Tütün yerine kullanabileceğiniz alternatifler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20691
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20691

Guest
Kankalar selam,

Tütün yerine kullanıp hem zararından korunup hem de kenevirinizi daha faydalı hale getirebileceğiniz alternatilfleri araştırdım. Sizlerle de paylaşmak istedim.

1)Biberiye

Yemeklerde kullanımı ile ünlü olan Biberiye, çoğu evde veya bahçede kolayca bulunan çok iyi bilinen bir bitkidir. Biberiye, lezzetli tadının yanı sıra, özellikle iltihaplarla ilgili durumlarda sağlık açısından birçok fayda sağlar.

2)Adaçayı

Tarihte kullanılan en eski şifalı bitkilerden biridir. Adaçayı tadı ve harika kokmasının yanı sıra rahatlatıcı etkilere sahiptir. Sindirim sorunları, iştahsızlık ve genel mide rahatsızlığı konusunda size yardımcı olur. Küçük miktarlarda ekleyin. Deneyin ve sizin için hangi miktarın en uygun olduğuna karar verin.

3)Papatya

Papatya sadece sıcak suyla karıştırıldığında tadı harika olmakla kalmaz, aynı zamanda jointinize harika bir katkı sağlar. İçerken, sıcak içecekten elde edeceğiniz rahatlatıcı etkilerin aynısını alırsınız.Papatya Anksiyete,depresyon ve uykusuzluğa iyi gelen tüttürülebilir bir çaydır ve en önemlisi, duman pürüzsüz ve lezzetli olacaktır. Az miktarda eklemeniz tavsiye edilir aksi takdirde boğazınızın yandığını hissedebilirsiniz.

4)Damiana Bitkisi

Damiana geleneksel olarak yüzyıllardır afrodizyak olarak kullanılmıştır, aynı zamanda başka sağlık yararları da olduğuna inanılmaktadır.Damiana, dispepsi, ishal, kabızlık ve idrar ve mesane rahatsızlıklarının yanı sıra menopoz ve adet öncesi sendromu gibi durumları tedavi etmek için kullanılır.
Damiana yaprağı, geniş yelpazedeki sağlık yararlarına ek olarak, içildiğinde de hafif bir kafa yapar, ancak esas olarak rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisi nedeniyle gerginliği azaltmak için kullanılır. Damiana’nın küçük yaprakları kolayca parçalanır, bu da Jointinize eklemek için onu mükemmel kılar. Damiana ile hazırladığınız jointten çıkan dumanın çok pürüzsüz ve temiz olduğunu göreceksiniz. Ayrıca genetiğinizin indika etkisini artırdığını hissedeceksiniz.

5) Ahududu Yaprağı

Ahududu Yaprağı, soğuk yaralar, diş eti iltihabı, anemi, bacak krampları, ishal ve hamilelik sırasında sabah bulantıları dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık koşullarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Faydalarından sadece birkaçı belirtmek gerekirse rahim gevşetici olarak da kullanılır.Ahududu Yaprağı, hafif ve kabarık dokusu nedeniyle temel olarak mükemmel bir seçimdir. Ahududu Yaprağı içenler, keneviri güzel bir şekilde tamamlayan yumuşak tadı hissedeceklerdir.
Dikkat edilmesi gereken bir nokta, müshil veya idrar söktürücü yan etkileri olan herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, Ahududu Yaprağının da idrar söktürücü etkisi olabileceğidir. Kullanımı aşırı idrara çıkmaya ve nihayetinde dehidrasyona neden olabilir. Herhangi bir endişeniz veya sorunuz varsa, Ahududu Yaprağını kullanmayı bir eczacı veya doktorunuzla konuşmanız önerilir.

Dumanınız bol olsun.

Edit: Araştırdıkça ekleme yapmaya devam edicem.

Moderatör tarafında düzenlendi:
S

silas

Guest
Bunları inhaler aldığımızda içindeki doğal ilaç maddelerinide bünyemize almış bulunuruz. Doğal bitkilerin ilaç etkilerini ölçemeyiz. Çünkü içerisindeki etken maddeyi bilmiyoruz ölçüm yapamıyoruz. En kolay yolu denemek lazım :) sigaraya sararak içilecek şeyler olmadığını düşünüyorum, nemi ve tadı tütüne göre yakıcı olur. Bunun yerine patlattığımız sigaradan çıkan tütünleri değilde piyasada hala açık satılan ucuz olmayan, kaliteli tütünleri kullanmakta bir seçenek olabilir.

YoThere

Yeni üye
Selam kanka ben bi kere çayla sarıp içmiştim çok ama çok kötü bir deneyimdi :D . Sen bunları denedin mi ben tekrar başka bir şeyler karıştırıp içmeye cesaret edemiyorum

M

MalrukLord

Guest
Adaçayını fazla kaçırda çiğerin su toplasın kanın iltahaplansın.

Simtozu

Üye
Ben çay denedim fakat ağır metal bulundurduğundan dolayı 3 gün felçli hasta gibi başım ağrıdı yatalak oldum kalkıpta yemek yiyemedim sakın sakın herşeyin fazlası zarar saf sömek için ama onuda abartmayın 40 yılda bir keyif yapın hayatınıza odaklanın herşey böyle daha iyi

freebird

Kıdemli Üye
Ben çay denedim fakat ağır metal bulundurduğundan dolayı 3 gün felçli hasta gibi başım ağrıdı yatalak oldum kalkıpta yemek yiyemedim sakın sakın herşeyin fazlası zarar saf sömek için ama onuda abartmayın 40 yılda bir keyif yapın hayatınıza odaklanın herşey böyle daha iyi
ne?

Bitki çayını demleyip içtiğinde bile ciğerlerini ağrıtıyor insanın, her türlü yakarak içtiğin için bu araştırdığın baharat vari doğal malzemelerle bile sağlığına zarar vermen kaçınılmaz. Tütüncüye gidip dükkanda ki en hafif tütünden 10 tl lik alsan sadece sigaraya koyuyorsan hem uzun süre kullanırsın hem de boğazın diğer tekel ürünlerini içerken yorulduğu kadar yorulmaz :)

DeepVape

Üye
Kankalar ben 10 yıldır "George Karelias" ın light tütününü içiyorum. Üniversitede ucuz diye başlamıştım istanbulda beşiktaşta pasajtan alıyordum.Şehrime döndükten sonrada münferit tütüncülerde de buluyordum. Şimdi denetimi çok bununda kısıtlı yerlerde var. Yunan tütünüdür ve hand rooling tobacco camiasının bu coğrafyalardaki best seller ıdır. Dolu sigaramıda bununla sararım,hazır sigaralarda kullandığım zaman ki rahatsızlıklarımı en aza indirgemiştir.

Tunç

Kıdemli Üye
Bitki çayını demleyip içtiğinde bile ciğerlerini ağrıtıyor insanın, her türlü yakarak içtiğin için bu araştırdığın baharat vari doğal malzemelerle bile sağlığına zarar vermen kaçınılmaz. Tütüncüye gidip dükkanda ki en hafif tütünden 10 tl lik alsan sadece sigaraya koyuyorsan hem uzun süre kullanırsın hem de boğazın diğer tekel ürünlerini içerken yorulduğu kadar yorulmaz :)
Aynen kanka bende en hafif açık tütün aldım cigarayı sade içiyormuşum gibi hafif oluyor herkese tavsiye ederim

Tunç

Kıdemli Üye
En iyisi voporizer alıp şade esrar içmek hem tütünün zehrini hem de esrarın dumanını çekmemiş olursunuz . Kafası da fena değil diyorlar

Narkotik

Üye
Bunları inhaler aldığımızda içindeki doğal ilaç maddelerinide bünyemize almış bulunuruz. Doğal bitkilerin ilaç etkilerini ölçemeyiz. Çünkü içerisindeki etken maddeyi bilmiyoruz ölçüm yapamıyoruz. En kolay yolu denemek lazım :) sigaraya sararak içilecek şeyler olmadığını düşünüyorum, nemi ve tadı tütüne göre yakıcı olur. Bunun yerine patlattığımız sigaradan çıkan tütünleri değilde piyasada hala açık satılan ucuz olmayan, kaliteli tütünleri kullanmakta bir seçenek olabilir.
George Karelias en kral tütün müthiş bir şey kanka sigara içmeyen biriyim ama karelias oldu mu 1 sigara sarıp içerim dalgayla beraber de müthiş oluyor duman performansı harika ötesi sarması çok kolay her müptezel denemeli

Organik

Kıdemli Üye
Valla kankam ben hasatimi alana kadar tum budadigim yapraklari hasatta kullaniyorum tutunu birakmis biri olarak oneririm tutun yerine fan yapraklari temiz oluyor :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **