Kankalar toprak ve gübre seçimi Yardım

valiant

Yeni üye
Kankalar selam ben yakın zamanda bir lemon haze ekeceğim. Bu tohuma nasıl bir toprak ve gübre seçmemi önerirsiniz? Kimyasal gübre flush gerektireceği için kullanmak istemiyorum. Aynı zamanda gübre işinin de düzgün yapabileceğimi sanmıyorum. Acaba bitkinin büyüme süreci boyunca gübre gerektirmeyecek bir toprak var mıdır? Yakın zamanda canna bio terra plus almayı düşünüyordum ancak hiçbir yerde stok bulamıyorum. Acaba benim için uygun bir toprak önerisi verebilir misiniz?

Bir de organik gübreyle toprağı başta tohumu ekmeden karıştırıp sonrasında tohumu ektiğimde dahada gübreleme gerekmeyebilir mi?

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Gübreli toprak ilk başta bir iki hafta idare eder ama bütün yetiştirme dönemi mümkündeyil idare etmez çünki il başta büyürken farklı besinler çiçek döneminde fsrklı besinler ister yani sonuç olarak bu işi yapıcaksan gübre olayına giricen başka çaren yok kimyasal istemiyosan organik gübre vericen yoksa boşuna uraşmış olursun okadar büyütün kadar zor deyil eczaneden bi en jektör alıcan onunla bir mlg iki mlg suya karıştırıcan zorluk gübreye karar verip hangisini kullanıcana karsr vermen ve bütçen gerisi kolay bir iki mlg suya karıştırıp veremicenmi

Ü

Üye silindi 20691

Guest
Valla ne seçersen seç benim gibi allmix toprak alma da ben yandım sen yanma. Ben baya kafa yordum bu işe en mantıklısı coco alıp 3 lü biobizz gübre seti almak yeni başlıyorsan.

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Benim tavsiyem plagron lightmix toprak organik gübre için biobizz tavsiye ederim , pH metre kullanmıyorsan kesinlikle an ph perfect gübre almalısın organik değil sanırım ama ph ı ayarlama özelliği çok iyi çünkü grow da en önemli konulardan biri ph.

muptinho

Üye
S
Valla ne seçersen seç benim gibi allmix toprak alma da ben yandım sen yanma. Ben baya kafa yordum bu işe en mantıklısı coco alıp 3 lü biobizz gübre seti almak yeni başlıyorsan.
slm kankam. Bende allmix toprak aldım ama okuduğum kadarıyla çoğu kişi memnun değil. Ne tarz problemler yaşadın toprakla alakalı? An gübrelerimde var başıma iş çıkar diye korkuyorum ne yapmam lazım ne tavsiye edersin ?

Ü

Üye silindi 20691

Guest
Kankam selamlar,

4 bitkimi yaktı gübreden dolayı ama hata bende. Sana tavsiyem şudur ki lightmix toprakta ya da rockwool içinde filizlendirip daha sonra allmix toprağa taşıyabilirsin ve çiçeklenmeye kadar grow gübresi kullanmazsın. Gübre kontrolü bende olsun diyorsan hiç bulaşma.

Ksmms

Yeni üye
n11.com'dan Bitbest bio 5in1 Bitki Ve Saksı Toprağı 40lt Gübreli Çv seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Bu benzeri 5ibir arada bir toprak al. 3-4 hafta gübre vermesen olur. Bardak suda catladıktan sonra direkt saksıya 1-2 santim parmağınla toprağı del tohumu bırak. Üstüne bastırmadan toprak çile can suyu ver. İlk günler pek ışık ihtiyacı olmaz cam kenarında veya cfl ışıkta idare edersin 1hafta.
Gübre olarak ta biobizz indoor pack öneririm başlangıç olarak. Acemi hatalarını baya telore ediyor
Tam aradıgım cvp teşekur ederim cansın

ewening

Üye
birde bu bez dolabın içine folyo nasıl teymin ederim yapıskanlı tutarmı baska bı yolu varmı

H

herbal_point

Guest
Kankalar selam ben yakın zamanda bir lemon haze ekeceğim. Bu tohuma nasıl bir toprak ve gübre seçmemi önerirsiniz? Kimyasal gübre flush gerektireceği için kullanmak istemiyorum. Aynı zamanda gübre işinin de düzgün yapabileceğimi sanmıyorum. Acaba bitkinin büyüme süreci boyunca gübre gerektirmeyecek bir toprak var mıdır? Yakın zamanda canna bio terra plus almayı düşünüyordum ancak hiçbir yerde stok bulamıyorum. Acaba benim için uygun bir toprak önerisi verebilir misiniz?

Bir de organik gübreyle toprağı başta tohumu ekmeden karıştırıp sonrasında tohumu ektiğimde dahada gübreleme gerekmeyebilir mi?
uzun salınıım sentetik gübreler var kanka flush atmana gerek yok onlarda

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
    ********** *** ** ******* *** ***** ********** hahahaha**
  • kralartur01 kralartur01:
  • B bandaleros:
    **** ******** **** ***** ******** hahahaha ** * ***** ** *** ******* ****
  • SariTursu SariTursu:
    +1
  • B bandaleros: