Gübreleri birlikte kullanma

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20042
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kankalar herkese merhaba na sensi bloom ile plagron pk 13-14 gerekirsede biobizz alg a mic gübreleri aynı suyun içinde kullansak bir sorun olur mu auto ekicem strese girerse sulama suyuna mecburen alg a mic koyacağım tabi cal mag da çabası onu kullandıktan sonraki suyunu res için gübresiz vericem sizce nasıl aynı suda kullanılır mı aydınlatın lütfen

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Bi sulama gübreli bi sulama gübresiz suluyoruz diyelim ki. İlk sulama grow bloom topmax Big bud cal mag b52 rhıno skin alayını karıştırıp 1 sulama ardından 1 sulama ph ayarlı su şeklinde mi. Yoksa bi sulama grow bloom topmax Big bud diğer sulama cal MAG b52 rhıno skin şeklinde full gübreli gibi sulamak mı daha iyi sizce oto bitki için, bende bunu ayıkamadım konuyu takipteyim

S

silas

Guest
Kankalar herkese merhaba na sensi bloom ile plagron pk 13-14 gerekirsede biobizz alg a mic gübreleri aynı suyun içinde kullansak bir sorun olur mu auto ekicem strese girerse sulama suyuna mecburen alg a mic koyacağım tabi cal mag da çabası onu kullandıktan sonraki suyunu res için gübresiz vericem sizce nasıl aynı suda kullanılır mı aydınlatın lütfen
gübre konsantrasyonu hazırlarken calmag hariç diğerlerini karıştırabilirsin, kalsiyum içeren gübreleri sulama da tek ver, sebebi kalsiyumun diğer elementlerin emilimini engellemesi ve toprakta kitlemesi, zirraatçi bilgisi kanka. Alg a mik amino asit ve hidrolize protein içeren besin bitkiyi stresten çıkarmak için bire birdir. Sıcaktan kötü olduklarında veriyorum baya farkediyor.

nicolas

Yeni üye
gübre konsantrasyonu hazırlarken calmag hariç diğerlerini karıştırabilirsin, kalsiyum içeren gübreleri sulama da tek ver, sebebi kalsiyumun diğer elementlerin emilimini engellemesi ve toprakta kitlemesi, zirraatçi bilgisi kanka. Alg a mik amino asit ve hidrolize protein içeren besin bitkiyi stresten çıkarmak için bire birdir. Sıcaktan kötü olduklarında veriyorum baya farkediyor.
diyelim ki sulamada 3 litre besinli su veriyoruz - cal-mag için ayrıca 3 litre su hazırlayıp tekrar ayrı bir sulama mı yapılması gerekiyor ?

S

silas

Guest
diyelim ki sulamada 3 litre besinli su veriyoruz - cal-mag için ayrıca 3 litre su hazırlayıp tekrar ayrı bir sulama mı yapılması gerekiyor ?
kanka hayır, o gün sulamada calmag verdiysen başka bir şey vermeyeceksin. diğer gübreleri bir dahaki sulamada vereceksin.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
kanka hayır, o gün sulamada calmag verdiysen başka bir şey vermeyeceksin. diğer gübreleri bir dahaki sulamada vereceksin.
sade sulama yerine sade cal mag sulama diyebiliriz o zman.
@silas34 bende ki gübrelere göre: 1 sulama biobiz grow bloom topmax big bud b52 rhıno skin diğer sulama sadece calmag şeklinde gideyim diyorum doğru mudur?

S

silas

Guest
sade sulama yerine sade cal mag sulama diyebiliriz o zman.
@silas34 bende ki gübrelere göre: 1 sulama biobiz grow bloom topmax big bud b52 rhıno skin diğer sulama sadece calmag şeklinde gideyim diyorum doğru mudur?
kanka marka gübrelerde tecrübem yok @RabbitKanka daha iyi bilir bu konuyu. Ben toprağı organik madde ve mikro elementle zenginleştiriyorum, sonra köklere için humik fulvif asit veriyorum, sonra NPK gübrelerle calmagla yosunla amino asitle devam ediyorum, arada da veriyorum kutsalı :D

Kanka

Administrator
Yönetici
kankalar dedıgınız urunu kullanmadım ama npk sı cok yuksek olan gubrelerden cok bası yanan kankalar var , eğer bu urun kımyasalsa kullanımı tehlıkelı olcagı ıcın bu oranların yarısından azını verıp gozlemeye baslayın oranları biranda arttırıcaksanız revive destekli yapabılırsınız ama fazla gubrenın telafisi olmazken az gubrenın ilavesini yapabılcegınızı unutmayın , diğer soruya gelcek olursak farklı markalar doğru bıcımde karıstırılmasında sakınca yok

Emektar

Yeni üye
Bi sulama gübreli bi sulama gübresiz suluyoruz diyelim ki. İlk sulama grow bloom topmax Big bud cal mag b52 rhıno skin alayını karıştırıp 1 sulama ardından 1 sulama ph ayarlı su şeklinde mi. Yoksa bi sulama grow bloom topmax Big bud diğer sulama cal MAG b52 rhıno skin şeklinde full gübreli gibi sulamak mı daha iyi sizce oto bitki için, bende bunu ayıkamadım konuyu takipteyim
Bende merak ediyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** ******* hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
  • L Legend86:
    *** ****** ***** ***** ****** **** ** **** ** hahahaha*
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** **** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ******** ****** ***** ***** ****** **** ** **** ** hahahaha*
  • L Legend86:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha* *******
  • L Legend86:
  • Sleepless Sleepless:
    ** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    ******* ****** ******** ** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • İstanbul İstanbul:
  • Bomberx Bomberx:
  • İstanbul İstanbul:
  • deyorke deyorke:
    ***** *** *** ** **** ***** ** * **** ****** ******* ***** ******* **** *****
  • deyorke deyorke:
    deyorke deyorke: ******** ********