teras grow sorunları

Beko1903

Yeni üye
Merhaba arkdaşlar kardesler abilerim okadar çok soracagım soru varki artık yavaş yavaş bilgilenmek istiyorum sayenizde konuya söyle girmek istiyorum köfteciden köfte aldım içinden 5 6 tane tohum cıktı bunların dişimi erkekmi oldugunu görünüşünden anlamadım daha önceden hiç grow yapmadıgım için evde denemek istedim yapabiliyormuyum diye 16 tane tohumdan 3 tanesi patladı bu 3 tanenin 2 tanesi terasda rüzgardan koptu kalan 1 tane var suan onunda en alt yaprakları hafif sarardı bu neden kaynaklanır acaba bu arada bitkiye ışık vermıyorum yani gün ısıgında büyüyor terasda güneşin vurdugu kadar daha hiç birsey almadım saksılar nem ölçer ve nem makinası dısında bunları alabildim umarım bu kalan 1 taneyide mahfetmem zaten bunu yapabilirsem hemen sistemi alıp başlamak istiyorum biraz uzun bir yazı oldu ama kusura bakmayın herkeze bol hasatlar iyiki varsınız

S

silas

Guest
bu iş için yapılmış streril temiz torf kullan kanka bahçe topraklarıyla falan olmaz bu işler

Beko1903

Yeni üye
atabildim sonunda ilk yaprak sarardı düştü hatta dikkatli bakarsan gözüküyo yarısı düştü yarısı duruo bugunde bir üstteki yaprak sararmaya başladı bu neden

Beko1903

Yeni üye
QUOTE="Komedishow, post: 77981, member: 19939"]
Kanka gübre eksikliği
[/QUOTE]
Elimde sıvı gübre var bud candy bide bitki besini var pagnezyum potasyum falan var bunlar iş görürmü

Beko1903

Yeni üye
Su tahliye ve hava alması için altta delik varmı kanka? Yoksa da varsa da önemli değil zaten o saksida olmaz. En az 13 literlik bi saksıya alman lazım aynı şekilde toprakla doldur. Gübre konularını iyi incele. Fazla sulama ve fazla gübre vermek faydadan çok zarar verir cicegine. Az az başla. Yavaş yavaş artır. Çok güzel görünüyor maşallah inş. Dişidir. Genelde böyle tek kalanlar şansa dişi çıkıyordu benim. Almix toprakta 30 güne kadar gübre istemez normalde. Belki güneş görmediği veya ıslak toprağa değdiği için sararmış. Gereksiz bi yaprak en alttakiler zaten kessen olur.
Valla altı delik tahliye deligi var bu saksılarda arasıra dedigin gibi topragın içi nemli oluyor belki ondan oldu cok zor kuruyor toprak keşke bez saksı alsaydım o konuda pişman oldum nerdeyse haftada 1 kere su veriyorum :) ilgin icin tskler bana kalırsa dişi dedigin gibi ve simdiden deli gibi kokuyor cok saol yinede ilgin icin herkeze bol hasatlar

Beko1903

Yeni üye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • CyberMemduh CyberMemduh:
    ***** ***** ******* ******* ***** ******* ******** hahahaha* hahahaha*****
  • A ax-b:
    ********* ***** ****** **** *** **** *** ********* * *** ** ****** hahahaha** ******** ***** ***** ****** ****** ******** * ********* ********** **** *** ******** *******
    +1
  • A ax-b:
    hahahaha*** **
  • K Kene:
  • K Kene:
    ********* hahahaha** ***** **** ******* *** hahahaha * **** ****
  • K Kene:
    ***** ***** ******** ******* ** ****** ********* ******** ********** ** ******* ********* * * * ******
    ***** ***** ******* hahahaha **** ****** ********* hahahaha hahahaha** **** ********* hahahaha********* hahahaha** ***** **** ******* *** hahahaha * **** ****
    hahahaha* ***** ** ** * ** ****** ****** *** ******
  • A ax-b:
    ****** ********** **** ******* ********** * ********* **** *** *** **** ********* ******** * * **** ***** hahahaha* ***** **** ** ****** hahahaha
  • M Mr. Unknown:
    * *** ***** ****** hahahaha ********* ***** * hahahaha ****** ***** ******* ******* ***** ******* ******** hahahaha* hahahaha*****
    **** ***** ******* ***** ****** hahahaha*
  • A ax-b:
    ****** ****** *** hahahaha**** ***** *******
  • M Mr. Unknown:
    ****** ********** ** * ***** *** ** ********* ********* ***** * ****** ********* ******* ******** hahahaha** hahahaha*** ***** ******* ***** ****** hahahaha*
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ********** hahahaha* ********* **** ** ****
  • A ax-b:
    hahahaha*** ********* ** ***** ***** ***** ********** ********** ***
  • A ax-b:
    hahahaha ***** ***** ********* *******
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: ******** *** ****** *******