Haram mı, helal mi?

Haram mı helal mi?

• Haram

Kullanılan: 42 15.9%
  • Helal

Kullanılan: 35 13.3%
  • Haram helal neymiş kanka?

Kullanılan: 87 33.0%
  • Mekruh

Kullanılan: 67 25.4%
  • Hiçbiri değil

Kullanılan: 33 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    264
Ü

Üye silindi 15628

Guest
Bilmem kaç yıl önce gelen dediğin ayet senin zayıf zaman algından ve kıt fizik bilginden kaynaklanıyor. Küp nedir ? Hyper küp nedir ? Zaman senin için geçerli. Birini eğri büğrü gördün diye sende eğri büğrü olacak değilsin. İnsanların dinine saygı duyun. Kimseye neden inanmıyorsun demediğimiz gibi,
bademci amcalardan da ben sorumlu olmayacağım. İnsanları hemen etiketlemeyin yok bademci diye. Herkes hayatı kendi yaşıyor. İspat edemediğin iddia kişinin haklarına saldırıdur, iftiradır ve ayıptır..

Icarus

Kıdemli Üye
Saan şöyle söyleyim inanmayıpta saygı gösteren benden üstünü bulamazsın . 2 annemde 5 vakit namaz kılar hatta şuanki yazımda bile inananlara karşı bir saygısızlık yapmak istemedim. Çok uzatmak istemiyorum tüm yazılanlar uygulansa nasıl olurdu hayat çok merak ediyorum.
İçmek günah arkadaşlar içmeyebilirsiniz :cool:

Cvp: Haram mı, helal mi?

Kanka ben 5 vakit namaz kılıyorum herşeye tovbe ettim . Alkol olsun hap olsun bilmem ne olsun .Bunu birakamıyorum ya . Bende bu konuda fazlasıyla araştırma yaptim . Ama ne yazık ki haram be kanka . Careyi azaltmakta buldum haftada bir falan takılıyorum

Bende senin gibiyim kanka hiç sorma

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Bektaşi yi cigara içerken görmüşler.
Erenler neden içiyorsun bu mereti haram değil mi? Diye sormuşlar.
Bektaşi - Helalse içiyorum, Haramsa yakıyorum demiş...

LvbelC5

Kıdemli Üye
Kanka gerçekten helali haramı düşüneceksen bulaşma bu işe ne kadar düşünürsen okdr eziyet kendine ya haram de bidaha bulaşma yada banane mk diyip keyfini çıkar konu bundan ibaret ama şöyle diyebilirim Tanrının bize verdiği bir nimet bu neden yasak olsun ki yasaksa neden var varmisin yokmusunmu bu mk

SabbahHassan

Yeni üye
Arkadaşlar kişiden kişiye değişiyor helal mi haram mı olduğu. Bana soracak olursanız minnacık günahı olabilir ama haram değildir. Allah’ın verdiği 4 büyük nimetten biridir. Buğday arpa çavdar kenevir.. Bi sürü yararı var sadece tek zararı var ondan dolayı mı haram.? Çoğu hastalığa şifa ama ilaç firmaları kazanacak yasak. Bio yakıt yapılabilir petrol firmaları nasıl kazanacak yasak. 4 ayda yetişip 40 senede yetişen ağaçtan fazla oksijen verecek yasak haram. Kenevirden kağıt yapılması ağaç kesilmesinden daha avantajlı daha karlı yasak ve bunun gibi daha niceleri. Kenevir gerçekten bizlere nimet olarak verilmiş bir bitkidir haram değildir tabi doğru yerde kullanmak lazımdır ve bizler gibi günde on tane içmek yarardan çok zarar verebilir. Herkes müptela olmuş fakat bizler iptilayız esen kalın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    S sumugan: *****