Yaprak dallarında morarma

Coban

Üye
2 adet skunk bitkim var ve ikisi de aynı gübreyi alıyor. Topraktan çıktığından beri 59. gün. Bir bitki sorunsuz iken diğer bitkinin yapraklarının dalları morardı. Bunun sebebi ve tedavisi nedir? Tohumsuz'un hastalıklarla ilgili videosunu izledim ama oradaki nitrojen azlığı teşhisindeki yaprak  dallarının morarmasında yapraklar da sararmıitı. Benim bitkinin yaprakların renklerinde sararma yok açık yeşil şekilde sağlıklılar sadece yaprak dallarında morarma oldu.

https://resimyukle.xyz/resim/a0feJ5

Coban

Üye
Cvp: Yaprak dallarında morarma

blackish' Alıntı:
Morarma soğuk belirtisidir genelde ama bu mevsimde soğuk olma olasılığı da yok sanırım?

Yok hocam içerisi 27 derece. Zaten bez dolapta 2 bitki yapıyorum hemen yanındaki bitkide böyle bir sorun yok.

cannabis16

Ordinaryüs
tohumsuz kanka vitamin eksikliğinden oluyor diyor dallardaki morarmalar için.
dallardaki morarmalar ile birlikte yapraklarda sararma varsa o zaman bitki aç demektir ama senin bitkin gayet sağlıklı,endişe edilecek bi durum göremiyorum.
genetiğe göre benim de bitkilerim arada mor dal yapıyor,toprağımı değiştirip compo sana çiçekli bitki toprağı kullandığım günden beri butarz sıkıntı yaşamadım.
sıkıntı edilecek bişey yok bitkide.
dumanın bol olsun

trinity

Yeni üye
Hiç bir sıkıntı olmaz kanka devam benim 4 genetik de yaprak dalı aynı böyle oldu ama sıkıntı olmadı

cannabis16

Ordinaryüs

Coban' Alıntı:
Normalde 30 gün sonra sömeklenmeye sokulur ben 34. gün soktum

o 30 günü kim neresinden uydurmuşsa selamımı söylersin.
tohumsuz esrar 45 gün sonra çiçeklenmeye sokuyor fotoperiyod bitkileri,15 gün yani 2 hafta da çiçeklenmenin başında büyürler,60 günlük toplamda büyüme verir bitkiilerine.bende 2 ay kadar sonra çiçeklenmeye girmiş olacak şekilde yaparım.en az 400w MH,havalandırma fanları ful çalışır vaziyette 6-7 haftada bayağı büyür bitki eğer hasat artırma taktikleriyle büyümeyi yavaşlatmazsan.ama 8 hafta gelişen bitki çiçeklenmede çok güzel budlar verir.az olsun benim olsun dersen sen bilirsin ama 1 topping+8 hafta büyüme evresi cannabis için gayet ideal.
dumanın bol olsun

R

Ripley'sOG

Guest

cannabis16' Alıntı:
Coban' Alıntı:

tohumsuz esrar 45 gün sonra çiçeklenmeye sokuyor fotoperiyod bitkileri,15 gün yani 2 hafta da çiçeklenmenin başında büyürler,60 günlük toplamda büyüme verir bitkiilerine.bende 2 ay kadar sonra çiçeklenmeye girmiş olacak şekilde yaparım.en az 400w MH,havalandırma fanları ful çalışır vaziyette 6-7 haftada bayağı büyür bitki eğer hasat artırma taktikleriyle büyümeyi yavaşlatmazsan.ama 8 hafta gelişen bitki çiçeklenmede çok güzel budlar verir.az olsun benim olsun dersen sen bilirsin ama 1 topping+8 hafta büyüme evresi cannabis için gayet ideal.
dumanın bol olsun

+1

Coban

Üye

cannabis16' Alıntı:
Coban' Alıntı:

dumanın bol olsun
Yani diyorsun ki 8 hafta veya 45 gün veg dönemi olmalı. 8 haftanın sonunda çiçeklenmeye soktuktan sonra 8 hafta da çiçeklenme döneminde durmalı diyorsun doğru mu anladım hocam? Ben normalde 4 hafta veg 8 hafta da çiçeklenme toplam 12 haftada hasat yapılır diye biliyordum yanlış biliyomuşum. (Indoor yetiştirme için soruyorum)

R

Ripley'sOG

Guest
@cannabis16 sana gerekli aciklamayi yapacaktır ancak ufak bir dipnot ekleme geregi duyuyorum.Veg dönemi 2 senede olur 2 haftada dönüm noktasi bloom vaktidir.Gerisi sevgili abimde

Coban

Üye

Ripley' Alıntı:
@cannabis16 sana gerekli aciklamayi yapacaktır ancak ufak bir dipnot ekleme geregi duyuyorum.Veg dönemi 2 senede olur 2 haftada dönüm noktasi bloom vaktidir.Gerisi sevgili abimde

Eyvallah eski dostum :) Yaklaşık 2 senedir esrar bitkisi ile ilgileniyorum okuyorum fakat ilk growumu yapmaya başladıktan sonra her günüm bunu araştırmakla geçiyor. Umuyorum ki her geçen gün ince detayları ve bitkinin kimyasını daha da kavrayarak bu yolda ilerlicem.

cannabis16

Ordinaryüs

Coban' Alıntı:
Yani diyorsun ki 8 hafta veya 45 gün veg dönemi olmalı. 8 haftanın sonunda çiçeklenmeye soktuktan sonra 8 hafta da çiçeklenme döneminde durmalı diyorsun doğru mu anladım hocam? Ben normalde 4 hafta veg 8 hafta da çiçeklenme toplam 12 haftada hasat yapılır diye biliyordum yanlış biliyomuşum. (Indoor yetiştirme için soruyorum)

OG çok güzel açıklamış ben devam edeyim.

öncelikle 8 hafta veg veya 8 hafta çiçeklenme diye bişey yok.veg dönemi 18 saat ve üzeri ışık verdiğin sürece devam eder.sen kendine bi stil edineceksin,bitkiye bakacaksın ve şunu diyeceksin,heh tamam çiçeklenmeye girdiğinde güzel haat alacağım gelişime geldi.işte onu dediğinde çiçeklenmeye sokacaksın.benim 8 hafta veg dönemi diye bahsettiğim benim kullandığım periyot.zira kurduğum sistemimle+toppingin 5-6 gün büyümeyi durdurmasıyla+bitkinin istediğim seviyede gelişmesiyle böyle bir yol haritası izliyorum.
sen de kendine bi yol hariytası edin.kimi 6 hafta veg yapar,kimi bitki 2 metre olunca (cinsi müsade ediyorsa) çiçeklenmeye sokar.o,bitkinin sahibin sabır+uyguladığı sisteme göre değişir.
ayrıca 8 hafta çiçeklenme diye bi basmakalıp da yok.aşağı yukarı bi tahminle;bitkinin tepe budunun pistilleri % 80 i karardığında hasat ederim ben.
hasat vaktini yani çiçeklenme sonunu da sen kendi istediğin kafa doğrultusunda yap,boşver beni milleti.bitkinin trichome larına büyüteçle bak istediğin kafa enerjikse trichomelar sütbeyazken hasat et,yok ağırlaştırsın aynı zamanda dersen %20-30 amberleşmesini bekle trichomeların,eğer oturduğum yerden kalkamayayım dersen %50 veya daha fazlası amberleşene kadar bekle..orası senin bileceğin iş.
unutma bitki senin,keyif senin,istediğin kafaya göre hasat edersin.

dumanın bol olsun

Sagittarius

Yeni üye
Dallardaki morluklar ışığın şiddetiyle alakalı bir durum
Işık çok geldiği zaman dallarda morluk yapar ışığın ayarını düşürün veya birazdaha yukarı çıkartın

Organik

Kıdemli Üye
Simdi herkes bisey demis direk netlik getiriyorum eger bitkinden saplarda morarmayla beraber gelisimde yavaslik goruyorsan o zaman ortada bir problem var demektir bunuda topragindan cozuceksin buda genelde 2elementin eksikliginde goruluyor ya fosfor ya magnezyum(binevi kalsiyum da dahil edilebilir calmag) bu elementleri iceren gubrelerle destek atman gerek ve phi mutlaka kontrollu sulama sart fakat gelisimde bir sikinti gormuyorsan bu durum tamamen genetikle alakali dert edicek birsey yok .tadavi surecine girdiginse hasar alan dallarda genelde iyileşme gorulmez yeni buyumeyi kontrol etmen gerek benim kisisel tecrubem isik yogunlugu denmis fakat bu durum genelde sicaklik stresiyle beraber bas gosteriyor ondan olmadigi kanisindayim ama vegte 45-60cm korumak iyidir umarim yardimci olmustur kafadaki karisikliklari bi minimalize ederiz

Not :Kafa karisikligi vermek istemem fakat yanlis sulamalardan dogan bazi mantar hastaliklarindada kaynaklaniyor bu durum oyle durumda phi ayarli bir suyla flush girip belirli ilaclarla onune gecilmesi gerekiyor bu durumun ama bu baya extrasi bu durumun komple bitkidede degisimler gorulur zaten o yuzden bilgi vermek amaciyla birakiyorum buraya

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** ******** hahahaha ***** **
    hahahahahahahaha
    ******** ****** ***** hahahaha** *******
    **** ********** ***** hahahaha ********* **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahaha* * ***** ********** ***** ****
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** *** **** ***** ******* **** * * ** ******* ***** *** * **** ***** ******* * ******
    hahahahahahahaha
    *** hahahaha**** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    +1
    ***** ****** hahahaha*** ********* ***** **
    +1
    NewGardener NewGardener: * **** ****** ******* ** **** ** ** ** ******** ** ** **** **** *****