Işığı gümrükte ne amaçla aldığımı sordular.

kankalar selam aliexpress den led ışık söylemiştim gelmiş şu anda gümrükteymiş aradılar ne amaçla aldığımı ve faturasını yollamamı istediler mail olarak aynı durumu yaşayan arkadaşlar ne amaçla aldığıma ne yazsam sorunsuz olur yardımlarınızı bekliyorum

Blueberry

Stay High
Aynı durum benim ledleri getiritrken sorun olmuştu. Ben çocuğun odasına lamba mercek falan takılıyor duvarda animasyonlar dönüyor falan dedim öyle gönderdiler. Zaten anlamadıkları için soruyorlar ne olduğunu bilseler yollamazlar.

S

silas

Guest
Sorabilirler, hobi bitki yetiştiriciliği der geçersin bu kadar basit, bunu büyütecek bir durum yok. Merak etme ne yetiştiriyorsun sorusu gelmez, sorarlarsa deve dikeni domates dersin.

Haydari

Yeni üye
Toplam odedigin tutarin %20 sini hesapliyor. Pakette yazana degil nerden aldiysan uygulamadan bakiyor odedigin tutara yada kredi karti extre bilgisi falan da isteyebiliyorlar. Iste bisey uydurup en kotu vergiyi oder alirsin. Gitmeden bi hikaye uydur mutlaka

canniko

Üye
Benim de 15 Haziran'da siparişim kargoya verildi. Son hareketi 27 temmuzda turkey,arrived at facility. Mikroskop sipariş etmiştim. Bu tarz saçma bir hareket bekliyorum ben de en sonunda.

cfgm4ster

Yeni üye
Bende bugün sipariş geçtim Mars Hydro TS600 85$ ,DHL Kargo ile gelecek önceden DHL gümrük birimine mail atsam mı atmasam mı bilemedim "şahsıma aldım ithalat vergisiz işlem yapılmasını istiyorum " gibi bir açıklama ürün linki ve kredi kartı ekstre görüntüsü paylaşmayı düşünüyorum her ihtimale karşı önceden yerimi yapayım.

Sicko

Yeni üye
Ali'den söylediğim QB gümrüğe takıldı. Beni de arayıp ürünü ne amaçla aldığımı, kredi kartı slibini istemişlerdi. Bitki yetiştirme amacıyla aldığımı söyledim, sıkıntısız geldi. 1200tl verdim ışığa, 226tl vergi çıktı.

Bende bugün sipariş geçtim Mars Hydro TS600 85$ ,DHL Kargo ile gelecek önceden DHL gümrük birimine mail atsam mı atmasam mı bilemedim "şahsıma aldım ithalat vergisiz işlem yapılmasını istiyorum " gibi bir açıklama ürün linki ve kredi kartı ekstre görüntüsü paylaşmayı düşünüyorum her ihtimale karşı önceden yerimi yapayım.
Faturada ürünün fiyatını düşük gösterdilerse mail atma yoksa ürünün gümrüğe takılır. Ayrıca Mars ürünlerinde, paketin içerisine cigara stickerları koydukları için gümrükte ekstradan sorun çıkabiliyor. Benim QB içerisine özellikle bu tarz stickerlar falan koymamalarını söylemiştim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    kralartur01 kralartur01: ***** ******** *********** ****** ** *********