Veg dönemi budama

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20691
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20691

Guest
Kankalar selam bir sorum var o da şu,

Youtube da bi eleman veg dönemi budayarak devam edin diye video yapmış. Üstteki yapraklar yeterince büyüyünce ışık görmeyen alt yaprakları budayın diyor. Bitkim şu şekilde ve aşağıdaki ışık görmeyen 2 fan yaprağını budamam sorun eder mi?

Bol hasatlar

S

silas

Guest
Sorun olmaz, benim grow konumdaki fotolara bakarsan sürekli nasıl budadığımı, 3-5 değil torbayla çıkan yapraktan budama hakkında fikrin olur. Fan yaprakları önemli değil ama bitkin daha çok küçük.

Ü

Üye silindi 20691

Guest
Sorun olmaz, benim grow konumdaki fotolara bakarsan sürekli nasıl budadığımı, 3-5 değil torbayla çıkan yapraktan budama hakkında fikrin olur. Fan yaprakları önemli değil ama bitkin daha çok küçük.
Altları budayarak gidersem gereksiz enerji sarfiyatından kurtulmuş olurum ve bitki daha hızlı büyür diye düşündüm kendimce. O zaman biraz daha bekleyeyim mi? Otomatik bitki yapıyorum bu arada.

S

silas

Guest
geçenlerde budama ile ilgili konu yapıcam demiştin moruk. bekliyoruz haberin olsun.
Kardeş unutmadım fakat budayacak yaprağım yok. Resimle yeşillendirmezsek konuyu anlaşılmaz.
Durum bu, hem fikir olur. Artık bir dahaki growa mı diyyim ne diyeyim bilemedim, bende istiyorum yapmak.

R

Ripley'sOG

Guest
Literatürde sucker budaması olarak geçiyor ancak bu bitkiler için söz konusu değil.Bitkin her yönü gayet yeterli seviyede ışık alıyor söyle endamlı bir bitki olsa yapmak gerekli olurdu ancak şuan budaman sadece stres=gecikmeli gelişim demektir.

hasatın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ***** ***** ** ****** **** * ****** ** ***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** ***** ******** *********** ****** ******* ** ****** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • G GaribanMüptezel:
    dready ****** ****** ****** ***** ****** ********* ********** ** ********
  • B Bomberx:
    ******** *********** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • I isoT:
    +1
  • G GaribanMüptezel:
    ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
    dready* *****
  • G GaribanMüptezel:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
    cokorama cokorama: *********