Sulama ve Big Bud

Kankalar 11 Lt Bez SAKSI Var 4 Adet Blue DREAM

Saksı Başı 1 Lt Su Kullanıyorum Fakat Toprak Çabuk Kuruyor Hemen Hemen 1 Günde Veya 1.5 Günde Isı 29 30 32 Arası Değişiyor Nem 50 60

Bitkiler 35. GÜNDE

Toprak Kurudukça Sulama Yapıyoruz Ya BENİM SAKSI 1 Günde Kuruyo Hergün Sulama Yapsam Bitkiye Zarar Verirmi

Eğer Zarar Vermezse Gübre Muhabbetini Haftalık Nası Yapıcam

Big Bud Çiçeklenmeden Hasatda Kadarmı Yoksa Çiçeklenmeden İtibaren 3 Hafta Kullanıp Daha Kullanmicazmı

2MoreWeeks

Doktor
Kankacım kuruduktan sonra dilediğin kadar sula önemi yok. Bitkinin en aç olduğu dönemdesin. Gübreye abanma yeter. Haftada 2-3 kere sulasan tabloya göre hareket et derdim ama her gün suladığın için gübre miktarlarını yarı yarıya veya 1/3 oranında azaltarak ver.

Tek bilmen gereken şey bitkinin emiklemediği gübrenin toprakta kalıyor birikiyor olması. Bu birikim bitkinde ağır yara ve strese yol açabilir. Toprağında biriken tuz toprağını tamamen iflas ettirebilir. Toprağın PH dengesini bozabilir. Asidik ortamda bakterilerin de yaşayamaz.

Bilhassa köklerin yoğunlukta olduğu saksı dibindeki toprağın sağlığı çok çok önemli.

Eğer yapraklarında az da olsa yanma ve bitkinde durgunluk seziyorsan flush atarak başla.

PH perfect'li gübren varsa 1/4 oranında koy onunla flush'la. Yoksa ph'nı düzenlediğin suyla bol bol yıka.

Sentetik gübre kullanıyorsan, yetişkin bir bitkiye 3-4 haftada 1 flush atmak gerek. toprağa banyo yaptırmak gibi... temizler, düzenler. Bu işi düzenli yaparsan yararlı bakterilerin de hep canlı kalmış olur.

Big bud'ı tabloya göre kullanabilirsin, ne eksik ne fazla, her sulamada verebilirsin, dediğin gibi 2-3 hafta kullanıp bırakıyosun.

ruhnerner

Yeni üye
Ne kullanıyorsun gübre kanka? Ölçüler genelde haftalık oluyor. Mesela litreye 2 ml koy diyorsa, sen haftada 2 kez suluyorsan, her sulamada 1 ml vereceksin. Ona göre haftalığa bölünüyor sanırım. En azından el kitabı öyle yazıyor. Bol şans.

Kankacım kuruduktan sonra dilediğin kadar sula önemi yok. Bitkinin en aç olduğu dönemdesin. Gübreye abanma yeter. Haftada 2-3 kere sulasan tabloya göre hareket et derdim ama her gün suladığın için gübre miktarlarını yarı yarıya veya 1/3 oranında azaltarak ver.

Tek bilmen gereken şey bitkinin emiklemediği gübrenin toprakta kalıyor birikiyor olması. Bu birikim bitkinde ağır yara ve strese yol açabilir. Toprağında biriken tuz toprağını tamamen iflas ettirebilir. Toprağın PH dengesini bozabilir. Asidik ortamda bakterilerin de yaşayamaz.

Bilhassa köklerin yoğunlukta olduğu saksı dibindeki toprağın sağlığı çok çok önemli.

Eğer yapraklarında az da olsa yanma ve bitkinde durgunluk seziyorsan flush atarak başla.

PH perfect'li gübren varsa 1/4 oranında koy onunla flush'la. Yoksa ph'nı düzenlediğin suyla bol bol yıka.

Sentetik gübre kullanıyorsan, yetişkin bir bitkiye 3-4 haftada 1 flush atmak gerek. toprağa banyo yaptırmak gibi... temizler, düzenler. Bu işi düzenli yaparsan yararlı bakterilerin de hep canlı kalmış olur.

Big bud'ı tabloya göre kullanabilirsin, ne eksik ne fazla, her sulamada verebilirsin, dediğin gibi 2-3 hafta kullanıp bırakıyosun.
Kanka Gübreler Advanced Nutrients. Grow, mikro, bloom, Big Bud,

Saksı Bez Fakat Suyu Yedire Yedire Döküyorum Yanlardan Taşıyo Saksının Alt Kısmı Kuru Kalıyo Su Oraya Varmadan Yanlardan Tahliye Oluyo 1 Lt Su Kullanıyorum Sulama Bittiğinde Dışarı Akan Su Yarım Çay Bardağından Biraz Fazladır
Su Miktarınımı Çoğaltsam Veya Nası Bi Çözüm Bulsam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!