Nemi stabilde tutmak

Hz.Niko

Yeni üye
Yaşadığımız bölgede nem üst seviyelerde nemi stabiş tutmak icin nasıl bir yol izlemeliyim twinport 4.5 amper iklim kontrol cihazı var fanları buna baglıyoruz hızlarını ona göre ayarlıyor sıcaklık icin ama nem icin sadece ısıklar kapandıgında calısıyor. Nemi gündüzde stabil tutmam icin önerilerinizi bekliyorum yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim

Relaxx

Üye
Kanka benim böyle bir sorunum olmadı ama forumda daha tecrübeli growerlar var yardımcı olurlar bir de sen diper konulara bak illa açan vardır böyle bir komu

S

silas

Guest
Neminde sabit kalması için gündüzleride sık aralıklarla egzos fanının çalışması gerekir. Bunun içinde ince hesap gerekir, yani egzos fanının gücü (m3/saat), yetiştirme mekanının hacmi, elindeki egzos fanının kabindeki havayı kaç dakikada devir daim yaptığını hesaplayacaksın. Çoğu kişi bununla uğraşmayıp nemin en üst seviyeye çıktığı yaz aylarda fanı orta hızda rpm de hiç kapatmadan çalıştırıyor. Bu şekilde fan hızını ayarlarak nemi ölç, bol hasatlar.

yakında kendi konumu açaçağım. ancak burdan bir iki bilgi vereyim 1x1x2 lik kabinde HPS ışık kullanıyorum.
1 adet mobil klimayı çıkışını fil hortumu gibi DIY yöntemle hava girişine bağladım. Üstündeki ortam ısı sensörünü paralel yapıp kabine yerleştirdim. sabit 22-24 derece ışık açık ve kapalıyken alabiliyorum.Nemide woolbex nem cihazı aldım otomatik nem sensörlü.( bunun biraz kalibre için uğraşılması gerek 70 e ayarlayınca 55 e sabitliyor gibi). ben bu yöntemle sürekli sabit değerler yakalayabildim ki dışarısı gündüz 30 derece hala.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B Bomberx:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Deex Deex:
  • Deex Deex:
    ***** ********** dready*
  • B Bomberx:
    dreadydready
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
    ** ****** dready ********* ***** **
  • Y Yeşil99:
    ******** ******** ****** ******* ******* ****** ***** * ** ********* ****** * ** **** ******* ** ********* ** ****** ********** ***** ******** ********** ********* ** dready ****** *** ********* ******** **** *** ***
  • Y Yeşil99:
    dready**********
  • centerofattention centerofattention:
    ***** ******* ** ****** **
    +1
  • centerofattention centerofattention:
    ** dready* ******** ****** ******** *** ****** **** ********* dreadydready*****
  • A ax-b:
    ** **** **** ******* ***** dready** ********* **** *** dreadydready**
  • A ax-b:
    ******** ********** ****** dready* ********** * **** ******** ****** ***********
  • A ax-b:
    ********* ***** ** **
  • Night owl Night owl:
  • zero00 zero00:
    **
  • A ax-b:
    **
  • Night owl Night owl:
    **** ********* ******* ******* ****** ** ****** ******* ***** ****** **** ***** ** **** **** ******* ***** dready** ********* **** *** ****
    +1
  • A ax-b:
    **** ********* dready*** ****** ****
  • A ax-b:
    **** **** dready ********** ** ********** *******
  • zero00 zero00:
    *** ********* ********** dready **** ********** ******** ********* ****** **** **** dready ********** ** ********** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** ********** ******** ****** ** ** ******* ******** ****** ** ** ****** *** ***** ****** * ** *********** **** ** **** **** ******* ***** dready** ********* **** *** ****
    Night owl Night owl: ****** ********** ******** ****** ** ** ******* ******** ****** ** ** ****** *** ***** ****** *...