Oda kurulumu

hatayspor55

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba herkese kolay gelsin 4 veya 5 auto bitki yetiştirmek istiyorum gözüme Grow kabin böyle bir kabin sistemi kestirdim bu sisteme ilave karbonfiltre ve ışıklandırma eklenecek bu kabinde auto 4/5 bitki sığar mı ? Yada 3 feminzed bitki daha mı mantıklı olur ? Bu sisteme hangi ışıklandırmayı önerirsiniz ? Karbonfiltre içinde bir öneri de bulunabilir misiniz ? Sistemin başka bir eksiği varsa söylerseniz sevinirim. ( sistemi ucuz buldum kendim elimle toplasam bu paraya zor toplar gibiyim )​
Bol hasatlar cevap ve önerilerinizi bekliyorum

kronos

Üye
kanka sadece çadırlı olan seçeneği seçip kendin toplarsan daha kaliteli ve ucuza gelir.

-bpm meter
-nem makinesi
-çıkış fanı
-toprak ( light mix öneriyoruz başlangıç için )
-gübre ( başlangıç için organik biobizz öneriyoruz bunda da )
-vantilatör gerekiyor ek olarak.

onun dışında çadırın alanı gayet yeterli düşündüğün bitki sayısı için ve ışıklandırma olarakta 480w quantum board öneririm.
karbonfiltre için de aldığın çadırın m3'üne göre bir karbonfiltre alırsın, zaten internetten satan 3 site var 3ünden en ucuzunu al derim.

m3 hesabı için de https://www.tohumsuz.com/threads/havalandırma-hesabı-cevapladık.3204/ konusundan yardım alabilirsin.

Son düzenleme:

hatayspor55

Yeni üye
kanka sadece çadırlı olan seçeneği seçip kendin toplarsan daha kaliteli ve ucuza gelir.

-bpm meter
-nem makinesi
-çıkış fanı
-toprak ( light mix öneriyoruz başlangıç için )
-gübre ( başlangıç için organik biobizz öneriyoruz bunda da )
-vantilatör gerekiyor ek olarak.

onun dışında çadırın alanı gayet yeterli düşündüğün bitki sayısı için ve ışıklandırma olarakta 480w quantum board öneririm.
karbonfiltre için de aldığın çadırın m3'üne göre bir karbonfiltre alırsın, zaten internetten satan 3 site var 3ünden en ucuzunu al derim.

m3 hesabı için de https://www.tohumsuz.com/threads/havalandırma-hesabı-cevapladık.3204/ konusundan yardım alabilirsin.

Teşekkür ederim aydınlatma 600W düşünüyordum birde vantilatör var ekipmanın içinde yetersiz mi ? başka hazır sistemlere de baktım en ideal olanı bu olduğu için ayrı ayrı toplamak yerine bir kere de almak daha mantıklı geldi peki feminzed tohum mu auto mu daha mantıklı ? Karbonfiltre 450m3 almam yeterli olacaktır sanırım bpm meter nedir acaba onu bulamadım hiç bir yerde , karbonfiltre koku için %100 çözüm sağlıyor mu ? Birde 600W için önerebileceğiniz bir aydınlatma var mı link olarak verebilirseniz çok mutlu olurum teşekkürler tekrardan

kronos

Üye
Teşekkür ederim aydınlatma 600W düşünüyordum birde vantilatör var ekipmanın içinde yetersiz mi ? başka hazır sistemlere de baktım en ideal olanı bu olduğu için ayrı ayrı toplamak yerine bir kere de almak daha mantıklı geldi peki feminzed tohum mu auto mu daha mantıklı ? Karbonfiltre 450m3 almam yeterli olacaktır sanırım bpm meter nedir acaba onu bulamadım hiç bir yerde , karbonfiltre koku için %100 çözüm sağlıyor mu ? Birde 600W için önerebileceğiniz bir aydınlatma var mı link olarak verebilirseniz çok mutlu olurum teşekkürler tekrardan

-kanka kafam güzeldi bpm yazmışım müzikle uğraşıyodum da :D ppm olacak o.
-vantilatör çok yetersiz kanka arkadaşımda var o vantilatörden tırt baya.
-600w hps düşünüyorsan olabilir yeterlidir ama ısı sorunu yaratabilir onun için cooltube v.s filan gerekebilir yaz aylarında,
o yüzden ben led öneriyorum lede pahalı diyolar fakat hps ampülle neredeyse aynı fiyata geliyor balastı, mh ampülü hps ampülü,
cooltubesi v.s o yüzden 480w quantum board önerdim yeni nesil chip kullanılıyor ve 1500-2000w değerinde ışık sağlıyor sana.
yaklaşık 3500 tl civarına geliyor türkiyeye alibabadan kanka
- auto mu photo mu sen karar ver istersen ikisinin arasındaki farkı kısaca anlattığım post var
https://www.tohumsuz.com/threads/auto-ve-photo-arasındaki-farklar.9264/post-67649 burdan bakarak karar verebilirsin.
ama bana soruyorsan 2 auto 2 photo yapman başta autolardan ( tabi strese sokmayıp geciktirmezsen ) erken hasat almak seni
sevindirecektir. hasatı aldıktan sonra da photoları sömeklenmeye sokarsın oldu bitti.
-karbon filtre de kesin olarak çözer koku sorununu kanka miss gibi kokar etraf

muptinho

Üye
Kardeşim benimde ilk growum 5-6 bitki yapmayı planlıyorum ve led olarak viparspectra 600 w düşünüyorum. Forumda çok araştırdım ama led konusu net bi fikir edinemedim. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi kankalar ?

hatayspor55

Yeni üye
Kardeşim benimde ilk growum 5-6 bitki yapmayı planlıyorum ve led olarak viparspectra 600 w düşünüyorum. Forumda çok araştırdım ama led konusu net bi fikir edinemedim. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi kankalar ?
5&6 bitkiye 600W yeteceğini zannetmiyorum 1000W bakmalısın bence , bende ışığa karar veremedim

2MoreWeeks

Doktor
Kanka çadırın 4 bitki için çok uygun. Hepsini Auto yapayım dersen 6 adet auto yetiştirebilirsin.

ilk kez grow yapacaksan erken ve banko hasat alman çok önemli. O yüzden indica ağırlıklı 1 ya da 2 auto tohum kesinlikle olmalı. Toplam 4 bitki olacak şekilde, 1 auto seçersen, 3 photo seçebilirsin. 2 auto 2 photo da bakabilirsin.

İlk tecrüben olacağı için, bir kaç yanlış yapman olası. o yüzden ilk growlarda çadırın dışına taşacak bitkiler görmek zor :) o yüzden, 6 bitkiye kadar rahat rahat bakarsın.

CubeHaze

Üye
Kanka çadırın 4 bitki için çok uygun. Hepsini Auto yapayım dersen 6 adet auto yetiştirebilirsin.

ilk kez grow yapacaksan erken ve banko hasat alman çok önemli. O yüzden indica ağırlıklı 1 ya da 2 auto tohum kesinlikle olmalı. Toplam 4 bitki olacak şekilde, 1 auto seçersen, 3 photo seçebilirsin. 2 auto 2 photo da bakabilirsin.

İlk tecrüben olacağı için, bir kaç yanlış yapman olası. o yüzden ilk growlarda çadırın dışına taşacak bitkiler görmek zor :) o yüzden, 6 bitkiye kadar rahat rahat bakarsın.
Auto ile photo aynı cadırda belki zorluk cıkartabilir. Auto ışığı sever yaklaşık 70-90 gün ortalama dersek o sürede hep 18/6 20/4 yada 24/0 ışık vermesi lazım. Photolar çiçeğe sokunca 12 saat ışık vermek zorunda. İleride sıkıntı yaratabilir bence..

2MoreWeeks

Doktor
Sıkıntı olacak bir durum yok. Auto bulunduğu ortama sıkıntı çıkartmaz. Kenarda ne verirsen yer. Kaldı ki birlikte başlarsan, auto'nun hasatı bittiğinde dahi photo bitki tam yetişkin hale gelmiş olamaz. Maksimum 3 ayda auto'nun hasatı bitince, ister hemen ister haftalar sonra alırsın photo'ları 12/12'ye.

Auto'dan aldığın hasat kül olup bittiği anda, yüklüce bi hasat daha gelir 5-6 aylık photo'larından.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ***** hahahaha ********* ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ****** *** ***** ******* **** *** hahahaha ****** ***** ******* ****** ***** hahahaha**
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ********** ****** ***** ******* ***** hahahaha ********* ******** ****** ********
  • A ax-b:
    hahahaha ***** ****** ***** hahahaha* ********* ***** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha***** *** *** **** ****** *** ********* ******* ****** ********** ***** ********** ***** **** * ********** ******* ********* ***** **** ******** ***** ******* *****
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ***** ***** ****** ****** hahahahahahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ******* *** hahahaha* **** **** **** **** * ****** ****** ******** *** ****** ******* ********* ******* **** *** ******* ****** **
  • A ax-b:
    ****** ****** ***** ******** * ********* **** ******* ********* ******** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ***** *** ***** ****** ********** ** ***** hahahaha ***** ***** ****** ****** hahahahahahahaha***
  • A ax-b:
    **** ** ********* ******* ******* **** hahahaha * *** ***** ****** ****** ***** *** ****** ***
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
    ******* hahahaha** ******** ******
  • A ax-b:
    *** hahahaha* *** * **** ********* hahahaha** ***** hahahaha** ******* *** hahahaha* **** **** **** **** * ****** ****** ******** *** ****** ******* ********* ******* **** *** ******* ****** **
  • kokokoco kokokoco:
  • bandaleros bandaleros:
    **** *** hahahaha* *** * **** ********* hahahaha** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • Bomberx Bomberx:
  • A ax-b:
    **** ****** ****** **** ******* * ****** ********* ******* hahahaha***
  • A ax-b:
    *** **** ***** **** **
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • F Flair:
    ********** **** ***** ********* ****** ***** ***** *** **** ** ****** ** ** ******** ** ** ******** ****** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** **** ***** ** ***** ***** *** **** ******* ****** ********** **** ***** ********* ****** ***** ***** *** **** ** ****** ** ** ******** ** ** ******** ****** ***** hahahaha*
    Night owl Night owl: ***** ******** **** ***** ** ***** ***** *** **** ******* ****** ********** **** ***** *********...