gardrop içi ısı sorunu. 1 saatte 33 derece

Kerro

Yeni üye
değerli dostlar, aşağı yukarı 1-1,5 m2'lik gardropun içine sistem kurdum. biri temiz hava girişi için biride içerideki havayı dışarı atmak için blauberg bravo 100 kurdum. ürünün açıklamasında 6-7 m2 lik bir alanı havalandırabileceği yazıyor. Gücünü elimi arkasına koyarakta test ettim gayet iyi. (https://ibb.co/qJZXRrg)

400w hps ışık kullanıyorum. 2 bitki yetiştiricem sizce 400w fazla mı gelir? eğer daha düşük güçte bir ışık alırsam sorunum düzelir mi?

S

silas

Guest
hava sirkülasyonunu arttır, havayı odadan çekiyorsan odanın ısısını düşür pencere sürekli açık kalsın, ışık 2 bitki için fazla, tohumlar autoysa dahada fazla. bitkin veg dönemindeyse çiçeklenmedeki kadar ışığa ihtiyacı yoktur. 400 wat cobla 3-4 auto, 2 photo bitki anca bakarsın. Bol hasatlar

Kerro

Yeni üye
hava sirkülasyonunu arttır, havayı odadan çekiyorsan odanın ısısını düşür pencere sürekli açık kalsın, ışık 2 bitki için fazla, tohumlar autoysa dahada fazla. bitkin veg dönemindeyse çiçeklenmedeki kadar ışığa ihtiyacı yoktur. 400 wat cobla 3-4 auto, 2 photo bitki anca bakarsın. Bol hasatlar
cevabın için çok teşekkür ederim. ilk defa indoor deniyorum. özellikle bu havalarda içeride bakımın sıkıntılı olacağını düşünebiliyodum ama bu kadar sıkıntı olacağını düşünemezdim.

250w ışık kullansam 2-3 derece fark yaratır mı? ayrıca dediğiniz gibi gardrobun içine hava girişi odadan oluyor. ufak bir düzenlemeyle içeri giren havayı dışarıdan halledebilirim sanırım. en azından 27-28 derecelere çekebilirsem gardroba geçiş yapıcam henüz test ediyorum daha kullanmadım bakalım.

Dazzle

Üye
Bendede aynı sorun 2 tane 2.5L pet kola şişesinin içine su doldurdum buz yapıp kabine hava girişinin önüne degistirerek koyarak 2derece düşürdüm. İdare etsinler yakında düşer hava sıcaklığı.

Suları doldurdum, 3-4 gün CFL takılıyorum, sonrasında taktiğini deneyeceğim kanka. Bende de 400w MH var 32 derece oluyor içerisi.

Dazzle

Üye
denedikten sonra sonucu yazarmısın reis? bekliyorum.

Kanka denedim, sıcaklığı düşürmeyi başaramadım. Gün içinde 33 derecenin altına indiremedim. Kızlarımdan biri yandı, kurtaramadım. Şu saatte bile kabin içi 10w CFL varken 28.6 derece.

Şöyle bişey yaptım son çare, yarın deneyeceğim. İçine 2 tane 1,5 lt buz koyup deneyimlerimi paylaşırım. Eğer sıcaklığı düşürebilirsem daha kaliteli malzemeyle geliştiririm artık.

Dazzle

Üye
Sabahtan 10w CFL yi kapatım 400w MH'ı çalıştırdım. Kartonun içine poşetleri düzgünce yerleştirdim deforme olmasın diye. 2 adet 1,5 lt buz koydum. Saat 9 gibi 27.6 derece olan kabin öğlen sıcağında 29.4 e çıktı. Kabine gelen havalandırma hortumunu bitkiye çevirdim, 27-28 dereceyi geçmedi.

Buzlar ortalama 3 saatte eriyor. Bir sonrakini 1 tane 1 lt koydum 0.6-0.8 derece farkediyor sıcaklık. Tek sorun vantilatör çok ses yapıyor. Sıcaklar bitene kadar böyle devam.

S

Simonphoenix

Guest
bende bu gece toprağa ektim, akşam 10 gibi kabin içi 32 dereceydi, yarın gündüz ne olur kim bilir, ilk 1 hafta bu sıcaklarla idare edebilse bari bitki, haftaya sıcaklıklar düşüyor zaten.

Kerro

Yeni üye
Kanka denedim, sıcaklığı düşürmeyi başaramadım. Gün içinde 33 derecenin altına indiremedim. Kızlarımdan biri yandı, kurtaramadım. Şu saatte bile kabin içi 10w CFL varken 28.6 derece.

Şöyle bişey yaptım son çare, yarın deneyeceğim. İçine 2 tane 1,5 lt buz koyup deneyimlerimi paylaşırım. Eğer sıcaklığı düşürebilirsem daha kaliteli malzemeyle geliştiririm artık.

emeğine sağlık sıcaklar bitene kadar idare edecez artık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ** ****** ********** ***** ******* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** hahahaha* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** *** **** hahahaha* **** * * * ** ********** ******** ***** ********* **** ***** hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
    ***** **** *** *** ******* ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** ******* ******* **** ******* *** * **** ***** ****** ** ******** ****** ********
  • A ax-b:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ****** *** *** **** hahahaha** ********* ***
    +1
  • A ax-b:
    ****** ** ********* hahahaha** * ********* ******** **** **
  • the imam the imam:
    ******* **** *** **** hahahaha* **** * * * ** ********** ******** ***** ********* **** * ***** ********** ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******** ** **
  • A ax-b:
    ** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* *** **** *****
  • A ax-b:
    ****** *** ******* * ******* hahahaha*
  • A ax-b:
    **** hahahaha* *****
  • the imam the imam:
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** ******* ******** ****** ********* *** *** ********* ******** ****** *** *** ** ****** ****** hahahaha** *****
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* *******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    +2
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    hahahaha** * *** ******* ****** hahahaha**** ***** *** **** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: * ********* *** ** ** ********** ********