Mükemmel Truffle !

Rollix

Administrator
Malzemeler

• 400 gram sütlü çikolata (Tercihen Ülker)
  • 150 ml krema
  • 1 çay kaşığı vanilya esansı
  • 50 gr çekilmiş dondurma külahı
  • 75 gr kavrulmuş çekilmiş fındık
  • 15-20 tane kavrulmuş bütün fındık

150 ml Kremayı kaynayana kadar ısıtın. O kaynarken çikolataları bir kabın içine kır ve kaynamış olan kremayı çikolatanın içine dökün ve iyice karıştırın.

İçine çay kaşığı vanilya esansını dökün. Daha sonra bu karışımın içine robottan geçirilmiş fındıkları dökün ve karıştır.

Kabın üstünü streç filmle kapatın ve 40-45 dakika buzdolabında bekletin.

Daha sonra donmuş çikolatayı kaşıkla ince ince dondurma gibi alın ve içine 1 tane kabuğu soyulmuş fındık koyun ve etrafını kapatıp top haline gelene kadar elinizde yuvarlayın. Yuvarlarken çikolata biraz eriyeceği için eliniz baya çikolata olacak ama buna değecek emin olun.  Sonra topları parçalanmış dondurma külahlarına batırın ve 200gr benmari usulü erimiş çikolataya batırın ve tel gibi bir şeyin üstünde fazla çikolatayı akıtın ve ardından dolapta 10 dk bekletin. On numara ve yerken boşalacağınız bir çikolata elde etmiş oldunuz. Afiyet olsun
;)

rMaX0N.jpg

7gpWBW.jpg

Kaynak Forum Uyemiz : COBAN

Coban

Üye
Cvp: Mükemmel Truffle !

Beng-ü Bade' Alıntı:
Bunun içine ot koyulur mu ?  :)

Dostum koymaya koyarsın ama cigaranın yenme halinde kafa yapması için belirli bir sıcaklıkta ısıtılması ve içindeki THCA'ların THC'ye dönüşmesi gerekir. Ben bu tarifi yaparken içine koymadım ancak sen cigarayı uygun şartlarda ısıtıp malzemelerin içine koyarsan olur tabii ki. Şurtdaki Nutellalı Esrarlı Petibör tarifimi incelersen orda nasıl esrarı ısıttığımı yazdım.

Beng-ü Bade

Yeni üye

Coban' Alıntı:
Beng-ü Bade' Alıntı:
Bunun içine ot koyulur mu ?  :)

Dostum koymaya koyarsın ama cigaranın yenme halinde kafa yapması için belirli bir sıcaklıkta ısıtılması ve içindeki THCA'ların THC'ye dönüşmesi gerekir. Ben bu tarifi yaparken içine koymadım ancak sen cigarayı uygun şartlarda ısıtıp malzemelerin içine koyarsan olur tabii ki. Şurtdaki Nutellalı Esrarlı Petibör tarifimi incelersen orda nasıl esrarı ısıttığımı yazdım.

Bi deneyeceğim senin bisküvili tarifini. Teşekkür ederim

kayseria

Yeni üye

Dostum koymaya koyarsın ama cigaranın yenme halinde kafa yapması için belirli bir sıcaklıkta ısıtılması ve içindeki THCA'ların THC'ye dönüşmesi gerekir. Ben bu tarifi yaparken içine koymadım ancak sen cigarayı uygun şartlarda ısıtıp malzemelerin içine koyarsan olur tabii ki. Şurtdaki Nutellalı Esrarlı Petibör tarifimi incelersen orda nasıl esrarı ısıttığımı yazdım.
Üstat yiyerek tüketmekte sıkıntı olurmu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    ****** ***** * ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** ** **** *** hahahaha *****
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** **** *** ******** *** **
    +1
  • N nicozaniolo:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** ******** ******* ****** *** ** **** hahahaha **** **** * ***** ******
  • N nicozaniolo:
    +1
  • A ax-b:
  • N nicozaniolo:
    ** **** ***** ******* *** ******** ** ***** ******** hahahaha** ****** ***** ****
  • N nicozaniolo:
    **** ** ******* ***** ******* ********** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ****** hahahaha ********
  • N nicozaniolo:
  • N nicozaniolo:
    **** ***** ***** hahahaha* ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******* hahahaha* *** **** ****** ****** ***
  • A ax-b:
  • zero00 zero00:
    **** ***** ** ******* hahahaha* * **** ***** ********** ********** ****** **** *** ******** *** **
  • N nicozaniolo:
    ********* *** ******* ******** ********* ***** ***** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
  • N nicozaniolo:
    ***** ********** ******* ***** ******* hahahaha** ***** **** ******* *******
  • zero00 zero00:
    ** ** *** **** hahahaha***
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******* *** ****** hahahaha *** ** ******** ********* *******
  • N nicozaniolo:
  • N nicozaniolo:
  • C CannehazeCabbar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
    C CannehazeCabbar: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha