Çiçeklenme ve someklenme için ek gübre onerileri

cemsid

Üye
Merhaba herkese,
Arkadaşlar biobiz urunlerini kullanıyorum. Grow, bloom ve top Max. Top Max someklerin şişmesi için tek başına yeterli olacak mıdır, ek besin vermem gerekirse neler önerirsiniz ? Bitkilerim bı hafta önce ciceklenmeye girdi.

Gübre takvimimi üretici listesinin belirlediği miktarların biraz altında uyguladım(1 litre için 2 ml demisse , ben 2 litrede 3 ml uyguladım) . Bundan sonra ki süreçte de yine aynı gitmekte fayda var mıdır ? Yapraklarda her hangi bir eksiklik ya da fazlalık belirtileri yok. Grow gubresini biobizzin belirlediği listenin %50 altında vermeye mi başlamalıyım ?

arapfaik

Kıdemli Üye
Top max olmasa overdrive al derdim ama Big bud ve Nirvana alabilirsin kanka. 2. Haftadan itibaren kullanmaya baslayabilirsin LT/2 ML. azot yeterli seviyedeyse grow gubresi yarim doz verebilrsin potasyum yuklemen lazim suan icin

Son düzenleme:

cemsid

Üye
Top max olmasa overdrive al derdim ama Big bud ve Nirvana alabilirsin kanka. 2. Haftadan itibaren kullanmaya baslayabilirsin LT/2 ML. azot yeterli seviyedeyse grow gubresi yarim doz verebilrsin potasyum yuklemen lazim suan icin
Elimde yarasa gübresi var. Onu nasıl kullanmalıyım ? Bir de organik gübreler ile sentetik gübreler beraber kullanıldığında çalışmıyor diye bir şey duymuştum(bir deli bir kuyuya taş atmış da olabilir bu konuda :) ). Nirvana ve big bud yarasa gübresi ne göre çok daha etkili ise onları almaya çalışayım .

arapfaik

Kıdemli Üye
Kanka yarasa gubresi iyidir ama pek bir blgil yok, farkli birini yonlendirebilirim onun icin. Soyledigim urunler sadece kelleye odakli urunler. Cok buyuk faydalari var tercihine kalmis.. mesela topmax overdrive in yaninda bir hic gibi oyle soyliyim

cemsid

Üye
Bu sever hiç sentetik karıştırmak istemiyorum. Ama daha sonra deneyeceğim. Bir de İstanbul'da değilim, ürünlere kolay ulaşamıyorum.dedigin besinleri kullanan bir çok insan senin gibi düşünüyor.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Nasıl yani Bloom gübresi kullanırken grow gübresi de eklebilirmiyiz yanlışı anladım

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Bio grow bio Bloom bio fish mix var elimde

arapfaik

Kıdemli Üye
Kanka bitkinin durumuna aşamasına gore degisir bu. azot eksikligi cekiyordur verirsin early flowerdasindir aclik gorursun verirsin. Bunu sana bitki soyler zaten

cemsid

Üye
Potasyum bio growda , bloom a göre daha yuksek. Üzerinde öyle yazıyor. Ben vermeye devam ediyorum ama ölçüsünü yarıya düşürdüm.

wertasaw

Yeni üye
Elimde yarasa gübresi var. Onu nasıl kullanmalıyım ? Bir de organik gübreler ile sentetik gübreler beraber kullanıldığında çalışmıyor diye bir şey duymuştum(bir deli bir kuyuya taş atmış da olabilir bu konuda :) ). Nirvana ve big bud yarasa gübresi ne göre çok daha etkili ise onları almaya çalışayım .
sıvı yarasa var bende 1.5 ltye suya 25 ml karıstırıyorum her sulamada 200 ml veriyorum üstünü normal suyla tamamlıyorum baya iyi gidiyor , toz ise 2-3 corba kasıgı karıstır topraga çiçeğe alırken su verdikçe çözülür zaten bol dumanın olsun

cemsid

Üye
sıvı yarasa var bende 1.5 ltye suya 25 ml karıstırıyorum her sulamada 200 ml veriyorum üstünü normal suyla tamamlıyorum baya iyi gidiyor , toz ise 2-3 corba kasıgı karıstır topraga çiçeğe alırken su verdikçe çözülür zaten bol dumanın olsun
1.5 lt su ve 25 ml gübreli karışımdan 200 ml alıyorsun ve onun üstünü kaça tamamliyorsun dostum ? Bir kaç yorumda gördüm 1.5 litreye 5 ml ekleyip doğrudan verenler falan da var. Ortak şekilde kullanan denk gelmedi :) ben de bir ortalama çıkaracağım artık.

wertasaw

Yeni üye
1.5 lt su ve 25 ml gübreli karışımdan 200 ml alıyorsun ve onun üstünü kaça tamamliyorsun dostum ? Bir kaç yorumda gördüm 1.5 litreye 5 ml ekleyip doğrudan verenler falan da var. Ortak şekilde kullanan denk gelmedi :) ben de bir ortalama çıkaracağım artık.
200 ml üstüne sulamada ne kadar su veriyorsan üstüne tamamla knka

cemsid

Üye
200 ml üstüne sulamada ne kadar su veriyorsan üstüne tamamla knka
Önce sulama yapılıp, sonra da 200 ml seyreltilmiş gübreyi mi uygulayayim? Üretici internette öyle yazmış uygulama için. Sulamayı yaptiktan hemen sonra.ki veriyorsun yoksa daha sonra mı ? Bir de ben boş sulamalrda az da olsa Calmag uyguluyorum, uygulamaya devam edeyim mi ?

Woppy

Ordinaryüs
Knk calmag sürekli verme ihtiyac olduğunda bitki belli eder ihriycac yoksa ayda 1 sulama lt 2 ml vermen yeterli. Arkdas 200ml demiş sen anlamamıssın diyelim normalde 1 lt su veriyorsun bitkine bunu 200ml hazırladığın su geri kalan 800ml normal sade suyla tamamlayıp veriyor.

wertasaw

Yeni üye
Knk calmag sürekli verme ihtiyac olduğunda bitki belli eder ihriycac yoksa ayda 1 sulama lt 2 ml vermen yeterli. Arkdas 200ml demiş sen anlamamıssın diyelim normalde 1 lt su veriyorsun bitkine bunu 200ml hazırladığın su geri kalan 800ml normal sade suyla tamamlayıp veriyor.
aynen kankamın dediği gibi yapıyorum benim kızlara bakabilirsin profilden çıkar sanırım ,görüntüsü filan hoşuna giderse o şekilde yaparsın knkss
bol dumanın olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    hahahahahahahaha ****** ****** ***** ***** *******
  • Zorro Zorro:
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    ***** hahahaha ****** ******* ******** hahahaha ***** hahahaha**** **** ******** ** ** ***** *******
  • ndr ndr:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Zorro Zorro:
    **** * ** *** ****** * **** ***** ******* * ** ** ** ***** **** *** ***** ** ***** ******* **
  • Zorro Zorro:
    ********** ***** ********** ****** **** **** ******* ****** ** hahahahahahahaha
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    ***** ******** ********** ***** ******** ***** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • Zorro Zorro:
    ********** *** ******* *** hahahaha ********* ********* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha**** ********* *** ***
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ** ****** ******** *** ****** * ******* *** ****** ******* ****** ******* ******** hahahaha *** ***** * ******
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +2
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
  • siyah1117 siyah1117:
  • siyah1117 siyah1117:
  • siyah1117 siyah1117:
    ******* ** ********* *** hahahaha**
  • siyah1117 siyah1117:
  • siyah1117 siyah1117:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ** ******** **** ******* ********* ***** ********** ****** ****** ***** ********* ******
    ***** ***** ***** ********** ******** hahahaha****** ***** ********* ** hahahaha *****
    ** ** ******* ** ******* hahahaha****
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: ** ** ******* ** ******* hahahaha****