Çiçeğe sokmalı mıyım

okuyombenya

Yeni üye
Selamun aleyküm dostlar hepinizin dumanı bol olsun. Öncelikle yaşadığım sorundan bahsediyim mekanik saatimin ayarını yanlışlıkla kapattığım için hemen hemen 48 saat açık kalmış ışık bundan kaynaklı ısı stresine girdiğini düşünüyorum yapraklar içe doğru kıvrılmıştı baya kıvrılmıştı hatta. Farkettiğim gibi karanlığa aldım elimde ottomandan okuduğum aloe vera vardı suya karıştırmıştım onu yapraklardan verip call-mag ekleyip sulama yaptım( callmag günü geldiği için ekledim) bir günde gösterdiği stress belirtilerinin hepsi gitti. Toplamda 4 bitkim var photo larry og genetikleri, 2 sinin 60 gün üzeri oldu veg i 2 sinin de 1 1.5 ay arası küçük olanların son toppingini yapalı 6 7 gün oldu hemen hemen çıktı kestiğim yerden kafalar biraz daha gelişmesini beklemeli miyim yeni çıkan kafaların yoksa çiçeğe aldığımda da gelişir mi(3 hafta kadar devam ediyo diye biliyorum)? Bu stressten sonra biraz beklemem gerekir mi?
ayrı olarak çiçeğe girdiğinde budama yapılıyo bu budamayı altlardan 3 yaprak olarak hatırlıyorum ama sadece fan yaprakları mı bunda da aydınlatırsanız beni çok mutlu edersiniz dumanınız bol olsun

OttoMan347

√SEFİR√
Aleyküm selam kanka. Bence bekle daha çok var topping yaptıysan o 3 hafta büyüme olayını çok yanlış anlamışsın böyle bi büyüme değil o :) kesinlikle bekle diye öneriyorum diğerini düşünme istediğin kadar büyüsün iyi hasat alırsın bu vesileyle.
Budama meselesine gelince tam da yeni bu konudaki yorumu yazıp senin konuna atladım oku aynı şeyleri sana da yazmayam :D

okuyombenya

Yeni üye
Aleyküm selam kanka. Bence bekle daha çok var topping yaptıysan o 3 hafta büyüme olayını çok yanlış anlamışsın böyle bi büyüme değil o :) kesinlikle bekle diye öneriyorum diğerini düşünme istediğin kadar büyüsün iyi hasat alırsın bu vesileyle.
Budama meselesine gelince tam da yeni bu konudaki yorumu yazıp senin konuna atladım oku aynı şeyleri sana da yazmayam :D
Kanka veg i uzun olanlar gözümü korkutuyo 2si de baya gelişti sığmazlar ışık bitki arasındaki mesafe kısa kalır bitkiyi yakmıyım bir de. Topping olayından sonra ne kadar daha bekliyim çiçek için

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka veg i uzun olanlar gözümü korkutuyo 2si de baya gelişti sığmazlar ışık bitki arasındaki mesafe kısa kalır bitkiyi yakmıyım bir de. Topping olayından sonra ne kadar daha bekliyim çiçek için
1.5 ay topping için geç olmuş. Keşke hiç kesmeseydin böyle hepsini çiçeğe sokardın. Yer sıkıntım var diyosan mecbur böyle devam edeceksin

Doktor.corc

Yeni üye
Selamun aleyküm dostlar hepinizin dumanı bol olsun. Öncelikle yaşadığım sorundan bahsediyim mekanik saatimin ayarını yanlışlıkla kapattığım için hemen hemen 48 saat açık kalmış ışık bundan kaynaklı ısı stresine girdiğini düşünüyorum yapraklar içe doğru kıvrılmıştı baya kıvrılmıştı hatta. Farkettiğim gibi karanlığa aldım elimde ottomandan okuduğum aloe vera vardı suya karıştırmıştım onu yapraklardan verip call-mag ekleyip sulama yaptım( callmag günü geldiği için ekledim) bir günde gösterdiği stress belirtilerinin hepsi gitti. Toplamda 4 bitkim var photo larry og genetikleri, 2 sinin 60 gün üzeri oldu veg i 2 sinin de 1 1.5 ay arası küçük olanların son toppingini yapalı 6 7 gün oldu hemen hemen çıktı kestiğim yerden kafalar biraz daha gelişmesini beklemeli miyim yeni çıkan kafaların yoksa çiçeğe aldığımda da gelişir mi(3 hafta kadar devam ediyo diye biliyorum)? Bu stressten sonra biraz beklemem gerekir mi?
ayrı olarak çiçeğe girdiğinde budama yapılıyo bu budamayı altlardan 3 yaprak olarak hatırlıyorum ama sadece fan yaprakları mı bunda da aydınlatırsanız beni çok mutlu edersiniz dumanınız bol olsun
Kardesim bitki fotolarini Gore bilir miyim bi karşılaşma yapayım hasarın bol olsun

okuyombenya

Yeni üye
Kardesim bitki fotolarini Gore bilir miyim bi karşılaşma yapayım hasarın bol olsun

kanka biri ışığın 2 gün açık kaldığı andan görüntü yapraklar içe doğru kıvrılmış zaten göreceksin. Diğerinde ise aloe vera kullandıktan sonraki gün bitkinin kendine geldiğini görüceksin kameraya yakın olan 2 si geriden gelen çiçekler daha ne kadar beklemeliyim son toppingden 7 8 güngeçti

Doktor.corc

Yeni üye

kanka biri ışığın 2 gün açık kaldığı andan görüntü yapraklar içe doğru kıvrılmış zaten göreceksin. Diğerinde ise aloe vera kullandıktan sonraki gün bitkinin kendine geldiğini görüceksin kameraya yakın olan 2 si geriden gelen çiçekler daha ne kadar beklemeliyim son toppingden 7 8 güngeçti
Kanka ben 40 günlükken 12 12 çektim boylu posluydu 35. Gün alt dalları hiç bırakmadı ise yaramayan bütün somek dallarını aldım sadece kelle bıraktım en göğü bitkimde 12 tane kol gibi somek dalları var daha da atalardan çıkar vegde budama sıkıntımız photo için bi video izledim videoda adam vegdeyken hiç birşey bırakmıyor sadece kelleler inşallah bi sıkıntı yaratmaz YouTube süper croping yazarsan izleyebilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    ******** *** ****** ****** ******* hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ***** hahahaha* ******** *** *** **** ********* ****** **
  • New Rookie New Rookie:
    ***** ******** ******* **
  • zero00 zero00:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ******** *** hahahaha**** *** ****** ****** ***** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    **** hahahaha* ********
  • zero00 zero00:
  • New Rookie New Rookie:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** **
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** hahahaha hahahaha** ***** ***** ****** ******** ******** ********* hahahaha* *
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • P pilotkedi:
    ****** ********** **** **
  • New Rookie New Rookie:
  • muadip muadip:
    hahahaha* * ****** ********** ***** ***** ********** ********** **** **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ********* hahahaha hahahaha* ***** ******* ***** * ******** **** **** *** * ** **** * ***** ****** **** **** ******* ***** ****** ***** * ***** ****** **** ***** ******** ****** * **** *** ******* ****** ****** ******* ****** ** ******* hahahaha*
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** hahahaha**** *******
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** hahahaha** ********* hahahaha hahahaha* ***** ******* ***** * ******** **** **** *** * ** **** * ***** ****** **** **** ******* ***** ****** ***** * ***** ****** **** ***** ******** ****** * **** *** ******* ****** ****** ******* ****** ** ******* hahahaha*
    +1
    New Rookie New Rookie: hahahaha** hahahaha** ********* hahahaha hahahaha* ***** ******* ***** * ********... +1