Kızlarım yaklaşık 1 aylık oldu.

bitter64

Yeni üye
Kankalar bu kızlar zkittlez auto yaklaşık 1 ay oldu. İlk growum ve biraz fazla uzadıkları için lst yapamadım. Dün kelleleri uçurdum. Şuan için gelişimi hakkında sizlerinde görüşüne ihtiyacım var. Nem genelde %40-50 Sıcaklık genelde 25-30 arası.

DaftPunk

Yeni üye
Acaba çakma COB led mi verdiler sana naptilar ?
Bende 120W quantumboard var 2 tane bakiyorum 60x60x160 kabinde.

500w ile ne kadar PAR PPFD değerlerin veriyor?

Son düzenleme:

bitter64

Yeni üye
bu işde bir iş var. ışık mesafesi vs izah edemez bence bu cılızlığı. başka bişi var. ya da bro sen 1 haftlığa 1 aylık diyosun.
Dostum 500w cob led kendi yaptığım. Işık olarak bunu kullanıyorum. Gübreye başlayalı 2 hafta oldu Gübre olarak Advenced Nutrients markasının Cal-Mag, Sensi Grow Part A-B ve Tarantula kullanıyorum. Nem oranım %40-60, sıcaklık genel olarak 25-28 derece(sıcak günlerde 32 ye kadar çıkıyor). Yani herşeyin iyi olduğunu düşünüyorum. Growdiaries’te aynı genetik ve aynı genetik üreticisinden alınan tohumlarla arada fark var. Canımı sıkmaya başladı artık bu iş.

bitter64

Yeni üye
Işıgı biraz yaklaştırmam iyi olur birde fan lazım bitkilere güçlü gövde için
Işığı yarın yaklaştırmayı planlıyorum ışık sistemini gece uykuda çözeceğim. Fan konusuna gelince fanı açınca bitkiler eğiliyor en düşük hızda bile. Bende bu yüzden fan çalıştırmıyorum. Aksil fan biraz sallıyor onları yeter diye düşünüyorum. Garipliği bir türlü çözemedim. Işık olayından sonra umarım gelişme olur.

bitter64

Yeni üye
Acaba çakma COB led mi verdiler sana naptilar ?
Bende 120W quantumboard var 2 tane bakiyorum 60x60x160 kabinde.

500w ile ne kadar PAR PPFD değerlerin veriyor?
Hocam bu değerleri inanın bilmiyorum. Ledleri Aliexpress’den aldım. YXO marka DOB LED aldım. Orda yazan bilgilere göre Lümen yeterli, Dalga Boyu’da uyumluydu.

bitter64

Yeni üye
Bro bi anormallik var ama ne 500w az bir ışık değil istersen 2metreden ver yine böyle olmaz topragın da güzel doğdugundan beri nemi dayadın mı nem çok önemlidir ilk başlarda? bu genetik *** un baya bi reklamınınyaptıgı üründü galiba diğer örneklerine falan baktın mı
Üstad ilk zamanlar nemi bir türlü yükseltemedim kabin ölçülerini düşük yapmak zorunda kaldım. Karbonfiltrem 200-200-200lük kabine uyacak şekildeydi. İlk başlarda çalıştırdığımdan nem 15 in üzerine çıkaramadım. Sonra filtreyi iptal ettim. nem 40ın altına düşmedi hiç. Valla bende anlamadım durumu. Growdiaries te aynı genetiği yetiştirenleri takip ediyorum benimki ile onların arasında dünya fark var. Sebebini çözemedim bir türlü.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    A Anm1919: ********* ********* ***** ***** ******** *********** ***** *** **** ***** ********