Sweet Tooth Auto / 40.Günlüķ

Growcannabis

Active Member
Kolay gelsin kanka. Feminizim zor bir iş, fazla zaman alıyor. Ben 3 tane dikdim 2 ay bekledim nasıl var öyle kaldığı içim sökdüm autoya geçdim.

2moreweeks

Well-Known Member
Kanka bu saatten sonra yerinden bile oynatma. Elleme saksıyı. Kökleri çok hassas ve en hassas dönemindeler şuan. Ecnebiler autoların bu haftalarına "take off" diyorlar, uçuşa geçtikleri hafta. 2 hafta stres yaşamasınlar hasatın çok farkeder.

ayrıca başlığa "auto" ibaresini de eklersen iyi olur, auto yetiştirenler pek ilgilenmeyebilirler bu haliyle =)

Grauwolf

Active Member
Kanka bu saatten sonra yerinden bile oynatma. Elleme saksıyı. Kökleri çok hassas ve en hassas dönemindeler şuan. Ecnebiler autoların bu haftalarına "take off" diyorlar, uçuşa geçtikleri hafta. 2 hafta stres yaşamasınlar hasatın çok farkeder.

ayrıca başlığa "auto" ibaresini de eklersen iyi olur, auto yetiştirenler pek ilgilenmeyebilirler bu haliyle =)
1hafta kustulerdi korkuyorum ellemem bidaha :D . İlk auto deneyimim yaptığım hataları yazacam 40. Gün.
Gerçi forumda okuduğum halde illa denemek istedim o hataları birdaha ki sefere yapmam. Umarım yeni grov erler yapmaz. Takibindeyim bol hasatlar usta.

Komedishow

Active Member
1hafta kustulerdi korkuyorum ellemem bidaha :D . İlk auto deneyimim yaptığım hataları yazacam 40. Gün.
Gerçi forumda okuduğum halde illa denemek istedim o hataları birdaha ki sefere yapmam. Umarım yeni grov erler yapmaz. Takibindeyim bol hasatlar usta.
Kanka şimdiden çok şey öğrendik cidden artık ilgilenmek zevk veriyor büyüdüğünü bilmek falan çok farklı bir his heleki sonunda bizi çok mutlu edeceğini bilerek:) 2.growuma 2 photo yapacağım ama kanka daha fazla hasat alırım diye düşünüyorum ve en fazla 5 aya hasat veriyor Yani 3 ay auto 5 ay photo tamam biraz fazla olabilir ama nerden baksan 2 katı hasat ve topping lst hst maiinnig ne ararsan yapabiliriz ,auto ya yapinca kusuyor :) ayrica photoda ciceklenmeyi falan biz ayarliyoruz daha guclu dallar yapabilriiz ve en en cok sevdigim konusu 12 saat isik olayi elektrik daha az gelicek :)

2moreweeks

Well-Known Member
Kanka son 1 hafta gül gibi bakmışsın, katettikleri yol beni tatmin etti. Biraz daha sabır.

Toprağını ne kuru ne ıslak, nemli tutmaya bak. Köklerin hareketi kısıtlanmaması gerekir. Auto'ların kökleri aşırı narindir. Toprak içinde yayılmak için çok çaba sarfetmezler. Sert bir toprakta kökleri gelişemez ve hava almadığı için yer yer iflas eder.

Ayrıca ST auto zaten cüce bir genetik benim gözümde. 50 cm boyu olduğu zaman tamam diyorsun. Sen eğitim vermesen de 30-35cm olurmuş. HERŞEYE rağmen bitkilerin durumu harika. 50 gr'ın garanti. Üstü için bu haftalar çok önemli.

Gördüğüm başlıca önemli noktalar şunlar;

-Toprak seçimi... Bitki autoysa, öncelik hidrofonik sistem olmalı. Sonra coco, en kötü ihtimal light mix.
-Saksı değişimi... Tohumun atıldığı saksıda bitkinin hasat edilmesi gerekiyor. Belki yetiştirmeye ufak bir medyada başlanabilir fakat 2 hafta olmadan nihai yerine alınması gerekir. Yani kökler yanlara açılmadan bu işin hallolması gerekiyor.
-Sıcaklık... Herkes bitkinin sıcaklığını düşünür fakat köklerin sıcaklığı benim nazarımda daha önemlidir. Yukarda dereceler 30-35 arasında gezerken, köklerin kavrulduğu gerçeğini göz ardı etmemek lazım. Saksıların bilhassa daha serin tutulması gerekir.

Grauwolf

Active Member
Kanka son 1 hafta gül gibi bakmışsın, katettikleri yol beni tatmin etti. Biraz daha sabır.

Toprağını ne kuru ne ıslak, nemli tutmaya bak. Köklerin hareketi kısıtlanmaması gerekir. Auto'ların kökleri aşırı narindir. Toprak içinde yayılmak için çok çaba sarfetmezler. Sert bir toprakta kökleri gelişemez ve hava almadığı için yer yer iflas eder.

Ayrıca ST auto zaten cüce bir genetik benim gözümde. 50 cm boyu olduğu zaman tamam diyorsun. Sen eğitim vermesen de 30-35cm olurmuş. HERŞEYE rağmen bitkilerin durumu harika. 50 gr'ın garanti. Üstü için bu haftalar çok önemli.

Gördüğüm başlıca önemli noktalar şunlar;

-Toprak seçimi... Bitki autoysa, öncelik hidrofonik sistem olmalı. Sonra coco, en kötü ihtimal light mix.
-Saksı değişimi... Tohumun atıldığı saksıda bitkinin hasat edilmesi gerekiyor. Belki yetiştirmeye ufak bir medyada başlanabilir fakat 2 hafta olmadan nihai yerine alınması gerekir. Yani kökler yanlara açılmadan bu işin hallolması gerekiyor.
-Sıcaklık... Herkes bitkinin sıcaklığını düşünür fakat köklerin sıcaklığı benim nazarımda daha önemlidir. Yukarda dereceler 30-35 arasında gezerken, köklerin kavrulduğu gerçeğini göz ardı etmemek lazım. Saksıların bilhassa daha serin tutulması gerekir.
Teşekkür ederim usta. 50 ye razıyım. Hatayaparım ölür emek masraf bosa gitmesin endiselendim. Birdaha yaz ortasi automu tovbe:oops: . Elimde kalan tohumlar ile Bir dahaki grow dediklerini aynen yapacam. Zaten kışa denk gelecek. Daha rahat olurum.

Son düzenleme:

By_Kush

Active Member
Bayağı celimsizler 40 günlük e göre. Ustalar bi bakın. Isı belirtisi dışında başka bir sorunları, müdahale edebileceğim bi sıkıntıları varmı görünüşte?
Merhaba dostum
Gübre ne veriyosun bilmiyorum ama bi güvercin şerbeti patlatırdım ben olsam bu dönemde. Bitkin stresse girmiş ve normal döneminin biraz gerisinde geliyor. Ama üzülme hasattan alacağın miktardan çok hasat alma dönemin biraz uzayacak gibi düşünüyorum.

Grauwolf

Active Member
Merhaba dostum
Gübre ne veriyosun bilmiyorum ama bi güvercin şerbeti patlatırdım ben olsam bu dönemde. Bitkin stresse girmiş ve normal döneminin biraz gerisinde geliyor. Ama üzülme hasattan alacağın miktardan çok hasat alma dönemin biraz uzayacak gibi düşünüyorum.
Yorumun icin sağol dostum İlk auto deneyimim bide yanlış zaman seçmişim. Photo gibi muamele etmiştim 20.günde bi strese girdi. Korkuyorum extra bişey yapmaya vermeye. Baştaki planım şu sıralar terasa çıkarmaktı sıcaklık düştü biraz ama yeni bir strese girerler diye gözüm yemiyor.
Elimdeki gübreler biobizz autdoor pack
18.günden beri fishmix veriyorum, 1hafta önce blom gübresi ne de başladım. Topmax a nezaman başlamalıyım ?
Dünkü verdiğim dozaj 1er litre suya 1ml+1ml fısmix ve blom. Bunların yanında güvercin şerbeti ne gerek olurmu?