Uygun Fiyatlı Eksiksiz Kabin, Tohumsuz Room V1

Versiyonları çıksın mı?

• Evet

Kullanılan: 116 95.9%
  • Hayır

Kullanılan: 5 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    121
Merhaba Tohumsuz Ailesi sizlere kendim için tasarladığım kabini sunmak istedim.
Kapsamlı bir konu yapıp bu kategoriye katkıda bulunmasını talepleriniz ile geliştirilmesini ve güncellenmesini umuyorum. 

Aklıma ilk gelen isimi seçtim ama rahatsızlık verirse ismi değiştirilebilir öneriye de açıktır. 

Tohumsuz Room

İsmini bilgiyi paylaşma imkanı sunan bu portaldan almıştır. Temel malzemesi OSB levhadır.

Artıları +
Standart ölçülü satılan çadırların yerine tasarlandı.
Maliyeti çok daha düşük.
Daha fazla yönetilebiliir.
Yüksek direnç özelliği.

Eksileri -
Portatif değildir.
El becerisi veya teknik destek gerektirir.

Görsel Medyalar
[attachment=338][attachment=339][attachment=340][attachment=341][attachment=342]
Son Hali

Belirtmediğim Noktalar ve Projenin Yaşayan Kısmı
Giriş fanı 1 ve 2 numaralı saksının ortasında olacak ve sehpanın altında kalacak şekilde olacak böylelikle temiz hava ilk bitkilere uğrayacak.
(Temiz hava oda içindeki havayı kullanacağı için sıcak soğuk farkı şok etkisi yapacak kadar olmayacaktır.)
Çıkış fanı vantilatör ün arkasında konumlanacak.
Slindir çelik yaklaşık min 50kg ya kadar dayanır ve yuvarlanabileceği için kabinin her alanına çözüm sunacaktır.
OSB levhaları güçlendirmek için dışına veya içine mutlaka iskelet öneririm.
Led ışık kullanacağım için mylar yansıtıcı seçtim mylar yansıtıcı yüzde yüze yakın yansıtıcılık taşıdığı gibi aynı zamanda ısı tutan özelliğe sahip hid ışık kullanacaklar daha dayanıklı ve ısı tutma özelliği daha az olabilen panda film tercih edebilir.
OSB levhalar mantar panoya benzer olduğu için yansıtıcı malzeme raptiyeleme usulü bile sabitlenebilir ayrıca diğer çizelge vs de bu şekilde tutturulabilir.
OSB levha 144x244cm ebatlarında ortalama 50 - 70 tl arasında çok uygun bir fiyata sahiptir.
Vantilatörün önündeki direkte Karbondioksit Torbası vardır.
Turuncu görsel nem makinesini temsil eder.

Arkadaşlar 3 aşağı 5 yukarı taslak bu ve belirtmek isterim ki çizim mesleğim değil hobi olarak o yüzden kusurlar vardır önemsemeyin öneri yorum her şeye açıktır taze proje olduğu için versiyonlarını geliştireceğim büyük ihtimalle ama sizinlede biran önce paylaşmak istedim herkese tekrardan saygılar sevgiler iyi forumlar.

Versiyon 2 ve 3 yayınlanmıştır;
İyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• A.JPG
    A.JPG
    146.1 KB · Görüntüleme: 1,517
  • a2.JPG
    a2.JPG
    158.2 KB · Görüntüleme: 1,235
  • B.JPG
    B.JPG
    112.9 KB · Görüntüleme: 1,005
  • C.JPG
    C.JPG
    129.3 KB · Görüntüleme: 1,105
  • D.JPG
    D.JPG
    176.4 KB · Görüntüleme: 1,368

Makalive

Yeni üye
Emeğine sağlık kanka ama karton + strafordan yapmak hem daha kolay hemde iş yapıyor bu levhayı kesmek için testere falan baya uğraştırır uğraşırım diyenler için faydalı konu.

Dediğin gibi daha kolay alternatifleri de  var ama bildiğin gibi strafor yüksek ısı yalıtımı yapacaktır ve kartonda nem ve şiddete karşı çok dayanıksızdır bu tür eksikleri giderdiği için eksiksiz olarak tanımladım en kolay veya en ucuz alternatif değil maalesef saygılar, sevgiler.

SpecDelQubar

Yeni üye
Usta projenin çizimlerini hangi programla yaptın bu tarz bi oda yapacam ben de taslak çizimine ihtiyacım var kafamdakini dökebilmek için

Cvp: Uygun Fiyatlı Eksiksiz Kabin, Tohumsuz Room V1

SpecDelQubar' Alıntı:
Usta projenin çizimlerini hangi programla yaptın bu tarz bi oda yapacam ben de taslak çizimine ihtiyacım var kafamdakini dökebilmek için

Dostum kusura bakma forumda bildirim sistemi bir süredir çalışmadığı için görmemişim yorumu Projeyi SketchUp ile yaptım çizim konusunda profesyonel değilim hobi amaçlı kendimce çizim yapıyorum ama detaylı teknik anlatım yaparsan çizimde de yardımcı olabilirim şimdiden kolay gelsin iyi forumlar, bol hasatlar dilerim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mamba70:
    ***** ****** ******** ******** *** ****** ********* ********** ** ****** *** dready ******* ** ******** ***** ********* ******* ***** ****
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • M Mamba70:
  • R RainGrow:
    ******* ***** ******* ***** ******** **** ******** **** *** **** ******** ** ***** ***** ********* ******** ******
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
    +1
  • R RainGrow:
    *** *** **** ******* * **** dready*** ****** ******* ****** ** ******** **** ******* ********* *****
  • ndr ndr:
    dready**********
  • ndr ndr:
    ** ******** ** **
    +1
  • M Mamba70:
    *** **
  • M Mamba70:
    *** *** **** ******* * **** dready*** ****** ******* ****** ** *********** dready***** ***** *********** * ********
    +1
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ********* ***** ***** **** ***** ****** *** ** **** ********** *** ** **** dready ********** ***** **** ********** ********** ****** *** ** ******** **** ***** ******** ********* ****** *** **** ******* ******** ****
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ****** *** ******** ** ********* ****** ** *********** *********** ******** ******** ******* ******** ******** dready* ******** ******** ****** **** ****** *******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** * ****** ********** **** **** * **** *** ** ** ********* dready
    +1
    Sleepless Sleepless: ****** ****** * ****** ********** **** **** * **** *** ** ** ********* dready +1