torch led ampul ile max verim nasıl alınır

kokokoco

Üye
10 adet auto yapmayı düşünüyorum sadece torch ledlerle iyi bir verim alınır mı 10 saksıya kaç tane torch led gerekli?

YAGA

Kıdemli Üye
Torchla 10 adet yapacağına güzel bir ışık al 4 yap. Aynı hasatı alırsın kanka. O kadar torch olan yerde ısıyı ayarlamak sıkıntı

G_man

Kıdemli Üye
ışık öneriniz var mı
kanka parça parça bilgi veriyorsun tam olarak ne yapmak istediğin anlaşılmıyor balkon da outdoor yapıcaksan ışık kurmak felan zahmetli olur indoor a döndüysen kabin felan lazım sana ekstra masraf havalandırması lazım hava sirkülasyonu için fan lazım nem makinası lazım lazımda lazım anlayacağın ilk önce bir forumda gezin bakın basit soruların cevapları mevcut sonra karar ver 1 tane post açıp detaylı sorularını yaz daha sonra yardımcı olur burda ki insanlar sana

G_man

Kıdemli Üye
ben bu kabini kullanıyorum https://www.trendyol.com/burak/celi...k-p-100185256?boutiqueId=61&merchantId=751597

içine çok rahat 6 tane 15 lt. bez saksı girer 8 de olur biraz sıkışık olur. ışıklandırma içinde bitki başı değil alana göre seçim yapmalısın bu kabine 300w ışıklandırma yeterli. Ben 450w kullanıyorum ölçümler yaptığımda kabinin her bir tarafına ihtiyaç duyulan µmol değerinin üstünde değer alıyorum. Işık link i veremem benim ışık el yapımı full spec cod led

Emmy

Müptezel
Bu watt degeri torch led yada hp icin ayni degil degil mi ? Quantum ledler icin eşik deger nedir ?
Watt prizren cekilen enerji miktarı kanka isik hep ışık ama yoğunluğu güneşe yakin olmasi için enerji miktari fazla olmali ve spektrum olarak gunese benzemeli led ışıklar bu ihtiyaci karşılıyor bir miktar ama daha kaliteli isiklar var mars hydro bunlarda benim bildigim qb olarak en iyisi

Watt prizren cekilen enerji miktarı kanka isik hep ışık ama yoğunluğu güneşe yakin olmasi için enerji miktari fazla olmali ve spektrum olarak gunese benzemeli led ışıklar bu ihtiyaci karşılıyor bir miktar ama daha kaliteli isiklar var mars hydro bunlarda benim bildigim qb olarak en iyisi
Üstad bende qb var 155 w ama HP cinsinden 325 watt degerinden enerji veriyormus. Yani o zaman growerlar bitki basina dusen watti hesaplamak yerine lux yogunlugunu mu hesaplamali acaba ona takildim . 1000 w bir lambayla 300 w degisik bi lamba denk olabiliyor mu ?

Emmy

Müptezel
Kanka simdi sendeki ışığın markasi nedir bilmiyorum ama piyasada bircok satici bunu bir hile olarak kullaniyor mesela 1000 watt gucunde isik verir gibi ama bi olcum yaparsin pirizden 10 watt ceker isik siddeti der buna bu aliexpress in genel olarak yaptigi hile ona dikkat et , lux ve watt farkli şeyler lux ışığın m2 alana verdigi lümen dir 1 lux =1lm m2 ama watt cihazin pirizden aldigi güçtür bitki bu gucu husseder en yuksek enerji gunestir ve biz bitkinin min igtiyac duydugu watt gucu ona vermeye calisiriz
Teşekkürler..

Üstad bende qb var 155 w ama HP cinsinden 325 watt degerinden enerji veriyormus. Yani o zaman growerlar bitki basina dusen watti hesaplamak yerine lux yogunlugunu mu hesaplamali acaba ona takildim . 1000 w bir lambayla 300 w degisik bi lamba denk olabiliyor mu ?

Kanka simdi sendeki ışığın markasi nedir bilmiyorum ama piyasada bircok satici bunu bir hile olarak kullaniyor mesela 1000 watt gucunde isik verir gibi ama bi olcum yaparsin pirizden 10 watt ceker isik siddeti der buna bu aliexpress in genel olarak yaptigi hile ona dikkat et , lux ve watt farkli şeyler lux ışığın m2 alana verdigi lümen dir 1 lux =1lm m2 ama watt cihazin pirizden aldigi güçtür bitki bu gucu husseder en yuksek enerji gunestir ve biz bitkinin min igtiyac duydugu watt gucu ona vermeye calisiriz
Teşekkürler..
Üstad anlattigin seylerin tamamini biliyorum benim bilmedigim noktayi soyle ornekleyeyim 1 mt 2 alanda en fazla kac bitki edebilirsin, bitki basinakaç lux vermen gerekir , mesela 4 cicege 300 watt bi isik yeterken 10 taneye yetmez mi ? Ayni luxu saglaniyorsa kac watt isik kullandiginin onemi varmi kac bitkiye ne kadar alana ?

Emmy

Müptezel
Üstad anlattigin seylerin tamamini biliyorum benim bilmedigim noktayi soyle ornekleyeyim 1 mt 2 alanda en fazla kac bitki edebilirsin, bitki basinakaç lux vermen gerekir , mesela 4 cicege 300 watt bi isik yeterken 10 taneye yetmez mi ? Ayni luxu saglaniyorsa kac watt isik kullandiginin onemi varmi kac bitkiye ne kadar alana ?
Tabiii onemi var kanka bu senin max verim istemeni esas alarak verdigim bir cevap bitki başı 150 watt vereceksin min . 300 watt 4 bitkiye yeter diye bisey yok bu senin verimini düşürür minimal calismalarda evet haklisin sog yapacaksan daha az enerji kullana bilirsin .. ışığın spekturumu lumen olarak 15 k olarak ortalama ihtiyactir 1 lumen =0.001 watt eder sen bunlari en ince ayrintisina bakman icin uzun bir süre arge calismasi yapmalisin ama sana kisaca soyleyecegim en guzel tavsiye gunesi taklit ederek torch led yapacaksan veg donemi icin beyaz gun isigi bitki basi 150 watt bloom donemi sarı gun ışığı 150 watt olacak sekilde ayarlarsan isini görür ben ilk baslarken serit let kullandim olmadigini gorunce torch lede gectim sonra qb ile devam ettim bu sene outdoor yapicam
Umarim aciklayici olmustur

Tabiii onemi var kanka bu senin max verim istemeni esas alarak verdigim bir cevap bitki başı 150 watt vereceksin min . 300 watt 4 bitkiye yeter diye bisey yok bu senin verimini düşürür minimal calismalarda evet haklisin sog yapacaksan daha az enerji kullana bilirsin .. ışığın spekturumu lumen olarak 15 k olarak ortalama ihtiyactir 1 lumen =0.001 watt eder sen bunlari en ince ayrintisina bakman icin uzun bir süre arge calismasi yapmalisin ama sana kisaca soyleyecegim en guzel tavsiye gunesi taklit ederek torch led yapacaksan veg donemi icin beyaz gun isigi bitki basi 150 watt bloom donemi sarı gun ışığı 150 watt olacak sekilde ayarlarsan isini görür ben ilk baslarken serit let kullandim olmadigini gorunce torch lede gectim sonra qb ile devam ettim bu sene outdoor yapicam
Umarim aciklayici olmustur
Cevabin ve ilgin icin teşekkür ederim degerli dostum bilgilerimi yenilemis oldum . Growunda basarilar :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******