White Widow & Master Kush **Güncel** Hasat: Master Kush: 98 gr , White Widow : 240g

Icarus

Kıdemli Üye
Herkese merhaba . Buradan aldığım yardımlar doğrultusunda bir dostun evinin odasında 2 bitki yetiştirmeye başladım. Amacım tamamen torbacılardan kurtulmak ve bildiğim düzgün sigara içmek.

Öncelikle ekipmanlarım şu şekilde ;

1- 90x90x185 kabin.
2- Işığım Bloom Plus BP-1500 LED Amazondan aldım.
https://www.amazon.com/Grow-Light-BP-1000-Hydroponics-Gardening/dp/B082XYLHRJ/ref=sr_1_1?crid=2D836YZKLMXHR&dchild=1&keywords=bloomplus+1500&qid=1592669513&sprefix=bloompl,aps,811&sr=8-1&th=1
3- 467 m3 karbon filtre set. Filtreyi kabin içine motorunu dışarıya koydum.
4- 120 mm 195 m3 aksiyel fan içeriye hava veriyor.
5- Yere geçici olarak vantilatör koydum. Her daim içerde çalışıyor sağa sola dönüyor.
6- Nem makinası ışık ile aynı anda 18 saat çalışıyor.
7- Işık 80-90 cm seviyesinde. Karbon filtre ve aksiyel fan 24 saat çalışıyor.
Kabin içerisi 30-31 derece arasında gidiyor. Nemin hızını yükseltirsem 29,3 derece %55 - %60 nem seviyelerinde duruyor.
2 adet bitkim var biri White Widow biri Master Kush .

Sıcaklık seviyesi tehlikeli seviyede sanırım. Nemi sürekli en üst hızda çalıştırıp 29 derecelerde mi tutmalıyım. Giriş çıkış hava doğru orantılı mı ? Karbon dışında çıkış fanı takıp koku başladığı zaman mı karbon çalıştırmaya başlasam. Tohumlarım patlayalı 2 gün oldu. İlk defa yapan birine anlatır gibi yorumlarınızı bekliyorum.

1-Yere vantilarden sonrada 2 adet daha küçük vant. ekledim.
2- Nem makinasını otomatik ayarlayıcı olan türden koydum.
3- Işık 20-4 olarak tamamlandı.
4-Flush Flawless finish ile atıldı.

27.09 kavanozlara koymak için kuru şekilde doğrandı.

Master Kush: 98 gr ,
White Widow : 240g

Son düzenleme:

Cigarator

Yeni üye
RE: Çiçeklenme ilk hafta yardım

Tohumlar patlayalı 2 gün oldu diyorsun karbonfiltreyi şimdi takma sömeklenmede koku oluyor o zaman çalıştırırsın.Ayrıca 2 bitkinin kokusunu camla da atabilirsin.

Sıcaklığı da düşür bitki strese girebilir ışık açık 27yi geçirme.Neme de dikkat et küflenmeye yol açabilir fazla nem bol hasatlar

Icarus

Kıdemli Üye
Cvp: Çiçeklenme ilk hafta yardım

@Cigarator bende ışık açıkken 27 yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Odanın dışarıya penceresi yok. Karbon filtre açmazsam içerideki hava akışı nasıl olacak. Giriş fanı açık sürekli çıkış için ne yapmalıyım ?

Icarus

Kıdemli Üye
Cvp: Filizlenme ilk hafta yardım

Sıcaklığı düşürmem lazım farkındayım ve çözüm tavsiye arıyorum ..

tohumlusuz

Kıdemli Üye
RE: Filizlenme ilk hafta yardım

@Icarus1925 kanka karbonfiltre yı çıkarıcaksın havalandırma kalıcak dışarı hava atan. Koku başlayınca takıcaksın filtreyi havalandırmaya

Yardım kelimesi yasaktır kullanmak dostum konu başlığını düzenlersen makbule geçer iyi growlar.

monkey

Üye

karbon filtereyi bağladığın fanı açık tut karbon filteride çıkar blooma kadar ama içerdeki sıcak havayı dışarı atsın içerdeki  havayı atmadan dışarıdan içeriye istedin kadar zorla sirkülasyon olmadan ısı dıüşmez bro.

Icarus

Kıdemli Üye
Tamam karbon filtreyi ilk iş soküyorum slient fanı içeriye alıp boru ile havayı dışarı atıyorum. Yanlışsa düzeltin.
4 günlük problemli şuan sanırım.

Esas önemli sorum sizce slient fanı içeri alıp boruyla havayı dışarı atmak mı yoksa fan dışarda boru ile içerdeki havayı çekmek mi sonuç fark eder mi?

Son düzenleme:

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Kanka deneme yanılma yapabilirsin fanı içeri alma konusunda çok fark olacağını sanmıyorum havayı dışarı atan boru da keskin kırılmalar olmaması yeterli diye düşünüyorum, ben fan içerde kullanıyorum bi zararını görmedim. Bardakların etrafına almünyum folya sarabilirsin kökler ışık almasın.

kaplantemasi

Yeni üye
öncelikle söyle birşey al nem kontrol altına almış olursun.nemi kapatınca ışıkla beraber nem nemi kontrol edemezsin.ısık döngüsünüde gündüz en sıcak satt olan 13:00-19:00 kapalı tut 19:00-13:00 acık tut bu sekilde de 2-3 derece düşmüş olur.

Icarus

Kıdemli Üye
İşte olduğum zamanlarda kabin içerisine buzlukta dondurulmuş pet su şişelerinden koyuyorum. Önerileri dikkate alarak karbonu çıkardım. Slient fanı kabin üstüne aldım boru yardımı ile içerideki havayı dışarı atıyorum. Evde olduğum zamanlar evdeki tüm odaların kapılarını kapatarak sadece kabinin odasını açık tutarak klima çalıştırıyorum. Fakat bunu saatlerce yapmıyorum. Ayrıca ışık döngüsünü saat : 12.00 - 18.00 arası kapalı olarak ayarladım. Sabah 7 de evden çıkarken 1 saat klima çalışıyor kapanıyor. Sonra 19'da evde olduğumda birazcık klimayı yine çalıştırıyorum. Klima evde başka odada olduğu için tam zamanlı kullanamıyorum. Ama işe yarıyor.Güncel halleri şu şekildedir.

Kabin içi genel görünüm ;

White Widow ( kendisi hasta doğdu tedavi üzerinde çalışıyorum) 12.gün

Master Kush düzgün ilerliyor ama gelişimi sanırım yavaş 12.gün

Doğduktan 5 gün sonra büyük saksıya aldım ve AN ürünlerinden Grow + Micro + Bloom + Sensi Grow A+B +B-52 verdim. Tabloya göre yarı ml oranlarda ekledim.
2.sulamayı 4 gün sonra yaptım. Diğer sulamada gübreleri tabloda yazan tam oranlara göre vereceğim.

Icarus

Kıdemli Üye
13.gün 5 litre suya 10'er ml grow+micro+blom+sensi grow a+b / + 5 ml B-52 verildi .Saksı başına 2,5 lt (pH : 6,5 ) WW = 8 cm Master : 5 cm

Kabin genel durum ;

White Widow (Doğuştan hasta 8cm )

Master Kush ( 5 cm)

Icarus

Kıdemli Üye
White Widow diğer genetiğe göre çok hızlı gidiyor ama hastalığa henüz çözüm bulamadım. Sensi Cal-Mag Xtra siparişi verdim yarın gelir geldiği zaman sulama ihtiyacı yokken direkt vereyim nasıl yapayım bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Icarus

Kıdemli Üye
White widow koku yapmaya başladı henüz koku yapmaz diye karbonu sökmüştüm. 8 gündür cigara içmiyorum kokuyu rahatlıkla aldım. Şimdilik idare edeceğim. Advanced Nutrients Sensi Cal Mag Xtra elime ulaştı. 19 lt saksıdaki hasta white widow kızıma ne şekilde vermeliyim . 5 lt suya belli ölçüde karıştırıp sulamam mı gerekiyor yoksa yapraklara sprey mi uygulamam gerekiyor ? Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

15.gün

Kabin içi genel durum;

Master kush ; ( Herhangi sorun gözükmüyor )

White Widow ( çok hızlı büyümesine rağmen hastalık devam ediyor)

Gelmiş geçmiş olsun kanka kızlar bir an önce iyileşir inşallah, Cal mag genelde markasına göre oranları değişiyor. ama en matıklısı litre başına 0,5 ml vererek başlarsın sonra her hafta 1 kat artırarak kızların yapraklarını gözlemleyerek litrede max 2-3 ml kadar çıkabilirsin
( bazı markalarda litre başı bu oran 2ml bazılarında 4ml kadar çıkabiliyor

Icarus

Kıdemli Üye
Destek olabilir misiniz? Ph ile ilgili mi sıkıntı olmuş 2 kere pH kontrolü yapmadan verdim. Gübreli verdiğim zaman AN gübreleri ile vermiştim gübresiz verdiğim zaman mecburiyetten ph kontrol etmedim . Bugün sensi calmag attım doğru mu yaptım nasıl yol izlemeliyim ?

17 gün :(
Hasta white widow

https://imgyukle.com/i/C9hg6t

https://imgyukle.com/i/C9hcvQ

Öyle kendi halinde takılan master kush ;

R

Ripley'sOG

Guest
Ww bitkinde magnezyum sorunu başlamış ph konusunda sorun yapma diger bitkinde bir problem gözükmüyor ww elindeki fenotipi daha fazla ihtiyaç duduyor olay bu zaten callmag vererek bu sorunu halletmissin zamanla duzelir korkulucak bir sorun yok haftada 1 kere callmag ekleyerek bu sorunun onune geçebilirsin elbete bu ölçü bitkinin etki ve tepkisine gore değişir sende farkettigin her sorunu bize aninda aktar kankam hasatin bol olsun

Icarus

Kıdemli Üye
@Ripley'sOG dostum uzun süredir yoktun iyiki geldin. Umarım herkes derdinin çaresine çabuk ulaşır . Şu sorumuda cevaplarsan çok makbule geçer.
AN ürünü sensi cal mag ph ayarlı mı değil mi anlayamadım ph metre kalibrasyonu bozuldu. pH7 sıvısı siparişi verdim. Cal mag gübresini diğer micro bloom grow gübreleriyle birlikte verebiliyor muyum vermeli miyim ? Yoksa tek mi kullanılmalı ? Cevabın için şimdiden teşekkür ederim.

R

Ripley'sOG

Guest
Hayır pH perfect sadece ana gübrelerde var npk bazlı olanlarda mikro olanlarda bulunmuyor.Ancak beraber iyi çalışıyorlar simdi veriş sirasi içinde benim yontemim söyle ki bende AN gübreyi kullanırım ve severim once mikro yani mesala b52 callmag vs daha sonra npk bazli ana gübreler sensi grow ya da bloom part a once sonra part b diye şeklinde bugune kadar sorun yasamadim senin sorununda grow hayatinda devede kulak dert etme kanka elindeki urun ve çizelge bilgi vs sana yetecek ve sorununu çözecektir.Bir sure işlerim vardi ama bir gözüm burdaydi hep bu cakiaadan kopmak zor yarışmacı arkadaşlara başarılar sikis başlasın kaldığı yerden :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** hahahaha*** ** ** ********* *** ***** ******** ***** ******** *** ****** ******** ** *** ******* **** ** ******** ***** *** ******* ***** **** *** ***** *** ******** ****** ***** ******** ** **** *** *** **** ********
  • muadip muadip:
    *** ******** ** **** ******* ******* ********* *** ***** hahahaha* *** **** ********* ** ******* ******* ******** ******
  • C clackster:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** ***** ***** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** * ***** ********** ******** ***** ******* *** ***** *** *** ****** ******* hahahaha***** *** ****** ********
  • C clackster:
  • muadip muadip:
    *** **** ********** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
  • muadip muadip:
    * **** * hahahaha* *** ***** *** ********** ********** ******
  • C clackster:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
    bandaleros bandaleros: ***** *** ********...