Yansıtıcı film seçimi.

Komedishow

Kıdemli Üye
Kankalar selam hasatiniz bol olsun,forumdaki neredeyse tüm konuları 1 ay okuyup araştırmam sonucu bu grow serüvenine bende katılmak istedim,forum sağolsun.growa başladığımda günlük açacağım.herseyi sipariş ettim ışık hariç hepsi geldi fakat ışık yansitici bulamadım,bez dolaba yapacağım ve mylar 30 gündem fazla sürüyor panda yansıtıcı bulamadım varmi bez dolaba fikirleriniz ? Teşekkürler simdiden

Komedishow

Kıdemli Üye
Folyo olur. Araçların ön camına günesten korumak için konan yansıtıcı lar da iş görür. ;) salipazari tahtakale gibi yerlerde satilan beyaz yapışkanlı folyolarda iş görür.
Önemli olan başlamak. Geri kalanı yavaş yavaş halledersin. En önemlisi ışık ve havalandırma
Kanka saolasin bu arada ışığım 200 w cob led 50x4, kabin ölçülerim 120en 160 boy 60 derinlik ve kullandigim havalandırma 100 kt 2x giriş çıkış,içerde 30 cm lik vantilatör var masaüstü sağlam,1 bitki icin yeterli mi peki bro

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka ısınma yaparsa 2 sini de çıkışa ver. Giriş fana gerek yok bir bitki için. Herşey gayet makul. Işık someklenme zamanı artırabilirsen daha iyi olur kanısındayım.
Led alamayabilirim fakat 2 cfl koysam faydasını görürmüyum, ayrıca çiçeklenmeye kadar sadece yarasa gübresi kullanacağım maddi durum iyi degil kanka çiçeklenmeden sonra ne kullanmalıyım,makul fiyata,cevapların içinteşekkürler

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka fide zamanı solucan gübresi.
Gelişim zamanı güvercin gübresi
Yarasa gübresi someklenme zamanı verilir. Ben öyle biliyorum.
Büyük saksıya ekmeden 10cm altına 1tane hamsi balığı göm onunda faydası olur.
Bide evde meyve sebze kabuklarını biriktirip kendi gübre ide yapabilirsin. Ama ph ölçer şart onun için.
Sebze kabuklari grov gubre, meyve kabuklari blom gubre gibi dusun. Karisik olsun. Işık işine zamanı gelince bakarız. Çok şart değil.
3 aylık bir süreç. Bunu göze alıp başlıyorsan forumda baya bi bilgi var okursun araştırırsin eğitim konulari. Ha bide bu makul şartlarda deneyim olur senin için çok bir hasat beklentin olmasın.
Saolasin kanka,auto tohumum zaten bro 2 3 ay da hasat ederim ins

2MoreWeeks

Doktor
Kanka muhabbete salça olmak istemem ama folyo hem ışığı %50-60 oranla yansıtır hem de aşırı ısınma yapar. Yani eksisi çok . Gönül ister panda yansıtıcı al ama araba mereti de iş görür gibi. Her türlü folyodan iyidir.

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka muhabbete salça olmak istemem ama folyo hem ışığı %50-60 oranla yansıtır hem de aşırı ısınma yapar. Yani eksisi çok . Gönül ister panda yansıtıcı al ama araba mereti de iş görür gibi. Her türlü folyodan iyidir.
Kanka kabin ölçülerim 125 eni 165 boyu 65 derinliği,tabi bunun 4 tarafını kaplamam gerektiği için yukarı aşağı sağa sola one arkaya heryeri kaplanması gerektiği için araba seysi nasil almalıyım bilmiyorum knk yoksa alacağım içini kapayamam diye almadım neyi onerirsin

2MoreWeeks

Doktor
Kanka kabin ölçülerim 125 eni 165 boyu 65 derinliği,tabi bunun 4 tarafını kaplamam gerektiği için yukarı aşağı sağa sola one arkaya heryeri kaplanması gerektiği için araba seysi nasil almalıyım bilmiyorum knk yoksa alacağım içini kapayamam diye almadım neyi onerirsin

Kankacım hemen düşünelim.

Elimizde olan şey "bez" dolap. Önce bunu değiştirmemiz lazım. Ona bir yüzey vermemiz lazım.

Ucuz ve ince ne var? Kontraplak. Azıcık esnaf ziyareti yapacaksın mahallende. Kolay bulunur diye düşünüyorum, her bokun ana maddesi bu çünkü.

Beyazını bulduysan kralsın. Bulamazsan da önemli değil. Akrilik boyalar var. Polisanda görmüştüm. "parlak beyaz" diye geçer. Bununla da yüzeyi güzelce boyadın mı %90 üzeri yansıma performansı alırsın. Hem de ısıya katkısı 0 olur!

Yanları ve arkayı kaplasan yeter. Yani 3 parça kessen tamam. Tavan ve ön girişe de istediğini yap, yapmasan da olur.

Kolaya kaçayım dersen folyoyu al dene. Düzenli ısını ölç. Isına gece bak, gündüz bak. Sen ver kararını.

Komedishow

Kıdemli Üye
Kankacım hemen düşünelim.

Elimizde olan şey "bez" dolap. Önce bunu değiştirmemiz lazım. Ona bir yüzey vermemiz lazım.

Ucuz ve ince ne var? Kontraplak. Azıcık esnaf ziyareti yapacaksın mahallende. Kolay bulunur diye düşünüyorum, her bokun ana maddesi bu çünkü.

Beyazını bulduysan kralsın. Bulamazsan da önemli değil. Akrilik boyalar var. Polisanda görmüştüm. "parlak beyaz" diye geçer. Bununla da yüzeyi güzelce boyadın mı %90 üzeri yansıma performansı alırsın. Hem de ısıya katkısı 0 olur!

Yanları ve arkayı kaplasan yeter. Yani 3 parça kessen tamam. Tavan ve ön girişe de istediğini yap, yapmasan da olur.

Kolaya kaçayım dersen folyoyu al dene. Düzenli ısını ölç. Isına gece bak, gündüz bak. Sen ver kararını.
Tavsiyen için teşekkür ederim,mahalle dükkan gezmek pek istemiyorum ayrıca onu bez dolaba vidalamak lazım ayrıca hava fanları için kesmek lazim cok ugrastiricak diye dusunuyorum ayriyetten önümüz kış ısıyapsa iyi mi olur hocam o da var :)

2MoreWeeks

Doktor
Tavsiyen için teşekkür ederim,mahalle dükkan gezmek pek istemiyorum ayrıca onu bez dolaba vidalamak lazım ayrıca hava fanları için kesmek lazim cok ugrastiricak diye dusunuyorum ayriyetten önümüz kış ısıyapsa iyi mi olur hocam o da var :)

Bu işte fikirler bitmez. Erinenin oğlu olmaz demişler. Halt etmişler, erinenin oğlu da olur, herması da :) (bizden ırak olsun tabi)

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Aleminyum folyo %88 isik yansitir tabi oda folyuyu kiristirmazsan, geri kalan %12 isiya donusur ve folyo icinde isi tutar yani kabinin icindeki isiyi arttirir. Mylar %98 isik yansitir geriye kalan %2 isiya donusur. Panda film %90 isik yansitir ve geriye kalan %10 isiya donusmez. Ozel tasarlanmistir. Yani anliycagin Aleminyum folyo kullanma. Yansiticiligi gittikce azalicak ve azaldikca isiyi daha iyi hapsedebilicek bir konuma gelicegi icin hicbir akli basinda grower tarafindan tercih edilmez.

Komedishow

Kıdemli Üye
Aleminyum folyo %88 isik yansitir tabi oda folyuyu kiristirmazsan, geri kalan %12 isiya donusur ve folyo icinde isi tutar yani kabinin icindeki isiyi arttirir. Mylar %98 isik yansitir geriye kalan %2 isiya donusur. Panda film %90 isik yansitir ve geriye kalan %10 isiya donusmez. Ozel tasarlanmistir. Yani anliycagin Aleminyum folyo kullanma. Yansiticiligi gittikce azalicak ve azaldikca isiyi daha iyi hapsedebilicek bir konuma gelicegi icin hicbir akli basinda grower tarafindan tercih edilmez.
Hocam yorumun için teşekkür ederim,aleminyum folyoyu şilte ile yapmayı düşünüyorum dediginiz gibi kırışma olmaz kış geleceği için birazda sıcak olur dogrumudur?

Greencat

Kıdemli Üye
Yani hocam mylar pandadan daha iyi sanırım :) bende yeni panda siparişi verdim gelsin bakalım nasıl olacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready*
  • O Omnibuw:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready* ***** ****** ***** ******* ***** **** ** **** ***** *********** **** ***** dready**** *** ** ***** ***** ********** *** ********** ********* ****** ***** ****** ********* **** ******* ******* ******** **** ****** ********* ****** **** ****** ****** **** ********* ** *** ****** ***** ******** ** ********** ***** *********** *** **** *** **** *** * ***** **** *********** ********* ********* ******* ***** ******** *** ******* ***** **** dready** ** *********** **** ********
    O Omnibuw: ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* *****...