Kuş Yemi Macerası

Arkadaşlar ben hiç çorbacı tohumu yada sponsordan almadım. Yıllardır petshoptan aldığım kendir isminde kenevir tohumunu özenle seçip içinden iyilerini hep diktim.
Geneli dışı çıkıyordu benim hep. Ve indica çıkıyordu. Geçen sefer ektiğim de öyle bi kafa yaşatmıştı ki bonzda o kafayı yaşamadım ben. Bu kuş yemi dediklerimiZ yerli tohum oluyor.
şuan okurken eridim resmen içime su serptin, evet çok mantıklı, bunlar yerli cinslerdir, ki zaten kilosu 10lira.olan tohumu tek tek dişi erkek diye ayıramazlar zaten heralde, elbet dişide vardır erkekte, ektim outdoor olarak insallah güzel birşey olur, olmasada problem yok

Bar

Kıdemli Üye
şuan okurken eridim resmen içime su serptin, evet çok mantıklı, bunlar yerli cinslerdir, ki zaten kilosu 10lira.olan tohumu tek tek dişi erkek diye ayıramazlar zaten heralde, elbet dişide vardır erkekte, ektim outdoor olarak insallah güzel birşey olur, olmasada problem yok
Hiç sıkıntı etme erkek çıkar diye biraz fazla ekersin 5,6 tane illa ki dışı çıkar diye tahmin ediyorum

psychein

Üye
Arkadaşlar ben hiç çorbacı tohumu yada sponsordan almadım. Yıllardır petshoptan aldığım kendir isminde kenevir tohumunu özenle seçip içinden iyilerini hep diktim.
Geneli dışı çıkıyordu benim hep. Ve indica çıkıyordu. Geçen sefer ektiğim de öyle bi kafa yaşatmıştı ki bonzda o kafayı yaşamadım ben. Bu kuş yemi dediklerimiZ yerli tohum oluyor.
Aga sana birkaç sorum olacak. Ben daha önce hiç grow yapmadım. Dün aktardan çiğ ve taze yeni hasat tohum aldım. birkaçını suya diğer birkaç tohumu da peçete ile ıslattım. az önce baktım daha patlamamışlar. Kaç gün sürüyor patlamaları ? Ayrıca sen hangi yöntemle çimlendiriyorsun tohumları ? Ve son sorum tohumu neyine göre seçiyorsun ? Ben şahsen büyük ve damarlı gibi görünen tohumları seçtim.

Bar

Kıdemli Üye
Aga sana birkaç sorum olacak. Ben daha önce hiç grow yapmadım. Dün aktardan çiğ ve taze yeni hasat tohum aldım. birkaçını suya diğer birkaç tohumu da peçete ile ıslattım. az önce baktım daha patlamamışlar. Kaç gün sürüyor patlamaları ? Ayrıca sen hangi yöntemle çimlendiriyorsun tohumları ? Ve son sorum tohumu neyine göre seçiyorsun ? Ben şahsen büyük ve damarlı gibi görünen tohumları seçtim.
Ben direk iki tane çay tabağı arasına damarlı büyükleri peçete içine yerleştiriyorum. Bı tane peçete tabağa yerleştirip tohumlari koyuyorum islatiyirum hafif. üstüne bı peçete daha koyup tekrar hafif islatiyorum koyuyorum sonra bı çay tabağı daha koyup kapatıyorum üstünü ve sonra karanlıkta bekletiyorum. Arada bakıyorum nemlimi diye kurumaya yakın tekrar islatiyorum. Sonra bı bakiyirum bı karış çıkmışlar toprağa yerleştiriyorum büyüyor. Tohum patlatmak için biraz sabır etmen lazım bı kaç güne patlayabilir dediğim gibi yaptıysan

Bar

Kıdemli Üye
Belki biraz daha uzun sürer ama patlar ben öyle patlattım hiç bardağa koymadım. Gittim aldım petshoptan kendir yemi diye. Dediklerimi yaptim. Her senede oldu biraz fazla ekersen dışı çıkma olasılığı da yüksek 4,5 tane ekmek lazım. Ben hep damarlı tohum ektim çok güzel sigaralar oldu

psychein

Üye
Belki biraz daha uzun sürer ama patlar ben öyle patlattım hiç bardağa koymadım. Gittim aldım petshoptan kendir yemi diye. Dediklerimi yaptim. Her senede oldu biraz fazla ekersen dışı çıkma olasılığı da yüksek 4,5 tane ekmek lazım. Ben hep damarlı tohum ektim çok güzel sigaralar oldu
Teşekkürler, dediğin gibi yapıcam şimdi.

AwaKe4

Müptezel
Arkadaşlar zaten mevzu dişi erkek çıkma olayı sen 10 hafta bitkiyi veg de tutacaksın outdoor için mantıklı olabilir ama indoor için mantıklı değil. 10 hafta boyunca gübre vereceksin ışığın kaç bitkin varsa ona göre olacak 10 bitki için 10 ay elektrik masrafın tohuma verdiğin 30-40€ çok daha fazla tutar. Dediğim gibi nacizane düşüncem böyle ama outdoor yapacaksan at 20 tohum çeyreği dişi çıksa verimli 5 kök photo dan 1 kilo cigara çıkarırsın iklimin falan elverişli olursa :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** hahahaha*** ******* ****** **** * **** ** ********** ********* ********** **** ****** ********
  • E ErdemRS6:
    ***** hahahaha*** ******* ****** **** * **** ** ********** ********* ********** **** ****** ******** ****** *** **** ******* ***** * ******** ***** ******* *** ******
  • E ErdemRS6:
    ********** hahahaha hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******** ******** ******** ****** hahahaha * ** ***** hahahaha *** ** ***** **** ******* ********* ****** ***** **
    +1
  • F FISCUHARA:
    ***** ***** ********* ******* ****** ***** ***** ****** *** *** ** ******** ********* ***** ********** ** ** ******* *** ***** hahahaha** ******** *** ***** *** * **** ********** *** ********* ******* ******* *** ** **** ** **** **** ***** **** ***** ******** ****** ***** ********** ******* ***** ** ******** ***** **** **** ********* ** ** ********* ******* ****** ***** ********* ****** *** ** ***** hahahaha ***** **** ********* ***** ****** ***** ***** *** ***** **** ******** hahahaha ********* ******* ******
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    ***** ***** ********* ******* ****** ***** ***** ****** *** *** ** ******** ********* ***** ********** ** ** **** **** *******
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ******* ***** ***** ********* ******* ****** ***** ***** ****** *** *** ** ******** ********* ***** ********** ** **
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha
  • E ErdemRS6:
    ******* ***** *
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ****** ****** ** *** ***** ***** ********* ******* ****** ***** ***** ****** *** *** ** ******** ********* ***** ********** ** **
  • F FISCUHARA:
    **** ** ** ***** ****** **** **** *** ****** * ***** **** ** ** ******** ****** ** ******** ****** ********* *******
  • E ErdemRS6:
    ****** ****** *** **** **** **** hahahaha*** ********* ******
  • İstanbul İstanbul:
    **** ** **
  • F FISCUHARA:
  • İstanbul İstanbul:
  • E ErdemRS6:
    **** ** ** ***** ****** **** **** *** ****** * ***** **** ** ** ******** ****** ** ******** ****** ****** ****** *** ***** ****
  • E ErdemRS6:
    ** ***** **
  • F FISCUHARA:
    *** * ***** **** ******* ***** *
  • İstanbul İstanbul:
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: ****** ***** * **** ***** ***