Mantar Spawn ve Bulk Gubre tarifi malzemeleri

dmt25

Üye
Kanklar Turkiyede bende yeni grow baslamaya dusunuyorum mantar habire duzenli ciksin yiyelim istiyorum. Simdi ben spawn icin ve substrate icin tarif bakiyorum Turkiyede elde edilebilincek. Tecrubeli ve yapan arkadaslar nerden ne aldiklarini ve nasil hazirladiklarini kabadan ustunden gecebilirse tum forum yesillenmis oluruz

otuzbirciadam

Yeni üye
bulk yapmak istiyorsan eger :
-Coco peat 650gr
-vermikulit 1,5litre
- 3 litre kaynamis su
Bunlari bir boya kutusunda karistirip yaklasik 1 gun bekliyosun kanka. Substrate’in field capacity’e ulasmasi lazim. Peki nedir bu field capacity ? Kabaca toparigin tasiyabildigi maksimum su miktaru diyebiliriz. Islemleri hallettikten sonra karisimi eline aldiginda hic su akmamali fakat siktigin zaman 5-6 damla gelmeli. Verdigim tarif tam field capacity icin uyarlandi.

Eger BRF cake yapmak istiyorsan:
-esmer bugday unu
-vermikulit
-su

bu kadar basit dostum,kolay gelsin.

hightechlowlife

Yeni üye
bulk yapmak istiyorsan eger :
-Coco peat 650gr
-vermikulit 1,5litre
- 3 litre kaynamis su
Bunlari bir boya kutusunda karistirip yaklasik 1 gun bekliyosun kanka. Substrate’in field capacity’e ulasmasi lazim. Peki nedir bu field capacity ? Kabaca toparigin tasiyabildigi maksimum su miktaru diyebiliriz. Islemleri hallettikten sonra karisimi eline aldiginda hic su akmamali fakat siktigin zaman 5-6 damla gelmeli. Verdigim tarif tam field capacity icin uyarlandi.

Eger BRF cake yapmak istiyorsan:
-esmer bugday unu
-vermikulit
-su

bu kadar basit dostum,kolay gelsin.
sterilize etmezsen kuflenme olur en iyisi 1 bar degerinde bir duduklu tencere alip icide kavanozlarla buhar banyosuna tutman, yada pastorize etmen gerek

-edit-

yeni bir konu açtım substrate anlatımı, başka sorular varsa yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • O Omnibuw:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** ******** ****** hahahaha** ****** ******** ********* ********
  • O Omnibuw:
    **** ***** **** *** ****** ***** ******** * hahahaha** ********** ***** ******** ********
  • I imerkush:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ** hahahaha ********** *** ****** ****
  • O Omnibuw:
    ******* ** hahahaha ********** **********
  • İstanbul İstanbul:
  • I imerkush:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ********* ***** hahahaha ****** **********
  • I imerkush:
  • İstanbul İstanbul:
    **** *** ***** ***** ******** ***** ****** ***** **** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha *** ***
  • K kujo07:
    ****** ** hahahaha ** ***** ******** ***** hahahaha*
    ***** *** ** ********* ********* ******* **** ******* ******** ****** ******* ********* **** *** ***** ***** ******** ***** ****** ***** **** *****
  • K kujo07:
    ***** hahahaha**
  • O Omnibuw:
    **** *** ***** ***** ******** ***** ****** ***** **** ********* **** ******* ****** ********** ******** ********** **** *** hahahaha*** ********* ** hahahaha* ******* **** ********* ********
    hahahaha ** ******* ****** ******** ** ***** ****** ** hahahaha ** ***** ******** ***** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    ****** hahahaha*** ********* *** ** ********* ********* ******* **** ******* ******** ****** ******* *********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ** ***** ********* ******** hahahaha*** ****
  • K kujo07:
    ********** ****** hahahaha****** *** ***** ***
  • İstanbul İstanbul:
    ** ****** ********* ** ***** ********* **
    İstanbul İstanbul: ** ****** ********* ** ***** ********* **