Hasata nekadar var?

DeliOt

Yeni üye
kankalar 3 bitkimde 4. ayı geride bıraktı.2 ay veg yaptım 2 aydır da flower dönemindeyim.FLush için bi haftası daha var gibi çok emin olamadım.ustalarımız bi bakarsa çok sevinirim trikomlar ve son durumları aşağıda:

@Ripley'sOG başkan sende bi bakarmısın sence flusha nezaman başlamalıyım?onun dışında gözüne çarpan detayları paylaşabilirsen sevinirim,teşekkürler..

grower07

Üye
Kanka selam! Tricomların dolmaya başlamış! Hızlı yüksek bir kafa istiyorsan 1 haftaya flush'a başlayabilirsin

valiant90

Yeni üye
Merhaba kanka.kızların durumu gayet iyi görünüyor.1 hafta sonra flushlamaya başla ve 2 hafta sadece su ver gübrelerden iyice arınsın ve tek dumanda kafanı yaşa.bol hasatlar.

S

silas

Guest
Dostum bunun kararını en iyi verecek olan sensin çünkü sömeklerin tamamını fotoğraflayamazsın, Trikomların en az %70i rakı bayazı olmuşsa 2 haftalık sade su ve flush işlemine başlayabilirsin. Sade su yanına melas ve keçi boynuzu özüde verebilirsin. Fotoların hepsini inceledim 1 hafta içinde istediğin zaman flush işlemine başlayabilirisin.

DeliOt

Yeni üye
Dostum bunun kararını en iyi verecek olan sensin çünkü sömeklerin tamamını fotoğraflayamazsın, Trikomların en az %70i rakı bayazı olmuşsa 2 haftalık sade su ve flush işlemine başlayabilirsin. Sade su yanına melas ve keçi boynuzu özüde verebilirsin. Fotoların hepsini inceledim 1 hafta içinde istediğin zaman flush işlemine başlayabilirisin.
teşekkürler kanka bende öyle düşünüyordum sizin görüşlerinizi de alıp emin olmak istedim. bir hafta içinde flushladıktan sonra hasata kadar sade su vericem bidaha flusha gerek yok dimi?

S

silas

Guest
teşekkürler kanka bende öyle düşünüyordum sizin görüşlerinizi de alıp emin olmak istedim. bir hafta içinde flushladıktan sonra hasata kadar sade su vericem bidaha flusha gerek yok dimi?
Sade su vermekle fkush atmak arasında fark var kanka, normalde verdiğin su miktarını değiştirmeden sadece su vereceksin en az 10 gün, içine melas yada keçi boynuzu özünden başka hiç bir şey karıştırmayacaksın. Bol hasatlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeliOt

Yeni üye
Sade su vermekle fkush atmak arasında fark var kanka, normalde verdiğin su miktarını değiştirmeden sadece su vereceksin en az 10 gün, içine melas yada keçi boynuzu özünden başka hiç bir şey karıştırmayacaksın, toprakta ourdoor yaptığın için kesmeden 2 gün önce ve 1 gün önce flush atar gibi normal sulama yaptığın su miktarının en az 3-5 katı kadar su verip toprağı iyice çamur edeceksin. 1 veya 2 kere böyle bol suyla flushladıktan sonra keseceksin. Doğal şartlarda tam karanlık yapamayacağın için son flushı attıktan 4-5 saat sonra kesebilirsin. Bol hasatlar
aradaki farklı biliyorum kanka da benim demek istediğim ben normalde flushı bir iki gün içinde atıcaktım sonraki 10 gün normal sade su ile keçiboynuzu özü vericem diyordum ama flushı başında değil de sonunda mı yapıcam, flush yaptıktan sonra gübrelerden arıncak zaten tekrar flush yapmaya gerek varmı onu netleştirmek için sordum.kusura bakma seni de yoruyorum kanka ama, birde outdoor demişsinde indoor yapıyorum kanka ayrıca tam karanlık kısmını anlamadım hasat yapmadan önce 3 gün karanlıkta bekletmicekmiyim?

S

silas

Guest
aradaki farklı biliyorum kanka da benim demek istediğim ben normalde flushı bir iki gün içinde atıcaktım sonraki 10 gün normal sade su ile keçiboynuzu özü vericem diyordum ama flushı başında değil de sonunda mı yapıcam, flush yaptıktan sonra gübrelerden arıncak zaten tekrar flush yapmaya gerek varmı onu netleştirmek için sordum.kusura bakma seni de yoruyorum kanka ama, birde outdoor demişsinde indoor yapıyorum kanka ayrıca tam karanlık kısmını anlamadım hasat yapmadan önce 3 gün karanlıkta bekletmicekmiyim?
kanka pardon outdoor için özür dilerim konu karışmış, düzelticam, çok post cevapladığımdan oluyor. Kanka aradaki farkı aktarayım; mesela artık gübreyi kestik normalde suladığımız miktar kadar sade su vererek topraktaki ve bitkideki gübreyi en az 10 gün temizledik, bu işlem bizim yaptığımız normal sulamadır flush değildir, bu şekilde esrarı içerken boğazımın yanmasın diye gübreyi temizliyoruz. Son 2 gün de toprağı vıcık vıcık edecek şekilde saksının en az 3 katı suyla sulayıp 48 saat karanlığa almamızın sebebide bitki kök yumrularındaki bütün thc'yi sömeklerde toplayarak sömeklerin iyice şişmesini sağlamaktır kanka. Bitki ışık almadığından karanlıkta sürekli su emecek bitkinin bünyesindeki bütün thc sömeklere dolacaktır. Bol hasatlar kanka

DeliOt

Yeni üye
kanka pardon outdoor için özür dilerim konu karışmış, düzelticam, çok post cevapladığımdan oluyor. Kanka aradaki farkı aktarayım; mesela artık gübreyi kestik normalde suladığımız miktar kadar sade su vererek topraktaki ve bitkideki gübreyi en az 10 gün temizledik, bu işlem bizim yaptığımız normal sulamadır flush değildir, bu şekilde esrarı içerken boğazımın yanmasın diye gübreyi temizliyoruz. Son 2 gün de toprağı vıcık vıcık edecek şekilde saksının en az 3 katı suyla sulayıp 48 saat karanlığa almamızın sebebide bitki kök yumrularındaki bütün thc'yi sömeklerde toplayarak sömeklerin iyice şişmesini sağlamaktır kanka. Bitki ışık almadığından karanlıkta sürekli su emecek bitkinin bünyesindeki bütün thc sömeklere dolacaktır. Bol hasatlar kanka
harikasın kanka cevabın için teşekkürler dumanın bol olsun :)

Kolistavra

Yeni üye
kankalar konuyu açan arkadaş ile neredeyse aynı süreçleri yaşıyoruz yeni konu açmak istemedim buraya sorayım. Benimki üstteki fotolardan 1-2 hafta daha genç durumda öncelikle onu belirteyim.

Daha önce flush deneyimim olmadığı için suyun PH derecesi kaç olmalı bunu bilmiyorum kullandığım gübrede PH düzenleyici olduğundan daha önce PH ayarı yapmak gibi bir derdim olmadı. Değerimin kaç olması lazım sağlıklı bir flush için? Bir de bu Flawless Finish adında bir ürün var kullananınız oldu mu hiç, flush için kullanılıyormuş.

DeliOt

Yeni üye
kankalar konuyu açan arkadaş ile neredeyse aynı süreçleri yaşıyoruz yeni konu açmak istemedim buraya sorayım. Benimki üstteki fotolardan 1-2 hafta daha genç durumda öncelikle onu belirteyim.

Daha önce flush deneyimim olmadığı için suyun PH derecesi kaç olmalı bunu bilmiyorum kullandığım gübrede PH düzenleyici olduğundan daha önce PH ayarı yapmak gibi bir derdim olmadı. Değerimin kaç olması lazım sağlıklı bir flush için? Bir de bu Flawless Finish adında bir ürün var kullananınız oldu mu hiç, flush için kullanılıyormuş.
ph 6.2-6.8 arası uygundur kanka

S

silas

Guest

Toprak için 6,2-7 arası olmalı, flawless Finish çok duydum da ıvır zıvır bence, sonuçta gübreyi temizlemek için verdiğim sade suya neden para verip bir şey katma ihtiyacı duyayım kanka?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha* *** ******* *********
  • E Einsatz:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • B bandaleros:
    ***** ***** ******* hahahaha ****** ***** ********** ***** ***** ** * ***** hahahaha** ********* *******
  • B bandaleros:
    *** **** ********* ******** ********* *** ********* ******* **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    ******* **** ***** **** **** * **** **** ** ******* **** ******* **** ****** ******** *** ****** ******** *** ***** ***** ********* ******* ****** *** ***** ****** *** ******** **
  • E Einsatz:
    ******** ******* ***** ********** ** ****** ** hahahaha **** ****** ******
  • E Einsatz:
    ******* **** hahahaha * **** ****** ** **** *** **
  • B bandaleros:
    hahahaha ****** ******* ******* hahahaha* ****** ***** **** **** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******* ** ****** ****** **** **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********** hahahaha** ******* hahahaha******
    +2
  • E Einsatz:
    ********** hahahaha** ******* hahahahahahahaha
  • B bandaleros:
    ***** ***** ****** ***** *** ******* ***** ***** *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** ******** **** **
  • VendettaX VendettaX:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha
    kawinnnz kawinnnz: hahahahahahahaha