Kabin içi sıcaklığı

Stretch

Yeni üye
Yaklaşık 6 metre karelik daracık bi odada yaşıyorum bu ortamda bilgisayar var dolabı kabin yaptım kabinde 50w 5 tane torch led lamba var. Normalde 1 tane vardı 4 tane daha ekledim ve çok büyük bi sorun oluştu: kabin sıcaklığı. Dolabın kapıları kapalıyken 35 dereceleri görüyor ben kapatmaya kıyamıyorum çünkü kapatsam 40lara 50lere çıkacak belki de. Kapak açılıyken 30 derece ve şuan hava 20 derece civarı. Yaz geliyor yaz geldiğinde kapağı açık tutmak bile işe yaramayacak kabin 50 dereceyi rahat görecek gibi hissediyorum. Ben bu odayı nasıl soğuturum bi öneriniz var mı klima dışında? Odayı veya kabinin içini soğutmam lazım. Bütçem kısıtlı. Ayrıca toplam 2 saksı yetiştirdiğimi söyleyeyim. 2 saksı için 5 tane 50w lamba çok mu fazla oldu acaba?

Son düzenleme:

muadip

Doktor
Kaç bitki bakıyorsun kanka 1 tane ise 60w 2toch yeterli. Bitki sayısı çoksa düşür tek bitkiye içeri giriş temiz havayı yükselt çıkışı da aynı şekilde dolapta fan çalıştir sürekli. Kilima harici yapabiliceklerin bunlar.

Stretch

Yeni üye
Kaç bitki bakıyorsun kanka 1 tane ise 60w 2toch yeterli. Bitki sayısı çoksa düşür tek bitkiye içeri giriş temiz havayı yükselt çıkışı da aynı şekilde dolapta fan çalıştir sürekli. Kilima harici yapabiliceklerin bunlar.
2 saksı hocam 5ten 4e düşürdüm ışık sayısını ama çok da fark edeceğini sanmıyorum. temiz hava girişi ve sıcak hava çıkışı eklemeyi düşünüyorum dolaba boruyla. Kabinim çok küçük ve bütün sistemi olabildiğince düşük bütçeyle kurdum. Tamamiyle amatör olmamı işin içine kadarsak kabin için en kritik sıcaklık seviyesi kaçtır? Yani hiçbir şart altında şu sıcaklığı geçmemeli dediğiniz bi sıcaklık var mı?

muadip

Doktor
2 saksı hocam 5ten 4e düşürdüm ışık sayısını ama çok da fark edeceğini sanmıyorum. temiz hava girişi ve sıcak hava çıkışı eklemeyi düşünüyorum dolaba boruyla. Kabinim çok küçük ve bütün sistemi olabildiğince düşük bütçeyle kurdum. Tamamiyle amatör olmamı işin içine kadarsak kabin için en kritik sıcaklık seviyesi kaçtır? Yani hiçbir şart altında şu sıcaklığı geçmemeli dediğiniz bi sıcaklık var mı?
Kanka senin zaten sıcaklık en üst düzeyde Max 32 falan olsun oda sürekli 32 sabitlesen oda sıkıntı kabin sıcaklığı normali 28 derece bitkiyi teke dusuruceksin. Giriş cikisida ayarlıcaksin. Havalar dahada ısınacak birde çiçeğe girdimi koku yapicak kapakları kapatmak zorunda kalicaksi. İşin zor. Bitkiyi teke düşür saksıyı büyüt ışıkları 2 ye düşür.

Mikoo

Kıdemli Üye
Bitkiler kac gunluk haci? Sen kabine 2 delik aç. Aynı kenara biri alta biri üste. 2 sine de pc fanı tak. Mumkunse biri birinden bir tık büyük olsun. Büyük olan yukardan dışarı ceksin küçük olan aşağıdan içeri çeksin havayı. Yukardan sicak havayi daha iyi tahliye edebilir

Stretch

Yeni üye
Bitkiler kac gunluk haci? Sen kabine 2 delik aç. Aynı kenara biri alta biri üste. 2 sine de pc fanı tak. Mumkunse biri birinden bir tık büyük olsun. Büyük olan yukardan dışarı ceksin küçük olan aşağıdan içeri çeksin havayı. Yukardan sicak havayi daha iyi tahliye edebilir
Birisi klon şuan daha ufak saksıdan yüksekliği 3 parmak kadar. birisi tohumdan yeni baş verdi yüksekliği saksıdan 2 parmak onun da ama onda yaprak yok daha

Stretch

Yeni üye
Kanka senin zaten sıcaklık en üst düzeyde Max 32 falan olsun oda sürekli 32 sabitlesen oda sıkıntı kabin sıcaklığı normali 28 derece bitkiyi teke dusuruceksin. Giriş cikisida ayarlıcaksin. Havalar dahada ısınacak birde çiçeğe girdimi koku yapicak kapakları kapatmak zorunda kalicaksi. İşin zor. Bitkiyi teke düşür saksıyı büyüt ışıkları 2 ye düşür.
ev eşyalı ev olduğu için mobilyalara zarar vermem çok zor. 2 kapağın ortasından birisi alttan içeriye birisi de yukarıdan dışarıya hava atacak şekilde bu çamaşır makinesi borusu tarzı borulardan alsam uçlarına fan bağlasam iş görür mü acaba? Hatta yukardan ısınan havayı dışarı atacak fan havayı odaya atmasın o boruyu uzatayım pencereden dışarıya atsın direkt. sizce mantıklı olur mu böyle?

muadip

Doktor
ev eşyalı ev olduğu için mobilyalara zarar vermem çok zor. 2 kapağın ortasından birisi alttan içeriye birisi de yukarıdan dışarıya hava atacak şekilde bu çamaşır makinesi borusu tarzı borulardan alsam uçlarına fan bağlasam iş görür mü acaba? Hatta yukardan ısınan havayı dışarı atacak fan havayı odaya atmasın o boruyu uzatayım pencereden dışarıya atsın direkt. sizce mantıklı olur mu böyle?
Zor be kanka.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
    ****** *** **** ***** ******* ******** *** ** ****** *** ********* hahahaha ******** *******
    **** ****** ******* ********* **
  • H happyworld:
    ******* **** **** ** ******* **** ** ******** ***** ***** **
  • H happyworld:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********* ******** hahahaha hahahaha*** ******* **** ****** **
    ******** * ****** ****** ** ********* *** **** **
    +1
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ** ***** **
    ******* **** ******* hahahaha ***
    ********* ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    +1
    ***** **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    hahahaha ****** ******** ******** ****** ***** ****** ** hahahaha****** ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    ***** **** ********** **** *** ******* **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    **** **** ******** ***** hahahaha******
    TroubleStyla TroubleStyla: *** ******* ********** ******* ********