Karbon filtre seçimi ve havalandırma

Freedoman

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar , 60×60×160 kabinimde tek bitki yetiştiriyorum eksiklerim var mars hydro ts600 kullanıyorum iyi hava sürkilasyonum malesef yok sizden yardım isteyeceğim https://www.growkent.com/urun/190-m3-hm-karbon-filtre-set. Bu seti almayı düşünüyorum sizce işimi görür mü ayrıca hava girişi içinde fan koymama gerek varmı varsa kaç M3 koymaliyim yesillendirirseniz hemen sipariş vericem tek bitki çok koku yapmaz karbon filtre yerine 2 tane su fanlardan al vb gibi tekliflere açığım teşekkürler herkese .

S

silas

Guest
Çiçeklenmede koku olayıyla uğraşıp kendini etrafa karşı riske etmek istemiyorsan alacaksın, yoksa 2 tane fanda işini görür.

Aemili31

Müptezel
Hocam ses durumu nasıl peki kabin içi sıcaklık ideal düzeye geliyor mu son olarak giriş fani kullanmak zorunda kaliyormusun
Bulunduğum bölge aşırı sıcak bir bölge olduğu için klima çalıştırmak zorunda kalıyorum ister istemez ama hava şartlarının normal olduğu zamanlar yeterli oluyordu ve evet giriş fanı kullanıyorum 3/1 oranında

Freedoman

Yeni üye
Aynı seti 80*80*180 kabinde kullanıyorum gayet yeterli iş görüyor
Kanka Benim setim geldi ama ben pek memnun değilim kabin ölçülerim senden küçük olmasına rağmen memnun kalamadim yani emiş olarak çok yetersiz kabini kapattığımda sıcaklık yükseliyor ledim alev alıyor karbon filtreyi takınca zaten daha da beter oluyor acaba sorunmu var fanimda anlayamadım

Freedoman

Yeni üye
Kanka sıcak bölgede yaşıyorsan böyle olması normaldir
Yani disarda hava 33 derece kanka şuanda fan normal bi yumurta poşetini bile anca çekiyor içerdeki sıcak havayı nasıl dışarı atacak acaba çok meraktayim ki şuanda da atmıyor satıcının söylediği ' sıcaklığınizi dengede tutmaya yarar (25 derece) sözü yalan oldu

Çaylakbox

Yeni üye
Yani disarda hava 33 derece kanka şuanda fan normal bi yumurta poşetini bile anca çekiyor içerdeki sıcak havayı nasıl dışarı atacak acaba çok meraktayim ki şuanda da atmıyor satıcının söylediği ' sıcaklığınizi dengede tutmaya yarar (25 derece) sözü yalan oldu
Dışarıda 33 se içerde 25 olması çok zor lamba yanarken başkan. Sonuçta havayı içeri yine dışardan çekiyosun ve bunun yanında içeride lamba yanıyor. Tavsiyem kabinin kapağını çeyrek felan aç ve aşşağıdan lambaya doğru bi fan aç çapraz çıkışa doğru sıcak havayı itsin zaten havalar serinlemeye başlad yakında

developer

Kıdemli Üye
Kanka Benim setim geldi ama ben pek memnun değilim kabin ölçülerim senden küçük olmasına rağmen memnun kalamadim yani emiş olarak çok yetersiz kabini kapattığımda sıcaklık yükseliyor ledim alev alıyor karbon filtreyi takınca zaten daha da beter oluyor acaba sorunmu var fanimda anlayamadım
LA / LB şeklinde iki seçenek var fazı bağlamak için hangisini kullandın?

Ve ışık kapalı sıcaklık nedir?

developer

Kıdemli Üye
O alacağın set işini görür. 100m3 ya da yakın bir aksiyel fan kullanırsan giriş için iyi olur. Hafif koku sorun olmaz dersen kabin yan havalandırmasını da açık bırakabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********