Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

_sansar

Üye
arkadaşlar tohumu nemli toprağa 1cm gömdüm ama çok uzun sürecek böyle. tohumu topraktan çıkarıp nemli peçeteye koysam bir şey olur mu?

VodkaSevmez

Yeni üye
Dostlar iki tane tohum çimlendirdim ikisini ektim biri filizlendi herşey normal şekil de ilerliyor ama diğeri toprakta daha filizlenmedi neden olabilir?
6 gün oldu daha fazla beklemelimiyim yoksa başka birşeyler mi denemeliyim ?
Streçli duruyor kapta

zeko dayi

Müptezel
Dostlar iki tane tohum çimlendirdim ikisini ektim biri filizlendi herşey normal şekil de ilerliyor ama diğeri toprakta daha filizlenmedi neden olabilir?
6 gün oldu daha fazla beklemelimiyim yoksa başka birşeyler mi denemeliyim ?
Streçli duruyor kapta
Cıkmama ihtimali cok az olabilir dışarıda grow yapıyorsan yemiş olabilir böcekler

10 senedir dışarda ekerim peçete de patlatırım. Hiç 2-3 günde tohum çatlamadı hocam varsa bi duası falan yardımcı olabilir misiniz? Yada sizin tohumlar mı özel ?
Max 6 min 5 gün bazen 7 gün bile bulur filizlenmesi 5-6 günde de nasıl fişe oluyor insanları asılsız bilgilerle köreltmeyin.
Min 2 hafta max 4 haftada istenilen şekilde fidan olur.
sonra insanlar isyan ediyor neden bizim bitkimiz yarım kalıyor diye umudu tükeniyor.

kral Arthur

Kıdemli Üye
Bir çok grow deneyimim var 15 gündür illallah ettim Türkiye'den Kıbrıs'a biriyle tohum getirttim arkadaş bir türlü patlamiyor oldu 15 tane tohum boşa gidiyor. Anlamadım ilk kez böyle sorun yaşıyorum sıcaklığı iyi nemi iyi suda bekletip reçeteye alıyorum yok tık yok

sportsmen

Yeni üye
lOzO0r.png

nt: Sormak istediklerinizi konu altında sorun kankalar çözüm buluruz.
Emeğinize sağlık hocam çok teşekkürler

G_man

Üye
lOzO0r.png

nt: Sormak istediklerinizi konu altında sorun kankalar çözüm buluruz.
1689154407821.png

hocam böyle bir sıkıntı oldu ne yapmalıyım tohumun birinde hiç bire gelişme yok. bardağın içinde bekletmedim sadece plastik küçük bir şişenin içinde salladım peçeteye koymadan önce

freesky

Yeni üye
Arkadaşlar tohuma hiçbir işlem yapmadan önce, elinize bir zımpara kagıdı alıp, bir kalemin üzerine sarıp, zımpara tarafı içeri gelecek şekilde, içi boş bir silindir yapın. uzunluğu 7-8 cm olsa yeterlidir. Daha sonra içine tohumu atıp, bu silindirin 2 ucunu parmaklarınız ile kapatıp, 15-20 kez sert bir şekilde dikey olarak çalkalayın.
Bu işlem ile ham tohumunuzun sert dış yüzeyinde kılcal, gözle görülmeyen ince çatlaklar oluşacaktır. daha sonra bardağa atıp, konu başlığındaki işlemleri sırası ile yapın.
Bu yazdığım yöntem, tohumların su içinde çok daha kolay çatlayıp uç vermesini sağlayacaktır. Ben bu şekilde hiç sorun yaşamadan çatlatıp filizlendiriyorum. Tavsiyedir.

Newbie2

Yeni üye
Merhaba 9 adet tohumu bir kaba su koyup oksijenli su takviyesi ile 36 saat bekleterek 0.5 cm kök aldım sonra direkt saksının ortasına 2-3 cm delik açıp attım(biraz derine atmış olabilirim) üzerine kaptacak kadar toprak serptim can suyunu verdim kabinin içinde 800 watt cob led var dimmer ayarı %30-40 civarında ışık mesafesi 50 cm bunlara toprak kurudukça su verecek miyim, ve filizleri görmem ne kadar süre alır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    dready********** dready********** dready********** dreadydready** **** ******* *** ******* **********
  • gecemavisi gecemavisi:
  • Draggula Draggula:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    dready********** dready********** dready********** dreadydready***** ** **** ****** **** ******
  • Draggula Draggula:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** *** ********** **** ******* dready **** ******* ********* ********* **** *****
  • Draggula Draggula:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • Draggula Draggula:
    *** dready**
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
  • kralartur01 kralartur01:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ** ** ***** ***** *** ********* ******** ********** ******** ****** *********** ******* ******* **** ******* ***** **** ******** ***** ********** ****** ******* * ******* ***** ******* ********** dready* *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    **** ***** ********** ********** ** ******** dready
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ****** *** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Draggula Draggula:
    ***** *** ********** ********* *** **