Patlattığım Tohumu Direkt 18lt Saksıya Alabilr Miyim?

turuncuyorgan

Yeni üye
Kankalar merhaba bu hafta slh ile ilk growa başlıyorum. Size sorum şu, tohumu ıslak peçetede patlattıktan sonra direkt büyüteceğim saksıya alsam olmaz mı? Çoğu arkadaş önce karton bardak vs tarzı şeylerde filizlendirmiş, sonra 3-5 ltlik saksıya alıp en son büyük saksısına almış. Bu şekilde yapmam şart mı? Birisi detaylı bir şekilde ilk 2 hafta tohumuma nasıl bakmam gerektiğini anlatırsa süper olur çünkü tek bir tohumum var ve başka tohum alacak param yok. Sağolun şimdiden

szrlkrsii

Müptezel
kanka istediğin yerde başlat sana kalmış, direkt işi bitireceğin saksıya güzelce yerleştir büyüme evresindeyken üzerine bir pet kapat.

Şişeyi yarısından kes delik aç bir kaç tane yeterli

Öncelikle hayırlı olsun o senin bileceğin iş ona sen karar vericeksin sürekli saksı değiştirmek iyi birşey değil sigara ne kadar kök yaparsa okadar güçlü olur o yüzden ben olsam direk ekerim tekrar tekrar bitkiyi strese sokmaya gerek yok

turuncuyorgan

Yeni üye
Öncelikle hayırlı olsun o senin bileceğin iş ona sen karar vericeksin sürekli saksı değiştirmek iyi birşey değil sigara ne kadar kök yaparsa okadar güçlü olur o yüzden ben olsam direk ekerim tekrar tekrar bitkiyi strese sokmaya gerek yok
Ben de öyle düşünüyorum ama forumdaki çoğu arkadaş bakıyorum sıra sıra büyütüyor saksıyı, danışayım dedim o yüzden

Ben de öyle düşünüyorum ama forumdaki çoğu arkadaş bakıyorum sıra sıra büyütüyor saksıyı, danışayım dedim o yüzden
Ya arkadaşlar çok tohum ekiyor sen 2 tohum ekeceksin sıkıntı olmaz zaten bardak olayı kişiye kal ol bişey kimisi direk toprakta patlatıyor öyle daha iyi oluyo daha iyi kök yapıyo diyenler var

S

silas

Guest
Filizlendikten sonra 18 lt saksıy alman daha iyi. Bitki her saksı değişiminde stres yaşar, hasadın süresi uzar. En başta büyük saksıya ekim yapmak en doğru yol.

Patlattıktan Sonra Kullanacagın Saksıyı Degısmemek En Mantıklısı Bana Gore Nerede Yetıstıreceksen Oraya Ek Buyusun ...

M

MalrukLord

Guest
Direk büyük saksıda başlayacaksan bebeklik döneminde suyu şırıngayla vermen gerektiğini hatırlatayım. 10-12 ml falan etrafına usulca serperek. Sakın ola tüm saksıyı ıslatarak sulama gelişmez kökler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • İstanbul İstanbul:
    * ***** **
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ******* ***** *** *** ********* * ***** * ****** **** ** ******* *** ***** * *** ****** *******
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ********** ** ***** *** ********* ** ***** *** ****** *** ** ********* ********* ****** ******
    ***** ** ***** ********* ******* ***** ***** ***** ******* *** hahahaha** ********
    ** ***** *** ** ***** *** *** ***** ** **** ***** **** ********* *** ** *** **** **** *****
    +1
    ** **** ******** ***** ** ***** ** ***** ********* ******* ***** ***** ***** ******* *** hahahaha** ********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +2
    +1
    *** **** ******** ***** ******** ********** **** **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    *** **** ***** ******* ***** ** *** ****** *** ** ********* * *** **** ******** ***** ******** ********** **** **
    ***** hahahaha* ****** ****** ****** *******
    **** ***** *** ***** *** ***** ******** ********* ********** ** ****** *** ***** ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ******* ******* ***** ********* **** **** ******** *** **** ******** ***** ******** ********** **** **
    *** ** ***** **** * *** ******** **** ***** ******* ******* ***** ********* **** **** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ****** ** ****** *** ****** ***** *** ***** *** ***** ******** ********* **
    İstanbul İstanbul: ********* ****** ** ****** *** ****** ***** *** ***** *** ***** ******** ********* **