Hasat Zamanını Bulmada Kolaylık: USB Mikroskop

Baylimon

Yeni üye
Herkese Selam,

O zaman mı keseyim bu zaman mı keseyim derdine son, hem de neredeyse bedavaya, geçen gün nerden aklıma düştüyse böyle bir ürün var mı yok mu araştırdım ve 70-100TL bandında onlarca USB mikroskop buldum internette, en ucuzunu sipariş ettim 1000x'e kadar zoom yapabiliyor, kablosu benim çiçeklerin boyuna yetişmediği için görüntü biraz titredi ama elinizle sabitleyince müthiş görüntü alıyorsunuz, önerim beraberinde USB uzatma da almanız. 
Ürün Burada
Görüntüde en zoomlu halinde değil, ayrıca önündeki 8 adet led'in parlaklığını açıp kısabiliyorsunuz, burada en kısık hallerinden birinde.
asde5260.png

LED'in uyarısı üzerine (Teşekkürler LED!) mikroskopa bakaran ne zaman hasat etmeli notunu da buraya düşelim:
[SÖZLE]: mikroskopla baktığınızda üstteki resimde hayli bulanık gördüğünüz gibi bir çok sap-kafa'dan oluşan mantara benzeyen yapılar göreceksiniz,
Bu yapılar şeffafken henüz hasat için erkendir, 
Bu yapılar süt rengi olduğunda hasatın tam zamanıdır, çiçeklerin en yüksek potansiyelini alırsınız,
Bu yapılar yakut yani kahverengine dönüştüğünde çiçekleriniz çok ağır ağrı kesici-uyku ilacı kafasına sahip olur.
Tabii ki bu durum A-B-C netliğinde olmuyor, bir kısmı şeffafken bir kısmı sütbeyaz veya bir kısmı sütbeyazken bir kısmı yakuta kaçmış olabiliyor, sizin en iyi sonuç için kovalayacağınız zaman, bu mantara benzeyen yapıların en çoğunun sütbeyazı olduğu zamandır.

LED

Yeni üye
Mikroskoba bakarak, hasat zamanına nasıl karar verileceğini de yazsaydınız iyi olurdu.
Bilgilendirme için teşekkürler.

uflenti

Moderator
Milroskop yerine büyük ebatlı mercek ile de bu işi çözersiniz!
Mesala bu foto da ki resimi ben mercek yardıı ile çektim. 
Hasata hazır olan eski bi güncemden ThaiXSkunk. Bu görüntüyü görürseniz hazır demektir.
image.jpg

Brahminn

Yeni üye
Kullandıgın ürün https://urun.n11.com/mikroskop/dijital-usb-mikroskop-50x-500x-2mp-8-led-egitim-endustriyel-amac-P186045534 bumu moruk
bende alacam bundan da telefona usb to microusb cevırıcı ıle baglarsak telefondan goruntu alabılırmıyız acaba ya bununla
pc yı growbox ın yanına goturemıcem yada klasık 40 80x merceklı alıcam
duz 40x aldım cok gorunmuyor lazer önündeki mercegı cıkardım telefonun onune koydum oda yakınlastırıor ama ondada detay goremıorum
telefona takılan mıkroskop yokmu yaa

M

moejoe

Guest
Küçükken oynadığımız şu sarı lazerlerin merceklerini telefon kamerasının önüne sabitlediğinde fotoğraflardaki yakınlıkta gösteriyor 2-3 lira falan bir deneyin

XantiX

Yeni üye
ben bu üründen sipariş ettim umarım iyidir bugün kargoya verildi gelince nasıl olduğunu mesaj atarım
https://tr.aliexpress.com/item/A96-Mini-Handheld-60x-100x-Pocket-Microscope-Magnifer-Loupe/32602476781.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.MHbrNA

Baylimon

Yeni üye
Cvp: Hasat Zamanını Bulmada Kolaylık: USB Mikroskop

Brahminn' Alıntı:
Kullandıgın ürün https://urun.n11.com/mikroskop/dijital-usb-mikroskop-50x-500x-2mp-8-led-egitim-endustriyel-amac-P186045534 bumu moruk
bende alacam bundan da telefona usb to microusb cevırıcı ıle baglarsak telefondan goruntu alabılırmıyız acaba ya bununla
duz 40x aldım cok gorunmuyor lazer önündeki mercegı cıkardım telefonun onune koydum oda yakınlastırıor ama ondada detay goremıorum

selam kanka evet aldığım ürün bu, telefon androidse bence dediğin şekilde kamerayı çalıştırır, ben de o android-dişi USB parçadan alıp o şekilde devam etmek istiyorum, yaparsan bizimle de paylaşır mısın?

XantiX kanka ben  ürüne sahiptim, sömeği elinle tutup bunu da gözüne yasladığında görüntü alabiliyorsun, biraz zor oluyor ama hasat zamanını görebilirsin.

Suyys

Yeni üye
Cvp: Hasat Zamanını Bulmada Kolaylık: USB Mikroskop

Somegin üstündeki beyaz tüylerin yüzde 70-80 arasi sarı olduysa o bitki hasata hazırdır bunlarada gerek yok aslında

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Kullandıgın ürün https://urun.n11.com/mikroskop/diji...-2mp-8-led-egitim-endustriyel-amac-P186045534 bumu moruk
Dostum biliyorum aradan beş ay geçmiş ama :) bir bir sayfaları okurken seninkini gördüm belki o günden bu yana halletmişsindir ama evet telefona bağlayabiliyorsun ve sabit durduğu için mükemmel görüntü alıyorsun :))

Bülent 3563

Yeni üye
Milroskop yerine büyük ebatlı mercek ile de bu işi çözersiniz!
Mesala bu foto da ki resimi ben mercek yardıı ile çektim.
Hasata hazır olan eski bi güncemden ThaiXSkunk. Bu görüntüyü görürseniz hazır demektir.
image.jpg
Merhaba bunun zamanı gelmiş mi yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-11-26-18-26-07-59_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817-min.jpg
    Screenshot_2021-11-26-18-26-07-59_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817-min.jpg
    258.7 KB · Görüntüleme: 170
  • IMG20211126163945-min.jpg
    IMG20211126163945-min.jpg
    791.5 KB · Görüntüleme: 178

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Kene:
  • CyberMemduh CyberMemduh:
    ***** ***** ******** ******* ** ****** ********* ******** ********** ** ******* ********* * * * ******
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ***** ***** ******* hahahaha **** ****** ********* hahahaha hahahaha** **** ********* hahahaha********* hahahaha** ***** **** ******* *** hahahaha * **** ****
    hahahaha* ***** ** ** * ** ****** ****** *** ******
  • A ax-b:
    ****** ********** **** ******* ********** * ********* **** *** *** **** ********* ******** * * **** ***** hahahaha* ***** **** ** ****** hahahaha
  • M Mr. Unknown:
    * *** ***** ****** hahahaha ********* ***** * hahahaha ****** ***** ******* ******* ***** ******* ******** hahahaha* hahahaha*****
    **** ***** ******* ***** ****** hahahaha*
  • A ax-b:
    ****** ****** *** hahahaha**** ***** *******
  • M Mr. Unknown:
    ****** ********** ** * ***** *** ** ********* ********* ***** * ****** ********* ******* ******** hahahaha** hahahaha*** ***** ******* ***** ****** hahahaha*
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ********** hahahaha* ********* **** ** ****
  • A ax-b:
    hahahaha*** ********* ** ***** ***** ***** ********** ********** ***
  • A ax-b:
    hahahaha ***** ***** ********* *******
  • L lavrens33:
    ******** *** **** hahahaha
  • L lavrens33:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • L lavrens33:
  • L lavrens33:
    ******** *** ****** ******* **
  • Bomberx Bomberx:
    Bomberx Bomberx: ***