Çiçeğimin gelişmesi yavaşladı. Yardım lütfen.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostlar,
Çiçeklenme 3. Haftasında alt yapraklarda şu şekilde yapraklar var sebebi nedir?
File gerdim bitkiyi oynatmıyorum. Bu şekilde sularken drenajı nasıl yapıyorsunuz?
An serisi gübre kullanıyorum.

Bevelk2

Yeni üye
Azot ihtiyacı duyuyor olabilir çiçeklenmenin ilk 3 haftasında azot ihtiyacı duyuyor ama abartılırsa azot takviyesi bitki besin kirlenmesi yaşayabilir tam emin değilim etiketleyeyim üstadlar baksın acele etme seni çok probleme sokabilcek bir problem değil @die4u @Püskütvarmı

Sonne

Kıdemli Üye
Azot ihtiyacı duyuyor olabilir çiçeklenmenin ilk 3 haftasında azot ihtiyacı duyuyor ama abartılırsa azot takviyesi bitki besin kirlenmesi yaşayabilir tam emin değilim etiketleyeyim üstadlar baksın acele etme seni çok probleme sokabilcek bir problem değil @die4u @Püskütvarmı
Eyvallah kanka. Ben magnezyum eksikliği olarak düşündüm. Birde azot fazlalığından yaprak ucundaki kıvrılma diye düşündüm. Ama sizlere danışmak istedim.
Birde file kullanan arkadaşlar saksı sularken su drenajını nasıl sağlıyorlar söküp atıcam yoksa ben filemi.

püskütvarmı

Ordinaryüs
Çiçeğe girerken guzel bir calmag takviyesi verilir. Ve çiçeğe girdiğinde 2 hafta daha azot verirsen daha iyi olabilir. Çiçeğe girdi diye azot miktarı hemen bir anda azaltılıp yada tamamen kesilmesi ni doğru bulmuyorum . Fotoğraflar acilmiyor şuan tekrar atarsan bende yardimci olmak isterim .

Sonne

Kıdemli Üye
Çiçeğe girerken guzel bir calmag takviyesi verilir. Ve çiçeğe girdiğinde 2 hafta daha azot verirsen daha iyi olabilir. Çiçeğe girdi diye azot miktarı hemen bir anda azaltılıp yada tamamen kesilmesi ni doğru bulmuyorum . Fotoğraflar acilmiyor şuan tekrar atarsan bende yardimci olmak isterim .
Dostum selamlar,
Yeniden yükledim.

12/12 ye geçtikten sonra bir tur daha grow gübrelerini verdin an serisi daha sonra hep bloom gübrelerini verdim. Bugün yarın 3. Hafta bloom gübrelerini vermeyi düşünüyprum. İlk defa da file kullanıyorum saksı sabitlendi gibi bişey çıkaramam yerinden verdiğimiz suyun drenajını nası çıkarıyorsunuz böyle zamanlarda?

Sonne

Kıdemli Üye
Bloom gübreleri ile beraber acaba yarım ölçek sensi grow ab de mi versem 2şer ml olarak litre başı?

higthead

Jolly Green
Dostum selamlar,
Yeniden yükledim.

12/12 ye geçtikten sonra bir tur daha grow gübrelerini verdin an serisi daha sonra hep bloom gübrelerini verdim. Bugün yarın 3. Hafta bloom gübrelerini vermeyi düşünüyprum. İlk defa da file kullanıyorum saksı sabitlendi gibi bişey çıkaramam yerinden verdiğimiz suyun drenajını nası çıkarıyorsunuz böyle zamanlarda?

Saksı altlıgından usb lı damacana su pompasının yumusak hortumu ıle saksı altlıgından cek.

Dostum bloom gubrelerını verırken nıye grow verıyorsun bloomda zaten eser mıktarda grow var. 12-12 gecmıssın bloom gubrelerı ıle takvım ne ıse devam yarı ml ıle devam et. Kac gun veg verdın ve hıc alttan su akıttınmı?

Akıtmadıysan onundekı sulama ph ayarlı lt ye 1 tatlı kasıgı gelıcek sekılde kecıboynuzu pekmezı ekle soguk sıkım ph ayarla ve alttan 1 lt gelıcek sekılde suyu akıt topragın rahatlasın kıtlenme var ıse veya olucak ıse acıldın. 3 gubrelı sulamada 1 alttan 1-1.5 lt su akıt herzaman. Her sulamada 250ml 300-400 ml falan alttan akıt.

Sonne

Kıdemli Üye
Saksı altlıgından usb lı damacana su pompasının yumusak hortumu ıle saksı altlıgından cek.

Dostum bloom gubrelerını verırken nıye grow verıyorsun bloomda zaten eser mıktarda grow var. 12-12 gecmıssın bloom gubrelerı ıle takvım ne ıse devam yarı ml ıle devam et. Kac gun veg verdın ve hıc alttan su akıttınmı?

Akıtmadıysan onundekı sulama ph ayarlı lt ye 1 tatlı kasıgı gelıcek sekılde kecıboynuzu pekmezı ekle soguk sıkım ph ayarla ve alttan 1 lt gelıcek sekılde suyu akıt topragın rahatlasın kıtlenme var ıse veya olucak ıse acıldın. 3 gubrelı sulamada 1 alttan 1-1.5 lt su akıt herzaman. Her sulamada 250ml 300-400 ml falan alttan akıt.
Dostum selamlar,
Vakit ayırıp cevap yazdığın için öncelikle teşekkür ederim.
Geçen haftaki gübreli sulamada alttan 1-1.5 lt çıkardım 3 gün sonra boş sulama yaptım ph ayarlı onu emdirdim altından akıtmadım. Pompayla çekmek çok mantıklıymış yapacağım mutlaka.
Yarın gübreli suyunu yine altından akıtmadan verip 3 gün sonraki boş sulamada dediğin gibi keçiboynuzu phlı su ile verip altından 1.5 lt çıkarttırırım.

Sonne

Kıdemli Üye

Bir kere boş sulamada hunnap soğuk sıkım keçiboynuzu ekledim suya inanılmaz ph düşürdü. Sizde de bu durum söz konusu mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    N nobetcikeyifci: ***** ********* ****** ***** ** ***** *** ***** *** **** ******