Kabinden WC ye geçmelimiyim ?

Malika26

Yeni üye
Selam kankalar

Şuan 60x60 bi kabinim var kendim yaptım ilk grow 17. Gündeyiz herşey yolunda 200 Watt cob led kullanıyorum büyüme biraz yavaş toprağımı çiçekçiden aldım büyüme biraz yavaş gibi sebebini buna bağlıyorum ama sorunum evliyim çoçuk felan var allah isteyen herkese nasip etsin kabin odam da duruyor şimdi ama işte kaynana misafir felan gelen giden çok kabini de kendim yaptım ışık da sızdırıyor bu yüzden 2 tane WC var evimde küçük olan 120x110 bu alanı komple kapatmayı düşünüyorum kilitlerim bi sıkıntı olmaz tabi bu alana benim ışık yetmez bu seti satıp yeni bi ışık almayı düşünüyorum ışık önerisi. De yapabilirsiniz ışığa ayıracağım bütçe 2000 tl bu dediğim alan da apartman boşluğuna çıkan bi hava çıkışı var ama hava girişi için kapıyı günde bi kaç kere açarım yeter mi bilmem hava girişi bana sıkıntı yaratırmı var mı böyle bi problemi olan ne yapmam gerekiyor bi fikir verirseniz sevinirim teşekkürler ediyorum şimdiden yavrunun da linki aşağıda

Resimde. Nem düşük ama normal De 60 larda

Malika26

Yeni üye
1 bitkiye 60 60 normal. İstersen kabini tuvalete kur. 1ay daha en az koku problemin olmaz. Perlitli hazır toprak kullanırsın birdaha ki sefere. Kullandığın inş. Su tutan torf lar dan değildir. Başlamışsın artık bir sıkıntıda yok. Devam et. Bol hasatlar dilerim. Acele etme.
Kanka biraz daha profesyonel çalışmak istedim ama dediğin de olabilir bakalım başka önerisi olan var mı değerlendirelim beraber ve hava girişi için sorun yaşarmıyım sence ?

Kanka ben alaturka wcde bir grow tamamladım. O konuda tecrübeliyim yani. Ben 80x80x180 lik kabini kurdum wcye. Wcdeki havalandırma penceresinden fanla beraber kabin içine hava çektim. Kabin içindeki havayı da karbon filtreden süzüp alüminyum boru marifetiyle wcnin kapının üstünden evin içine verdim.
Burada kapıyı kapatıyım açıyım gibi bir şekilde yapamazsın bitkiler havasızlıktan büyümezler.
İki tane fan kullan kuvvetli bir fanla beraber boruyu havalandırma penceresinden yukarı doğru uzat yukarı doğru uzattığın kabin içine hava çeksin. Diğer fanla da kabin içinden wcnin içine hava atarsın.
Karbon dioksit takviyesi de yap. Uğraşamam param var dersen tnb naturals al. 2 günde bir çalkalarsın. Yok uğraşacam dersen akvaryumcuların boruyla moruyla yaptıkları şeker maya karışımı var onu kurarsın.
Co2 takviyesi wcde grow yapıyorsan şart bunu unutma.

Malika26

Yeni üye
Kardeşim ilgin için teşekkür ederim Co2 direk alıp koyarak sadece hava çıkışı kullanmayı düşünüyordum yani bu düşüncem iş görmez mi diyorsun yeterli olmaz mı

Hava sirkülasyonu şart kanka. Bunu co2 ile sağlarım diyorsan bir dene. İlk bir haftada anlarsın zaten olup olmayacağını. Olmazsa benim dediğim taktiği uygularsın.

Malika26

Yeni üye
Kanka daha duruyor öyle acele etme diyince bekledim şu ilk hasatı alayım sonra inş geçecem

Grow Muhabbetleri
Help Users
    K Kolpa.: * ****** **** ***** ********* ******* **** ***** **** ****** ***** *********