White Widow & Master Kush **Güncel** Hasat: Master Kush: 98 gr , White Widow : 240g

Icarus

Kıdemli Üye
@Ripley'sOG baya yanlış biliyormuşum sanırım. Ben micro bloom grow attığım zaman ph ayarlıyor b-52 atarsam ph bozuluyor mu ? Bu gübreleri aynı anda tek sulamada veremiyor muyum ?Hocam eğer böyleyse yanlış biliyormuşum .

Dostum kusura bakma son kez sana bişey yazdırcam üzgünüm uğraştırdığım için .

Güblerim şunlar : Ana Besinler ; Grow+Micro+Bloom+Sensi grow A+B - Sensi Bloom A+B / Yan Besinler B-52 , Bud İgnitor - Bud Candy - Big Bud

Ben şimdiye kadar 2 kez gübreli su verdim . Şu şekilde ; 1.hafta 5 litre suya 3'er ml grow+micro+blom+sensi grow a+b + B-52 verildi .Saksı başına 2,5 lt diğer sulama gübresiz ph ayarlanmadan erikli su verdim . 2.hafta 5 litre suya 10'er ml grow+micro+blom+sensi grow a+b + 5 ml B-52 verildi .Saksı başına 2,5 lt / Sonraki sulamada 5 litre erikli suya 10 ml cal mag xtra karıştıırp verdim.

Bu yaptığım işlem sanırım hatalı mı olmuş oluyor . B-52 ana besinlere karışınca ph bozuluyor mu ? Bozuluyorsa nasıl yapmalıyım ? Ya bu gübrelere kendin yapıyormuşsun gibi acemi birine anlatır gibi anlatır mısın ? Burada başka arkadaşlarda mutlaka faydalanacaktır.

Sıcaklık 25 -26 - 27 -28 - 29 -30 aralarında değişiyior. Nem güzel. Rhino Skin gübresi alacaktım almadım . Sence alayım mı faydasını görür müyüm yeterli mi yoksa ?

Ayrıca yedek besinler ph bozuyoyarsa başka marka ph down kullanarak yan besin gübreleri eklememde sakınca var mı ?

dokko

Üye
Herkese merhaba . Buradan aldığım yardımlar doğrultusunda bir dostun evinin odasında 2 bitki yetiştirmeye başladım. Amacım tamamen torbacılardan kurtulmak ve bildiğim düzgün sigara içmek.

Öncelikle ekipmanlarım şu şekilde ;

1- 90x90x185 kabin.
2- Işığım Bloom Plus BP-1500 LED Amazondan aldım.
https://www.amazon.com/Grow-Light-B...592669513&sprefix=bloompl,aps,811&sr=8-1&th=1
3- 467 m3 karbon filtre set. Filtreyi kabin içine motorunu dışarıya koydum.
4- 120 mm 195 m3 aksiyel fan içeriye hava veriyor.
5- Yere geçici olarak vantilatör koydum. Her daim içerde çalışıyor sağa sola dönüyor.
6- Nem makinası ışık ile aynı anda 18 saat çalışıyor.
7- Işık 80-90 cm seviyesinde. Karbon filtre ve aksiyel fan 24 saat çalışıyor.
Kabin içerisi 30-31 derece arasında gidiyor. Nemin hızını yükseltirsem 29,3 derece %55 - %60 nem seviyelerinde duruyor.
2 adet bitkim var biri White Widow biri Master Kush .

Sıcaklık seviyesi tehlikeli seviyede sanırım. Nemi sürekli en üst hızda çalıştırıp 29 derecelerde mi tutmalıyım. Giriş çıkış hava doğru orantılı mı ? Karbon dışında çıkış fanı takıp koku başladığı zaman mı karbon çalıştırmaya başlasam. Tohumlarım patlayalı 2 gün oldu. İlk defa yapan birine anlatır gibi yorumlarınızı bekliyorum.
29 derece biraz sıcak değilmi

dokko

Üye
şuanda bebek oldukları için nemi çok severler yüzde 80 lere kadar yolu var her hafta kademe kademe nemi azaltacaksın .filtreyi aktif etmene gerek yok sicak havayı dışari sirküle et yeter

Icarus

Kıdemli Üye
Evet buradaki tavsiyelere göre filtreyi çıkardım nem sorunu yaşamıyorum sıcaklıkta bir şekil müdahaleler ile idare ediyorum. Dondurulmuş pet sular filan koyuyuorum kabin içine faydası oluyor. Teşekkür ederim.

R

Ripley'sOG

Guest
1)Elbette hayır orda kastettiğim sıralama zaten hepsi bir aynı suya ama mesala 5litrelik su hazırladın koyma sırasını kastettim.Hepsini aynı suya ekleyebilirsin doğru biliyorsun sadece koyuş sırasi mantıken yan besinleri eklediğinde olusucak pH dalgalanmasının önüne geçmek için once b52 vs ayni suya eklerim en son sensi grow eklerim onu demek istedim.
2)Grow,Micro ve Blom ve Sensi Grow+Sensi Bloom aynı kategorideki iki ana gübre bunları ayni anda kullanmak israf ve bitkiye zarar.Bitkinde ve toprağında yüksek ppm degerleri yani yarin birgün bitkin toksite olup yanarsa overdoseden şaşırma.Ikisininde özü npk yani azot fosfor potasyum ek olarak sensi daha kaliteli segmentte bulunuyor çünkü fiyat ve kaliteli ürün farki dolasiyla daha iyi içerik olarak karşımıza çıkıyor.Ikisinden 1 tanesini sec ve onunla devam et kullanmadığını ileride kullanabilirsin.(Günes görmeyen oda sıcaklığında extrem hava koşullarından saklarsan ortalama 1 sene raf ömrü oluyor.)
3)Verdigin ölçüler doğrultusunda bitkinde bir sorun yok Advenced nutriens çizelgesine uyarak ancak daha önemlisi bitkinin sana verdiği tepki üzerinden devam et.Ornek bizzat ellerinde white widow kızımızın magnezyum sorunu ama kush bitkisinin sorunsuz olması olay tam da bu her bitkiye ayri ayri bakim ve besin gerekebilir.Callmag olayini abartma haftada 1 vermeye çalış eger ki dediğim gibi bitkin eksiklik veya overdose belirtisi veriyor ise nabza göre şerbet tabiri gibi olaya müdahale et.
4)Hayır bozulmuyor tam aksine ayni firmanin ürünü olduğu için ki bunu bizzat kendileri söylüyor hiç-bir sorun çıkmaz ancak satış ve müşteri psikolojiyle oynamak için baska firmanin ürünleri ile çalışmaz diyerek satış politikasi yürütüyorlar.Belki haklı olabilirler binlerce gübre ve cesid var ama ben bir grow döneminde general organic ile connouser grow gübresini beraber kullanırken sorunla karşılaşmamıstim ama bu sizin ya da baska ürün için geçerlidir demiyorum.
5)RhinoSkin özü itibari ile potasyum silikat bazlıdır toprak içerisinde yapıyor isen gereksiz olur zaten toprakta bolca bulunuyor.Yarari var ancak bu hidroponik ve coco icin geçerli bu tarz medyalardaki toprak zenginliği olmadığı için bitkilere bu tarz ürünler gelistirmisler başarılı ürün ama suan kullanman israftan baska bişey olmaz alicam diyorsan al ama bence yerine bir ekstra supurvit veya superthrive almak daha makul olurdu ki kaldiki elindeki vejetatif aşama için yeterli gübrelerin var.(B52 gerçekten harika bir ürün)
6)Hayır tabikide dilersen kullanabilirsin.

Iyi forumlar

Icarus

Kıdemli Üye
1-Tamam hocam anladım koyuş sırasınıda dikkat etmek gerekiyor. Bu yorumun çok aydınlattı beni.

2-Ben bu tabloya göre aslında almıştım .Şimdi diyorsunki grow+micro+bloom kullanıpta ayrıca sensi grow ab kulanmaya gerek yok israf doğru mu anlıyorum. Aslında tabloda aynı anda kullanbilir etkisini görüp tercih etmiştim. Dediğini dikkate alarak grow+micro+bloom olanı kullanmayıp sadece sensi grow a+b olan 2 gübreyi kullanacağım. Çiceklenmede döneminde yine sensi bloom a+b 'leri kullanacağım.

Tek üzüldüğüm yanı bilgisizlikten grow+micro+bloom alıp hemde sensi grow ab ve sensi bloom ab almak oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 1937

3- Calmagg haftada 1 kullanacağım tabi white widowun haline tepkisine göre kullanacağım. Diğer yorumların içinde teşekkür ederim.

Böyle böyle tecrübe edeceğiz Biraz bilgi sahibi olduktan sonra forumda senin sağladığın desteği emin ol veririm. Bu süre zarfından ilkokul çocğunu yetiştirir gibi bizi eğitirsen hep birlikte buraları şenlendiririz.

Icarus

Kıdemli Üye
Evet Calmag kullandım dün bir gelişme olursa yazacağım . Kaç günde etki eder yada etki eder mi bilmiyorum .

Icarus

Kıdemli Üye
Bu yorumun umutlandırdı beni umarım düzelir çok hızlı büyüyor anlamsızca koku bile yaptı . Leaf coat kullanırsam tüm yapraklara mı sıkıyorum nasıl yapalım ?

cemsid

Üye
Moruk ışık ne kadar sürede geldi eline ? Bir de gümrükte falan ekstra para ödedin mi?

Bereketli hasatlar.

Icarus

Kıdemli Üye
Moruk ışık ne kadar sürede geldi eline ? Bir de gümrükte falan ekstra para ödedin mi?

Bereketli hasatlar.
Dostum ışık Amerika'dan 3 günde Türkiye girdi. 10.gün bana teslim oldu. Gümrük işlemleri UPS kargo yaptı. Yetki belgesi aldılar. Tüm gürmrük işlemleriyle onlar ilgilendiler. Zaten ödediğin ücretin içinde gümrük için deposito alıyor yani ödediğin paranın içinde var

Icarus

Kıdemli Üye
Bence gerek yok ama imkan varsa al kullan hem yüksek sıcaklıklarda koruyucu etkisi var diye hatırlıyorum hemde küf ve böceklere karşı etkili. 2 haftada bir bas yapraklara sprey olarak damlayana kadar yapraktan. Hasattan 2 hafta önce kesersin. Ben bi zararını görmedim.
Almıyorum dostum bakalım ilerleyen zamanlarda artık.

Icarus

Kıdemli Üye
19.Gün güncel durum .

Kabin içi genel görünüm. 24 saat aksiyel fan içeriye hava veriyor. 24 saat slient fan içerden fan çekiyor. Nem makinası ayarlı 50-60 nemlerde durduruyor kendini sonra yine çalışıyor. 1 tane orta boy çiçekler üzerine gelmeyecek şekilde boş tarafa sabir çalışıyor. En düşük ayarda ama güçlü o şekilde bile kızlarımı sallıyor. Bir 12 cm vantilatör en üste ışığın arkasına vuruyor. 12 cm vantilatör daha takacağım biraz daha büyümelerini bekliyorum.

Işık 80-90 cm civarında duruyor. 20-4 periyorla çalışıyor. 12.00 - 16.00 arası çalışmıyor.

Bugün gübreli su verdim . 5 lt + 5lt verdim. 5 lt dinlendirilmiş çeşme suyuna sırasıyla 10 ml B-52 , 10 ml sensi calmag , 15 ml sensi grow A , 15 ml sensi grow B verdim.

White widow boy 19 cm , Master Kush 9 cm .

Gübreli su;

White widow sıkıntılı gitmeye devam ediyor. Boyu şuan

Kabin genel görünüm ;

White Widow 19.gün ;

Master Kush 19.gün ;

Icarus

Kıdemli Üye
20.Gün White Widow kellesini kopardım . Master çok geriden geliyor. Sanırım genetik farkı. White widow çok kontrolsüz gidiyor değişik bir serüven olacak.

Su mu gübre filan fıstık hiç birşey verilmedi. Kafasın kopardım o kadar resimler ektedir :)

Kabin genel görünüm ;

Master Kush 20.gün ;

White Widow kellesi koparıldı :)

Icarus

Kıdemli Üye
27.Gün ;
Kabin Genel Durum;

White Widow : 38 cm

Master Kush :16 cm

Icarus

Kıdemli Üye
Bu konu silindi zannedip yeni konu açmışım ordan kopyalayıp buraya alacağım :)

17 Temmuz ;

Son sulamayı 3 gün önce 10 lt su içine 12 ml calmag ekleyerek 5 litre bu bitkime 5 litre diğer bitkime verdim. pH 6,3-6,4 ayarladım.

01.08.2020
Bitkilerimin 44.günü

Genel durum ;
]

White Widow ;

Master Kush;

Icarus

Kıdemli Üye
15.08.2020

58.Gün , Çiçeklenme 4.hafta ;
Bitki başına 5 lt su ph 6,3 bloom a+b 20 ml + bud candy 10 ml + b52 10 ml + big bud 10 ml . 1050 ppm verildi. Bu hafta itibariyle big budı keseceğim. 2 hafta aradan sonra overdrive başlayacağım.
Bitki uçlarında farklılık var ama ilerlemiyor bununla yaşamayı öğrendim. Umarım bitkide öğrenmiştir. White Widow boya gitti Master Kush orta halli ama Master Kush'in herma olup olmadığına tam emin olamadım bu şekilde ilerliyoruz. Çizelgeme göre 17 eylül haftasında duruma göre keseceğim.

WW;

Master ;

18.08.2020

61.gün çiçeklenme 4.hafta.

Kabin genel durum ;
]

White Widow ;

Master Kush;
]

Icarus

Kıdemli Üye
04.09.2020

07.09.2020

Yaprak uçları yanık gibi içeri doğru kıvrılmalar başladı. Fakat flush atmam çok zor hasatın 2 haftaya olacağını düşünüyorum

Icarus

Kıdemli Üye
14.09.2020 (88.Gün , Çiçeklenme 8.hafta )

Son gübreli suyu verdim. Bitki başına 20 ml sensi blom a+b , 10 ml bud candy + 10 ml overdrive verildi. pH 6.1

3-4 gün sonra 10 ml flawless finish kullanarak sulama yapacağım. sonrasında kurumaya yakın ışıkları kaparatak 3-5 gün karanlıkta bekleteceğim. Sonrasında ters şekilde kurumaya alarak ortalama 10 gün bekleteceğim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** **********
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahaha**** ******** ** ******** ***** ***** ** ****** ****** ********** ******* * *******
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** hahahaha* ***** *** **** ******* ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • muadip muadip:
  • Emmy Emmy:
    ** ******* hahahaha ***** **** ******* ** ********* **
  • A Anm1919:
    *** ***** *** ******* ** ****** ****** ***** ***** **** ***** ***** ********* ****** ****** ****** **********
  • Emmy Emmy:
    ***** ** **** **** **** ***** ******** ***** ***** hahahaha*** **** ***** ******* ******** ****** ***** ***** *** ***** ***** ***** ****** ***
    +1
  • A Anm1919:
    ****** *** **** *** ******* **** * **** ******** ***** **** ******* ***** ********** ** **** * ***** **** ******** hahahaha**
  • A Anm1919:
    ***** ******** **** hahahaha* *** ****** ******* *** ***** ***
  • A Anm1919:
    ****** ****** hahahaha ***** **** *** ******** ******** *** *** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ******* hahahaha ***** **** ******* ** ********* ** ***** ***** ** ***** *** ********* **** ********** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** hahahaha ******** **** hahahaha* *** ****** ******* *** ***** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • zero00 zero00:
    **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** hahahaha** ***** ****** ******* ******** ******** ****** hahahaha** ******* ********** *
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** hahahaha** ***** ****** ******* ******** ******** ****** hahahaha** ******* ********** * *** ******** ****** ******** hahahaha*** *****
  • C clackster:
  • zero00 zero00:
    **** ****** hahahaha** ***** ****** ******* ******** ******** ****** hahahaha** ******* ********** *
    F Fısfısss01: **