Forum icin onerileriniz ?

Hahilmi

Yeni üye
Hepsinden önce benim endişem güvenlikle alakalı. xenforo kullanıcıların ip adreslerini default olarak tutuyor. Sunucu amerikada biliyorum yetkili merciler istese bile ulaşamaz, hepimiz vpn ile giriyoruz ona da eyvallah ama olası bir hack durumunda veriler çalınırsa vpn'lerin sahiplerine ulaşmak çok zor değil. Ben kuruntu yapıyor olabilirim ama yine de ek güvenlik için xenforo'nun ip adreslerini tutması engellense ya da bu ipler veritabanından düzenli olarak silinse epey içim rahat edecek. Belki de çoktan yapılmıştır bilmiyorum

Aga iyi demişsin de suan forum sistemlerindeki en iyi ve güvenli sistem xenforo diye biliyorum. Eskiden smf mybb vardı birde rusların WordPress i diye tabir edilen bir scprit vardı ama kullanmak nasip olmadı.... tabi bunların yanısıra vbullettin.... kaldıki xenforo yu yazan mühendis zaten eski vbullettin calışanıydı. Hemen hepsini kullandım suan ek modlarıyla beraber olsun lisans ücreti olsun en pahalı sistem xenforo ama yinede dünya çapında birçok büyük forum vbullettin den xenforo ya taşındı bu tr içinde geçerli. İp adresine gelince tr de tilki bey diye bir cocuk var sanırım kayseriliydi hatta xenforo nun resmi sitesinden takip ettiğim kadarı ile bu cocuk xenforo ya mod Bile yazmıştı bu mümkün mü bilmiyorum ama belki o cocuk bişeyler yapabilir dicem ama birsürü ıvır zıvır işler. Kaldıki aslında buna bile dua etmeli cünkü sitenin lisans ücreti olsun ek modları olsun senelik hosding ve domain ücreti olsun bayağı bir masraf tr şartlarında reklamsız her adam bunun altından kalkamaz.

Komedishow

Kıdemli Üye
Yazı yazarken sıkıntılar oluyor. Mesela sayfa yenileniyor klavye kayboluyor chat çıkıyor ekrana. Chatteyken chat kapanıyor. En çokta silme tuşuna basınca oluyor. Yazı yazmak bayağı zor oldu. Mobilden giriyorum
Kanka bu dediğin yeni olmaya başladı, boşluk bırakıp silmeye calisnca oluyor,yazi yazarken silmeye calisinca degil kanka bende de var cidden can sikici

A

ALTINPİPO

Guest
Tohumsuz galeri ve tohumsuz egitim alani videolu cevrimici mesgul uyuyor wattsap modu olsun bide herkez yaptigi gubre cizelgesini paylassin ardaki farki gorup bizde o cizelgeden gidelim sayfacak

otuzbirciadam

Yeni üye
Chat kismi yetersiz geliyor, sorular bence cevaplanmiyor. Kisa bir soru bile olsa kullanicilar konu acmayi tercih ediyor bu yuzden bu da konu, bilgi kirliligine yol aciyor. Bence telegramdan gizli chat tarzinda haftalik sohbet gunleri olabilir yada soru-cevap saati. Sonra grup silinir. Katilanlar numara gizler ve forum adlariyla katilirlar.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Forumda çoğu bilgi var ama Coco ile ilgili derinlemesine bir bilgi yok maalesef bu konuya mod arkadaslar bir el atarsa güzel olur.

photo

Üye
herkez auto yetiştiriyor photo ve auto ayrı bi konu altında toplansa iyi olucak sanırım görüyrum adam photo bitkiye 24/0 uygulyrum diye karıştırranlarda oluyor ve ben devamlı photo yapan biri olarak photo hakkında detaylı bilgiye auto gibi erişemyryrum bilmyrum olmasada olur ama arama bölümünden devam photo yada fem filn yazarak ulaşıyorum photo yetiştirmiş olan az sayıda konuya

Woppy

Ordinaryüs
Forumda elektrik konusu biraz geri planda kalmış. Elektrikten anlayan ustalar en azından ana malzemelerin bağlantı şemaları, bağlanan aletlerin toplam gücü, duvardan gelen prize ne kadar yük bindirebiliriz vb konularda Bilgi paylaşsa hem anlamayanlar için rehber olur hem de elektrik konusunu es geçenler için önemi belli olur.
Valla cok doğru söyledin knk

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha****** ********** **** ********* ******* *** *** **** ****** hahahaha* ******* hahahaha********* * ******* hahahaha** ******* ***** ***** hahahaha *** ******
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ******* hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********** ***** ***** hahahaha** *** ****** **** ***** ********* ******* **** ******** ****** hahahaha
    +1
  • T Turco:
    *** **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha hahahaha* ******** * ****** **** ******* hahahaha****** *** ****** ******* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ****** ** **** ********* **** *** ******* ****** ********* ********* **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • T Turco:
    ******* ****** hahahaha** **** *** **** hahahaha** ****
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** hahahaha* **** ** hahahaha ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** **** hahahaha ****** ********** ********* ****** ****** ***** hahahaha**** *******
  • T Turco:
    ******** ***** ** ** * *** **
  • T Turco:
    hahahaha*** *****
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • NewGardener NewGardener:
    ********* hahahaha ******* ****** *****
    ***** ** hahahaha** ****** **
    hahahaha* ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha* hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • T Turco:
  • Bomberx Bomberx:
  • bandaleros bandaleros:
    +1
  • C chef26:
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    T Turco: hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha