Seti doğru hazırlamış mıyım?

Vybz Kartel

Müptezel
Selam kankalar,

İndooru ilk kez deniyorum. Araştırdım ve bir set toparladım. Acaba seçimlerim doğru mu? Ürünleri grow kentten sipariş edeceğim. Hazır kabin kalmadığından kendim bi toparlayıverdim :)

2 veya 3 adet autoflower yetiştirmeyi planlıyorum..

- Dark Street 90x90x178
- General 400w MH
- Philips 400w HPS
- 400w Foton Balast Kit
- Ayna Reflektör
- Askı Zinciri
- Mekanik Zaman Saati
- Isı Nem Ölçer (Problu)
- 467m3 HM Karbon Filtre Set
- Nem Makinası
- 30 cm vantilatör
- Canna Terrra gübreleri
- Biobizz Light Mix

Eksikler veya değişmesini tavsiye ettiğiniz ürünler var mı kankalar?

Teşekkürler

S

silas

Guest
Her şey istediğin gibi olur umarım, hemen hemen her gün böyle bir kaç konu açılıyor. Bir yerden başla devamı gelir inşallah. İyi growlar

Selam kankalar,

İndooru ilk kez deniyorum. Araştırdım ve bir set toparladım. Acaba seçimlerim doğru mu? Ürünleri grow kentten sipariş edeceğim. Hazır kabin kalmadığından kendim bi toparlayıverdim :)

2 veya 3 adet autoflower yetiştirmeyi planlıyorum..

- Dark Street 90x90x178
- General 400w MH
- Philips 400w HPS
- 400w Foton Balast Kit
- Ayna Reflektör
- Askı Zinciri
- Mekanik Zaman Saati
- Isı Nem Ölçer (Problu)
- 467m3 HM Karbon Filtre Set
- Nem Makinası
- 30 cm vantilatör
- Canna Terrra gübreleri
- Biobizz Light Mix

Eksikler veya değişmesini tavsiye ettiğiniz ürünler var mı kankalar?

Teşekkürler
Maliyet hesapladınız mı

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka herşey doğru gözüküyor, Ama bu iş burada kalmasın başlaması zor olabiliyor ama yapınca gerçekten çok mutlu ediyor :)

Vybz Kartel

Müptezel
Kanka herşey doğru gözüküyor, Ama bu iş burada kalmasın başlaması zor olabiliyor ama yapınca gerçekten çok mutlu ediyor :)

Yok kanka, spiarişi geçmek üzereyim :) >> https://prnt.sc/ugxjmp

nem cihazı ve vantilatör ile 5,500 TL yi bulacak..

Yeri gelmişken şunu merak ediyorum. Temiz hava girişi illa ki evin dışında mı olmalı? Yoksa odadan aldığı hava yeterli oluyor mu? Hadi kirli havayı evden dışarı atacağız bir şekilde ama, ya temiz hava kanka?

Dısardan Hava Tahlıyesı Yapsan Iyı Olur Fakat Camını Acarak Da Hava Tazeleyebılırsın Odandakı Hava Tazelenırse Kabındekı Hava Da TAzelenır Bu Arada Dısarıya Ufledıgın Hava Oda Dısına Gıtmelı

Vybz Kartel

Müptezel
Set siparişimi verdim kankalar. Sabırsızlıkla bekliyorum :) Aynen konu açılışında belirttiğim ürünler. İlaveten çimlendirmek için Tohum ekim viyolu aldım vede spery solüsyon aldım

Bu tohum ekme viyolunu tavsiye eder misiniz? Tohumlarımı buraya yerleştirsem daha iyi sonuçlar alır mıyım? Yada tavsiyeniz nedir?

Komedishow

Kıdemli Üye
Siparişi geçtim yaa :( iptal de olunur, dediğini de alırım..

Aldığım tohum ekme viyolü işe yaramaz mı? Sence filizlenmeyi nasıl yapmalıyım? Aldığı biobizz toprak ile mi, yoksa aldığım tohum ekme viyolü ile mi?

Yoksa da illa Jiffy mi diyorsun :)
Kanka hemen light gübreli toprağa koyma bi 5 gün torf toprakta kalsın, jiffyde torf toprak var,ben 24 saat 1 bardak suda beklettim sonra 36 saat de 3 4 kat peçete arasına koyup nemli yapıp kilitli buz dolabı poşetinde beklettim kök 3 cm uzadı, jiffy i su dökerek şişirdim tam şişince suyunu az birşey sık çok sulu olmasın kalemle jiffy e 1.5 cm delik açtım kök aşağı bakacak şekilde koyup üzerini hafifçe kapattım,ara ara fısfıs ile nemlendirdim 5 gün içinde zaten yaprak bile açtı light mix topraga jiffynin posedini kesip saksıya koydum toprak karıştı yani kanka bu şekil yaptım

Komedishow

Kıdemli Üye
Illa jiffy değil kanka o da olur ama bilgim yok ,direk toprağa tohumu atıp patlatan var ben biraz sabirsizim garanticiyim ondan öyle yaptim

Vybz Kartel

Müptezel
Kanka hemen light gübreli toprağa koyma bi 5 gün torf toprakta kalsın, jiffyde torf toprak var,ben 24 saat 1 bardak suda beklettim sonra 36 saat de 3 4 kat peçete arasına koyup nemli yapıp kilitli buz dolabı poşetinde beklettim kök 3 cm uzadı, jiffy i su dökerek şişirdim tam şişince suyunu az birşey sık çok sulu olmasın kalemle jiffy e 1.5 cm delik açtım kök aşağı bakacak şekilde koyup üzerini hafifçe kapattım,ara ara fısfıs ile nemlendirdim 5 gün içinde zaten yaprak bile açtı light mix topraga jiffynin posedini kesip saksıya koydum toprak karıştı yani kanka bu şekil yaptım
Çok sağol kanka bilgi için....

Vybz Kartel

Müptezel
Ya kankalar. Kafama saksı olayı takıldı.

Bez saksı aldım 27 lt. ama, acaba büyük mü oldu? Bez saksıda yapmak mantıklı mı yoksa öneriniz nedir?

90*90*180 kabinde 2 veya 4 adet düşünüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********