahahaha*** ** ****** ******** ********* ******** ***** ****** ***** ****** **** ******* ******** ******* ******** ********** ****** ******** ****** hahahaha*** ******* hahahaha******
  • S serdar1122:
    ***** *** ******** ***** ********** ********* ******* hahahaha*** *** ***** ****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    **** hahahaha*** ******* ********** ****** ******** ***** ********* *** ***** ***
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
    *** ******** **** *** *** ****** ***** ****** hahahaha***
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • S serdar1122:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ********* ***** ******** hahahaha*****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    hahahaha ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******
  • S serdar1122:
    **** ********* **** ********** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Coke Coke:
    ***** ****** *** ***** ******* ********** ***** hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ******** hahahaha ******** **
  • Coke Coke:
    ****** hahahaha ****** hahahaha**
  • Bomberx Bomberx:
    ** **
  • Coke Coke:
    **
  • Coke Coke:
    ****** ****** ******** ********* ****** **** hahahaha** *** ****** ********* ******** hahahaha* hahahaha* ******
    Coke Coke: ****** ****** ******** ********* ****** **** hahahaha** *** ****** ********* ********...