OG Reis Heeelp! (Isı stresi gibi ama değil de)

wallthe

Yeni üye
Açıkcası forumu baya taradım ettim, benzer konuları inceledim ama etraflıca bi bilgi bulamadım. Bildiğimiz ısı stresindeki gibi yapraklarda kıvrılma yok ama büyüme net bi şekilde durdu (son 1-1.5 haftadır). ısı genelde 28-30 arası ama nadiren 34.35'leri de gördü. Püsküller inceden kahverengileşmeye başladı ne yazıkki :/ 
bloom'un 3 haftasına girdi bu arada napıcam bilemiyorum. 
Elimde AN micro grow bloom set - b52 - bud candy - cal-mag x - biobizz leaf coat var bu arada 
https://imgur.com/Zt9Vkig
https://imgur.com/sdVuAzQ

köfteci

Yeni üye
pistillere göre değil trikomlara göre gideceksin kanka pistiller çoğu sebepten dolayı renk değiştirebiliyor en garanti hasat metodu trikomları gözlemek. 34 35 derecelere çıkmasını engellemen lazım bu evrede kanka

Justpide

Yeni üye
Kanka sen de biliyorsun ki isi sorunun var, en azindan üst sinirda diyebiliriz. Isi sorunu ve ph sorunu cokca basimiza geliyor ne yazik ki. Isi sorunun ile buzlu kova gibi birkac yontemden yararlanarak basa cikabilirsin.

wallthe

Yeni üye
ya klima aldım aslında ama yarak kurek calısıyor ya ısı cok dusuyor, ya da sogutmuyor ve cok artıyor ısı. evde olmadıgım ıcın de cok kontrol edemıyorum. yanı şimdilik en iyi çözum ısıyı dusurmek ve beklemek mı? biraz kendini toplasın diye l/1ml b52 veriyorum, alt yapraklarda sararma oluyor o yuzden de litreye l/1ml calmag veriyorum ph sıkıntılıydı dandik ph ölçer almışız, sonradan duzelttim  son donem 6.-6,7'lerde bu uygulamalarda yanlısım var mı? devam edeyim mi başka tavsiyeleriniz olur mu=? cevaplarınız için çok teşekkürler.
bitki photo bu arada

wallthe

Yeni üye
Bu arada ısıyı 27'ye çektim ama herhangibir fark yok. Son 2 haftadır büyüme resmen durmus durumda. ph seviyem ideal. yapraklarda sıcaklık stresindeki gibi kıvrılma da yok. Sorun ne olabilir?

Cvp: OG Reis Heeelp! (Isı stresi gibi ama değil de)

wallthe' Alıntı:
Bu arada ısıyı 27'ye çektim ama herhangibir fark yok. Son 2 haftadır büyüme resmen durmus durumda. ph seviyem ideal. yapraklarda sıcaklık stresindeki gibi kıvrılma da yok. Sorun ne olabilir?

sıcaklıgı nasıl düşürdün

köfteci

Yeni üye
Cvp: OG Reis Heeelp! (Isı stresi gibi ama değil de)

wallthe' Alıntı:

bitkinde bir problem yok fotograflarda mutlu görünüyor renk değiştiren pistiller tekrar beyaza dönmez çiçeklenme döneminde belli dir süre sonra büyüme durur zaten bundan sonra işin biraz sabır kanka

Zaaa

Yeni üye
bitkin güzel gözüküyor hiç bi sorunu yok. yaprak uçlarındki kıvrımlar ışığın yakınlığından kaynklanıyor

canniko

Üye
Benim 6 çorbacı çok güzel büyüdü, koklendi, çiçeğe girdi. Sonrasinda 4u saksidayken kurudu. Pistiller kahverengilesti ama trikomlara bakamadim, mikroskop daha ulaşmadı. Ama daha çok erkendi. Ve sonuç olarak onların ne kokusu, ne kafası var. Madımak gibi yabani kurutulmuş ot kokusu bar sadece. Sıcaklık çok yüksekti bende de. 35in üstüne çıkıyordu genellikle. Ben de kalan 2 tane sativa, kuruyanlar indika diye düşündüm. İndikalarin ısı dayanımları daha düşük diye.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • Z ZzındıK:
  • İ İbo Dayı:
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ********** ******* ******** **** *** ***** *** **** ******** ***** **** ** **** ***** ****** ***** ***** hahahaha*** ***** hahahaha***** ********* **** *** ***** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* hahahaha ******** **** **** ***** hahahaha*** ******* ***** ****** ******* hahahaha **** ******* ***** hahahaha*** hahahaha******* ********** ******* ******** **** *** ***** *** **** ******** ***** **** ** **** ***** ****** ***** ***** hahahaha*** ***** hahahaha***** ********* **** *** ***** ***
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ***** ****** ***** ******* *****
  • K Kblaybrn:
    **** ** ***** ******** hahahaha**** **** ***** ****** ******* ********* ***** ** hahahaha**** ********* ******** ******* ***** ********** ***** ********* ******** ***** ** ********* *******
  • bandaleros bandaleros:
  • K Kblaybrn:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • K Kblaybrn:
  • K Kblaybrn:
    ***** **** ***** hahahaha* *******
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • Bomberx Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
  • Bomberx Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
  • Bomberx Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: **** **** ****** ***** ***** ****** ****** ********* ******** ******