Sararma ve beneklenme sorunu

merttarm

Yeni üye
Outdoor bakiyorum bitkiye fakat yeni olusan yapraklarda bir sure sonra nokta seklinde sari benekler cikiyor henuz gubre kullanmadim kullanirsam duzelir mi ve tum yapraklarinda degil ozellikle alt kisimdaki yapraklarda daha yogun

Son düzenleme:

Blueberry

Stay High
Outdoor ise büyük ihtimal mantar,küf veya kırmızı örümcek sorunu olabilir. Neem oil (tesbih ağacı yağı) Kullanmanı öneririm.
Resim de atarsan bize ve kendine daha da yardımcı olabilirsin.

Blueberry

Stay High
Dediğim gibi yap neem oil(tesbih ağacı yağı) satın al. 1 litre suya 20ml tesbih ağacı yağı koy iyice çalkala ama yağ ağır madde olduğu için suyla zor karışıyor çok iyi çalkalaman lazım. sonra fısfıs ile (boş temiz cam sil şişesi olabilir) bitkilerin her yaprağına sık. haftada 1 kere uygulayabilirsin.
Not: Bitki Sömeklenmeye girince uygulamayı keseceksin. tesbih ağacı yağı nın kokusu ağır olduğu için sömeklerin tadını kokusunu bozar.

merttarm

Yeni üye
Dediğim gibi yap neem oil(tesbih ağacı yağı) satın al. 1 litre suya 20ml tesbih ağacı yağı koy iyice çalkala ama yağ ağır madde olduğu için suyla zor karışıyor çok iyi çalkalaman lazım. sonra fısfıs ile (boş temiz cam sil şişesi olabilir) bitkilerin her yaprağına sık. haftada 1 kere uygulayabilirsin.
Not: Bitki Sömeklenmeye girince uygulamayı keseceksin. tesbih ağacı yağı nın kokusu ağır olduğu için sömeklerin tadını kokusunu bozar.
Teşekkür ederim hocam ben bir kac gun icinde someklendirmeye geçmeyi dusunuyorum bir sorun olur mu bu noktalar yada noktalar gecince mi someklendireyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!