Gübreleme konusunda yardım brolar

• Konbuyu başlatan Çüke
  • Başlangıç tarihi
Ç

Çüke

Guest
Merhaba brolar esrarınız bol olsun ben ilk defa grow yapıyorum ilk gübremi 3 gün önce verdim advanced grow verdim ilk şişesin hepsini veremedim kaldı biraz onu tekrardan verebilir miyim yoksa yeniden mi yapmam lazım birde her sulamada gübre vermelimiyim onu nasıl yapmam gerekir herşey için şimdiden çok teşekkür ederim

Ç

Çüke

Guest
Tekrar verebilirsin. Hepsini vermemekle iyi yapmışsın. İhtiyacı kadar su vermelisin fazlası zarar. Gübreyi de tablonun yazdığının yarısı kadar başla. O ölçüler yetişkin bir çiçeğin haftalık ihtiyacı. Fide nin değil Yavaş yavaş bi tık artır. Hasadın bol olsun bro.
Kardeşim micro gübre ve bloom gübre var onları ne zaman vermem lazım

microyu her dönem verebilirsin bloom gübresini de veg dönemde ince ince vermeye başla. bloomda da azot olduğu için fazla vermeni tavsiye etmem veg dönemde önerilen miktarın çeyreği ile başlayıp yarı miktarına kadar çıkabilirsin. fazla azot magnezyum almasını engelleyebilir.

Ç

Çüke

Guest
Tekrar verebilirsin. Hepsini vermemekle iyi yapmışsın. İhtiyacı kadar su vermelisin fazlası zarar. Gübreyi de tablonun yazdığının yarısı kadar başla. O ölçüler yetişkin bir çiçeğin haftalık ihtiyacı. Fide nin değil Yavaş yavaş bi tık artır. Hasadın bol olsun bro.
Birde her sulamada
microyu her dönem verebilirsin bloom gübresini de veg dönemde ince ince vermeye başla. bloomda da azot olduğu için fazla vermeni tavsiye etmem veg dönemde önerilen miktarın çeyreği ile başlayıp yarı miktarına kadar çıkabilirsin. fazla azot magnezyum almasını engelleyebilir.
Micro ve growu aynı anda versem bir sorun yaşarmıyım peki hocam

sorun yaşamazsın. micro besinler için veriyorsun zaten kalsiyum potasyum üre demir bor çinko tarzı besinler veriyorsun

Ç

Çüke

Guest
Bro standart bir ölçü yok. Mesela aynı genetik 2 bitkim var ikisininde gelisimi ve ihtiyaci farklı insanlar gibi düşün. 1litre suda Biri 1.5ml gübre isterken ötekini aynı ölçü yakıyordu 1ml veriyordum. Az ile başlayıp her sulamada bi tık artırmak. Tepki verdiyse bir tık azaltmak en iyisi. Taplodakiler yetişkin bir bitkinin ortalama haftalık ihtiyacı. Yani yetişkin olduğunda haftada 2 kere sulama yapıyorsan her sulamada tablodaki nin yarısını verebilirsin. Haftada 3 sulama yapıyorsan aynı şekilde iki gübreli bir gübresiz veya calmag ile verirsin. Zaten yetiştirirken bağ kuracaksın. Açmı sumu istiyor. Baska bir derdimi var anlatacak sana. fide döneminde ilk 1ay köklerı gübre ve su arasın gelişsin diye eksik verilir. Fazla verirsen kökler gelişmez bitkide gelişmez. Kendi yaptığım hatalar ve deneyimleri anlattım. Sen istediğini ypmakta denemekte özgürsün. Kendi bitkin ;) ama fide döneminde deneme gözünü seveyim çocuk daha. Herşeyi az ver ölmeyecek kadar şımarmasın. Kendi istesin senden. Ağlamayana meme vermezler misali. Biraz uzun oldu kusura bakma. İlerde bağ kurunca daha iyi anliyacaksın.
Kuzen eyvallah çok yararlı oldu İnan

Bahtsız

Yeni üye
Merhaba brolar esrarınız bol olsun ben ilk defa grow yapıyorum ilk gübremi 3 gün önce verdim advanced grow verdim ilk şişesin hepsini veremedim kaldı biraz onu tekrardan verebilir miyim yoksa yeniden mi yapmam lazım birde her sulamada gübre vermelimiyim onu nasıl yapmam gerekir herşey için şimdiden çok teşekkür ederim
Dostum ben an serisinin neredeyse bir kaçı hariç tamamını kullanıyorum. 4 yaprakken başladım micro+grow+bloom+sensi grow ab kullanmaya ve gayet sağlıklılar. Sana tavsiyem kesinlikle tabloya uyman ve haftada 3 kereden fazla su vermemen. Herşeyin çoğu zarar unutma. Bol hasatlar.

Ç

Çüke

Guest
Dostum ben an serisinin neredeyse bir kaçı hariç tamamını kullanıyorum. 4 yaprakken başladım micro+grow+bloom+sensi grow ab kullanmaya ve gayet sağlıklılar. Sana tavsiyem kesinlikle tabloya uyman ve haftada 3 kereden fazla su vermemen. Herşeyin çoğu zarar unutma. Bol hasatlar.
Eyvallah bro

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********